Мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші предки. Вона є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято і до календарів усього світу ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно почало писати свою історію з 2002 року.
До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Сокирянського району. У школах відбулися найрізноманітніші заходи з нагоди цього свята. Це мовні ігри «Рідне слово» , «Подорож до країни «Морфологія», «Мовне джерело»; конкурси поезії про мову, виставки, вікторини «Найкращий знавець рідної мови», «Найрозумніший», «Подорож океаном рідної мови», брей-ринг «Ну що, здавалося б, слова….», «Рідне слово», усний журнал «Я розмовляю українською мовою, тому що…», акція «Проживемо день без суржика», ерудит-лото на уроках історії «Мова – правдивий свідок історії», філологічна гра «Що? Де? Коли?», мовознавчі перегони «Багатогранна мова. Крок до ЗНО», презентації «День рідної мови» (матеріал із рубрики «Цікаво знати»), а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години тощо. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси української мови, вшанувати пам’ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- спонукати до творчої праці;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати повагу до рідного слова.
День було розпочато урочистою лінійкою «Мова – доля нашого народу» та демонстрацією книжкових виставок, які підготували бібліотекарі шкіл.
Постійний творчий пошук педагогів знайшов досить вдале відображення на уроках української мови та позакласних заходах.
Упродовж дня учні дійшли висновку, що мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить
Плекаймо рідну мову, бережімо рідну мову! Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих уст, звучать особливо актуально.
Кібзун Любов Павлівна,
методист РМК ВОМС РДА