Автор: zastzven Категория: Звенячин
Дата публикации Просмотров: 567
Печать

 

Проїжджаючи через село Звенячин на Заліщики не можливо не звернути увагу на величну будівлю з куполами по лівій стороні вулиці. Це - церква. Розмістилася вона під мальовни-чою горою, обабіч дороги, невеликих розмірів (10 м х 15м).

Звенячинська церква Пресвятої Богородиці побудована в XVII столітті. Фактичною датою відкриття церкви вважається 1697 рік. Про те, коли і ким була побудована церква розповідають літні жителі села, які мають такі дані від своїх батьків, дідів, прадідів. За їхніми розповідями церкву збудував багатий чоловік (дідич) на честь врятування своєї дочки. У дідича була дуже гарна донька. Одного разу, коли вона проїжджала через село на бричці, раптово звіявся вітер і почалася сильна злива. Коні злякалися і почали тікати. Вода несла їх з великою швидкістю і ніхто не міг допомогти дівчині. Та біля горіха, де зараз церква, коні зупинилися, дівчина схопилася за горіх і так врятувалася. Після цього випадку на місці, де відбулося це, багач розпочав будувати церкву, яку ми маємо і сьогодні.

Люди переповідають, що коли була сильна повінь (1888 р.) розливи Дністра затопили всю нижню частину села ("долину"), але церква залишилася непошкодженою. Пережила вона і страшні роки Великої Вітчизняної війни, коли на Звенячці залишилося тільки дві хати, а церква витримала.

Не витримала наша церква тільки знущань комуністів, які все понищили і закрили церкву в 1961 році. Тільки через 29 років в 1990 році церква була реставрована і знову відкрилися двері для всіх жителів села. Люди шанують і поважають цю святиню, яка вже триста років служить людям.

У 2000 році розпочато будівництво церкви Пре­святої Богородиці Київського патріархату. Освячен­ня цього краси-вого і величного храму відбулося 16 листопада 2008 року.

 

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.