Home / Путильський район

Путильський район

Шановні відвідувачі сайту

вітаємо Вас на сторінці Путильського району

 Однією із привабливих туристично-рекреаційних територій є частина Буковинських Карпат – Путильщина, чарівний край високих синіх гір, струнких смерічок, швидкоплинних річок: Черемошу, Путилки і Сучави, край  дзюркотливих потічків, квітучих гірських полонин, багряних кетягів калини і шовкової косиці.
Хто хоч раз побував у нашому краї, той захоче приїхати іще раз, щоб поринути у таємничий світ гірських легенд і переказів, віч-на-віч зустрітися з первозданною красою природи, доторкнутися  до сивої давнини, а заодно побувати в реальному світі    сьогодення, тісно пов’язаному з минулим.
Путильщина – правічна слов’янська земля, яка дала світові Буковинського Соловія Юрія Федьковича; тут народився захисник інтересів горян, організатор селянського повстання Лук’ян Кобилиця; тут побували  славетні  українці: Михайло Драгоманов, Леся Українка, Гнат Хоткевич, Омелян Попович та інші.
Сьогодні Путильщина – це район з перспективним соціально-економічним потенціалом. Населення його – щирі, добрі, працьовиті гуцули, основними заняттями яких є тваринництво, лісове господарство, народні ремесла.
Культурно-мистецька спадщина та історія  краю втілена в експозицію музеїв-родинних садиб Ю.Федьковича та Л.Кобилиці, вишивальниці зі світовим іменем Ксенії  Колотило.
Путильщина – це потенційний регіон пізнавально-оздоровчого відпочинку.
На мандрівних туристів, подорожуючих, гостей району чекають  туристичні «Німчич», «Хутір Тихий», кафе-готелі, садиби сільського зеленого туризму, агротуризму в селах району та  інші об’єкти туристичної сфери.
А хто не побував на наших районних святах, фестивалях, обрядах? Це перш за все – на святі виходу на полонини «Полонинська ватра», літературно-мистецькому святі «Шовкова косиця», Міжнародному фестивалі – ярмарку фольклору та гумору Гуцульщини «Захарецький Гарчик» та багатьох інших.

  голова
Путильської районної державної адміністрації

Савчук Микола Петрович

 Де Карпати високі і далеч смерекова, у барвах веселки та шумі швидкоплинних річок Черемоша, Путилки і Сучави красується вічнозелений чарівний куточок Буковини – Путильщина.
Цей своєрідний  і неповторний край, щедрий на людське добро і гостинність, багатий на природно-заповідні місця та історичні пам’ятки.
З давніх-давен у цьому краї живуть українці-горяни, яких називають гуцулами. Ця етнічна група з-поміж іншого населення України вирізняється  заняттями, побутом, одягом, говіркою, звичаями і традиціями.
Жоден гуцул не може бути байдужим до своєї історії, збереження духовних цінностей та примноження культурних надбань наших предків. Завдяки натхненній творчій, науково-пошуковій роботі учнів, педагогів району було зібрано, узагальнено і представлено у історико-краєзнавчому портреті району.

 начальник відділу освіти
Путильської райдержадміністрації

Горбан Світлана Василівна