Чіпріан Порумбеску — румунський композитор, диригент, один з основоположників румунської національної музики, румунський композитор, народився в Шіполете-Сучевени, повіт Сучава, у колишній австрійській провінції Буковина. У 1853 році народився в сім’ї Іраклія Голембіовський (Іраклій змінив свою польську прізвище на її румунський переклад) – румунського письменника та священика Румунської Православної Церкви польського походження. Любов до музики, народних пісень проявилася у Чіпріана вже в дитячі роки. Щоліта бував у його батька композитор і піаніст Кароль Мікулі. Від нього отримав Чіпріан перші уроки гри на скрипці.
У 1860 році родина Голембіовські переїхала до с. Ступка (Румунія). Початкову освіту майбутній композитор отримав у с. Ілішешти, згодом закінчив цісарсько-королівську державну гімназію в Сучаві. Музиці його навчали народні музиканти І. Віддереу, І. Даскалул, Л. Носієвич. У 1873 році Порумбеску вступив до Чернівецької богословської семінарії, яка в 1875 р. була перетворена в теологічний факультет щойно відкритого університету. Важливу роль в житті Порумбеску відіграв Сидір Воробкевич. Він допоміг молодому Порумбеску розкрити свій хист.
У Чернівцях композитор-початківець склав свої перші мелодії. По закінченні Чернівецького університету Чіпріан Порумбеску вступив до Віденської консерваторії, де продовжив навчання у знаменитих музикантів Ф. Кренна та Л. Шлоссера. У Відні видав свої перші музичні твори «Студентські пісні», деякі з них супроводжувалися ілюстраціями видатного буковинського художника Епамінонда Бучевського. Після консерваторії Порумбеску виїхав до Брашова і розпочав педагогічну діяльність у гімназії. В цей час він написав і видав понад 200 музичних творів. Серед них оперети, хорова релігійна музика, увертюри для скрипки, балади, інструментальна музика.
У лютому 1887 року Порумбеску повернувся до батьків у Ступку, де і помер 6 травня цього ж року.