ЙОГАН МІКУЛИЧ (ІВАН АНДРІЙОВИЧ МІКУЛИЧ – РАДЕЦЬКИЙ) (1850—1905)
Ян (Йоханн) фон Мікулич – Радецький (Іван Мікулич) народився в Чернівцях 1850 року. Похований 1905 року у Вроцлаві (Польща). І. Мікулич з відзнакою закінчив класичну гімназію в рідних Чернівцях. В жовтні 1869 року поступає до медичного факультету Віденського університету та одночасно до Віденської консерваторії.
Після закінчення навчання 1875 року працював у цьому ж університеті асистентом клініки Теодора Більрота. Надалі, від 1882 року, професор хірургії та директор хірургічної клініки Краковського університету, професор університету Кенінгсберга (Калінінград).
Створив свою, кращу в світі хірургічну клініку у Бреславському університеті. Ввів пластичну операцію стопи, запропонував прийом тампонування при лапаротомії, розробив пілоропластику, описав хворобу слинних та сльозових залоз. Немає жодного відомого за його життя розділу хірургії, в якому він не полишив би щось нове.
Іоганн А. фон Мікулич – Радецький опублікував 146 наукових праць. Найбільшого значення набули: «Атлас захворювань ротової порожнини й гортані» (у співавторстві з Міхельсоном. Берлін, 1892 р.); «Захворювання ротової порожнини» (у співавторстві з В. Кюбель. Відень, 1892 р.); «Ортопедична гімнастика при викривленнях хребта» (у співавторстві з В. Томашевською. Відень, 1904 р.); «Керівництво із практичної хірургії» у 4-х томах (у співавторстві з У. Бергманом і П. фон Брунс. Штутгарт, 1899-1901 рр.); «Зв’язки граничних розділів медицини і хірургії» у 14-ти томах (у співавторстві з Науніном. Штутгарт, 1895 р.).
Був обраний почесним членом університетів Кракова, Вільнюса, Риму, Хельсінкі, Кенігсберга, Мінська, Лондона, Нью-Йорка, Відня та інших.
Як пам’ять про знаменитого науковця й лікаря залишилися усім добре відомі терміни: «клітина Мікулича», «тампонада за Мікуличем», «хвороба Мікулича», «синдром Мікулича», «затискач Мікулича», «маска Мікулича», «кут Мікулича».
Буковина та Україна можуть пишатися своїм сином І. Мікуличем – Радецьким, знаним і шанованим в усьому світі лікарем-хірургом та науковцем.