25 січня 2012 р. у приміщенні Чернівецького краєзнавчого музею відбулась презентація народних звичаїв та традицій нашого села, яка проходило протягом трьох тижнів. Захід проходив під гаслом «Маршинці – колиска талантів», а дізнатись про цю колиску талантів і унікальних традицій було чимало охочих. Маршинчани гордо демонстрували глядадачам свої надбання.
Відвідувачі мали змогу побувати на етнографічному святі. Із задоволенням знайомилися з роботами образотворчого мистецтва, виробами місцевих народних умільців. Колекцію національного святкового жіночого одягу продемонструвала майстриня Соломія Рошка. Приємну атмосферу та веселий настрій створили запальний танцювальний колектив «Флоричіка», фольклорно – етнографічний колектив «Церенкуца» (керівник Аурелія Бордіян). Традиційно гостинні маршинчани пригощали присутніх стародавніми місцевими справами та випічкою справжніх газдинь.
Нагадаємо, що у рамках святкування 20-ої річниці незалежності України відбулося урочисте відкриття музею історії села Маршинці. Приміщення для музею було виділено з ініціативи депутата районної ради, голови фермерського господарства «Нива АВК» Олексія Керцоя та згідно з рішенням сесії сільської ради. Зроблено капітальний ремонт приміщення, виготовлено під замовлення вітрини для розміщення експонатів та стенди. Відкриття музею – це його давня мрія. Маршиниці мають гарну історію, чимало цікавих об’єктів, особистостей, тут проживають люди з різними долями. Тож гріх не відкрити музей, де молоде покоління могло б ознайомитись з історією села. Основними напрямками функціонування музею в селі Маршинці є культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича робота. Експонати музею розподілені за розділами “Церкви Святого Миколая”, “Наша школа”, “Творчість селян”, “Культура села”, “Маршинці протягом 1619-2011 років”, “Голови сільської ради”, “Гордість села”, “Земля в душі наших селян”. Одним з найцікавіших експонатів став макет Миколаївської церкви, яка є пам’яткою архітектури села.