Home / Сокирянський район

Сокирянський район

Шановні гості!

Вітаю Вас на сторінках сайту, де Ви зможете дізнатися про наш мальовничий край.
Наш Сокирянський район порівняно невеликий, але природа його надзвичайно цікава й різноманітна. Тут є рівнини і гори, степи і дрімучі ліси. Прикрашають його оспівані в піснях річки, милують око мальовничі краєвиди.
Край славиться родючими ланами, рясними садами, цілющими мінеральними джерелами, гарними селами. Тут живуть добрі, мужні й талановиті люди, які все вміють: ростити багаті врожаї, випасати стада худоби, виготовляти килими, вишивати сорочки. А які тут задушевні пісні, неповторні танці, чудові народні перекази й легенди, самобутні звичаї та обряди!
Сокирянський район здавна відомий своїми письменниками й митцями. Він є батьківщиною таких відомих людей, як Олександр Давидович, Михайло Мафтуляк, Олександр Чорний, Василь Гандзій, Іван Нагірняк.
Ця земля подарувала світу чимало талановитих особистостей, серед яких – науковці, поети, композитори, лікарі, вчителі, спортсмени. Всіх не перелічити. Ця земля благословила чимало добрих справ, починань, тому і приваблює до себе, милує, зачаровує.
Запрошуємо у подорож до мальовничого куточка Чернівецької області – Сокирянського району.

З повагою голова Сокирянської районної ради
Козак Василь Васильович

Шановні гості сайту!

Як свідчать дослідження науковців, заселення людиною території між річками Прут і Дністер відноситься до найдавніших часів. Саме тут поблизу села Молодове нашого району фахівцями-археологами знайдено найдавніше на території України житло людини, якому більше 40 тисяч років. Тут виявлені поселення трипільської культури, доби бронзи і заліза, черняхівської культури, а також культур раннього і пізнього середньовіччя.
Про далеке і нещодавнє минуле Сокирянщини дотепер дуже мало відомо. І навіть інформація, яку Ви почерпнете з нашого сайту, це всього лише крапля з великого історико-культурного дощу, який з часом може окропити знання про наш рідний край.
Зафіксоване нами сьогоднення може стати цінним матеріалом для істориків і краєзнавців майбутнього.
Район з таким історичним минулим просто приречений на розквіт. Це – лише питання часу. Але дуже хотілося б, щоб ми були свідками і учасниками цих подій.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту
Рябко Галина Іванівна