Home / Новини Сокирянський район / Братанівчани поділилися мудрістю та віковими традиціями

Братанівчани поділилися мудрістю та віковими традиціями

У місцях, де прадавній ліс скочується переливами барв до берегів величного Дністра, аби втамувати спрагу чистою водою, де мальовничі краєвиди полонять увагу і думки, душа виривається назовні, щоб насолодитися усією неповторністю миті, живуть трудолюбиві, талановиті щедротні люди – братанівчани! Маленьке село на окраїні нашого району – Братанівка, але ж, яке історично багате! Адже усі знають, що на цих територіях вчені виявили сліди найдавніших поселень первісних людей, тут і кістки мамонтів, древній посуд та твори мистецтва…

Скільки вікопомних традицій і пам’яті бережуть у своїх серцях покоління хліборобів, будівників, машиністів, колгоспників, вчителів, лікарів – усіх трударів, що стали маленькою, але такою значимою частинкою у вирі подій, коли розвивалася наша Сокирянщина.

Марафон святкування 78-ої річниці утворення Сокирянського району на хвилях пісень та танців дістався і до Братанівки. У затишній, ошатній залі зібралися жителі мальовничого села, аби зустріти гостей – представників влади, керівників відділів РДА, сільських голів, розказати свою історію незламності, працьовитості, віри у світле майбутнє.

З вітальними словами до присутніх звернулися представники районної влади – заступник голови РДА Ірина Тарасова та заступник голови районної ради Олексій Бойко. Вони подякували братанівчанам за щоденну працю, патріотизм, постійну небайдужість до проблем району. Також зауважили, що у цьому населеному пункті особливо бережуть та із трепетом  ставляться до своєї історії та традицій.

Також до своїх односельців звернувся багаторічний сільський голова, людина, що із року в рік виправдовує довіру своїх земляків, – Лєснік Василь Миколайович. Екскурс в історію населеного пункту провела директор місцевого НВК Людмила Іванівна Левентир. Пані Людмила розповіла про чисельні пам’ятки, що бережуть у собі дух минувшини, археологічні розкопки та їх знахідки, поважних жителів Братанівки та їх неоціненні здобутки.

Після віншувань почесних та достойних братанівчан за їх вклад у розвиток населеного пункту та Сокирянщини нагородили подяками райдержадміністрації та районної ради. Кожен, хто отримав відзнаку, – це людина, що завжди працювала і продовжує трудитися задля добробуту і процвітання рідного краю, це той, хто назавжди увійшов в історію села, хто у своїй галузі робить все, аби піднімати її на високі щаблі розвитку.

Привітав людей зі святом і Гаврилюк Юрій Васильович, депутат Чернівецької обласної ради, заступник голови правління корпорації «Сварог Вест Груп» по Західному регіону, а також вручив подяки тим, хто трудиться у компанії «Сварог-Буковина». А жителі Братанівки, у свою чергу, висловили вдячність Юрію Васильовичу за постійну підтримку та участь у розв’язанні проблем села.

Опісля урочистої частини глядачів дивували своєю майстерністю аматори сцени. Яскравістю виступів засяяв хор «Рідна пісня» під керівництвом та музичним супроводом сільського очільника – Василя Лєсніка. Вражали талантами вихованці Братанівського НВК. Пісні, танці, жарти – були забави на будь-який смак. А справжньою окрасою фестивалю стала виставка вишитих та ткацьких робіт жительок населеного пункту, які славляться своєю   неповторною творчістю та майстерністю не тільки на Сокирянщині, а й у області та всій Україні.

Братанівчани заповнили ще один лист, написали свою історію у книзі пам’яті та розвитку Сокирянського району. По-особливому, душевно, у родинному колі згадали про свій шлях – тернистий, не завжди спокійний, але цілеспрямований! Завершуючи свою історію про Братанівку, залишається тільки порадіти її древності, мудрості, віковим традиціям та укладам, високій духовності, але, водночас, серце та думки наповнюють молодість духу людей, що живуть на схилах Дністра, запал та спраглість до розвитку, постійна праця, що спрямована на розквіт та звеличення села, що має у своєму фундаменті неоціненні історичні скарби та ще більшу силу – людську незламність!

Анастасія ДОБРОВОЛЬСЬКА

About Сокиряни

Check Also

Новий тріумф Олександри Братушко

Рідна пісня – це трепетне серце народу, його душа, крила, натхнення. Вона пахне весняним дощем,  …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *