Автор: zastzven Категория: Звенячин
Дата публикации Просмотров: 603
Печать

 

Культура села Звенячин

 

   В австрійський період кінця 18 ст. наш край перетворився на колонію, проте в кількох селах Заставнівщини побудували школи, більшість дітей були охоплені освітою. В румунський період стан культури та освіти значно погіршився. Вечорниці, співи народних пісень, танці, толоки заборонялися румунською владою. В селі Звенячин діяла школа, проте викладання в ній велось румунською мовою. Споруда не збереглась до сьогодні.

 

     В радянський період культурне життя села оживає із створенням колгоспу «Дружба», який у 1973 р. був реорганізований в радгосп « Хрещатик». В той час пропагувалось культурно-освітнє життя села.   З 1968 року будинок культури знаходився по вулиці Гагаріна в старому приміщенні, до сьогодні не збереглось. На кошти радгоспу « Хрещатик» у 1977 році побудували новий будинок культури в центрі села по вулиці Шевченка. Із цього часу культурне життя оживає. Тут було створено драматичний колектив під керівництвом Івана Васильовича Богдана, обдарованого від Бога режисера з фанатичною відданістю сцені. Його постановки високо цінували в чернівецькому драмтеатрі. Драматичний колектив завжди відкривав театральні весни в області тоді ж розпочинався і огляд усіх колективів області. При чому усе проводилось без коштів, на ентузіазмі учасників. Кількість акторів коливалась від 12 до 20 чоловік. Яскравими акторами тих часів були: Катерина Степанівна Шевчук, Ганна Іванівна Богдан, Диньгуб Орися, Палагнюк Григорій, Горчинський Віктор та інші. За час роботи драм колективу було поставлено такі постановки: « Коли сходило сонце», « Дністрові кручі», « Вовчиця» , « Назар Стодоля», «Фараони» та інші. Драм гурток діє і до сьогодні.

 

   На добровільно примусових засадах був створений хор, жіноча та чоловіча вокальні групи з числа працівників радгоспу, освітян. Кількість учасників коливалась від 20 до 40 працівників. В репертуарі хору були пісні патріотичної та воєнної тематики радянських часів. Хор виступав на парадах, мітингах, та оглядах вокальних груп. І сьогодні в селі діє вокальна група «Веселі молодички» під керівництвом Катерини Степанівни Шевчук. Постійні учасники фольклорних фестивалів, неодноразові призери.

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.