Home / Чернівці / Культура Чернівці

Культура Чернівці

Орест Іванович Криворучко  народився 9 травня 1942 року. Батько загинув на фронті. Закінчив 7 класів школи № 29 (тепер школа № 31) і вступив до Чернівецького художньо-ремісничого училища № 5. Навчався    на відмінно і в 1959 році одержав направлення у Вінницький обласний будівельний трест.  Після служби в армії поступив в Московське вище художнє училище, відділення промислової графіки. Закінчивши   його, Орест їде в Сочі, де працює в художньому фонді.
Через деякий час  він  повертається  в Чернівці.  Ще в Московському училищі захопився  виготовленням екслібрисів (книжкових знаків). Потім в Чернівцях він продовжив свою роботу. Сьогодні він один з найкращих майстрів цього жанру у світі. Криворучкові екслібриси вражають не лише тонким майстерним розумінням цього виду мистецтва, а й філігранним відтворенням змісту, часто й дотепним зображенням характеру замовника, але створеним делікатно, в стилі дружнього шаржу, щоб, бува, не образити когось. Його екслібриси, яких налічується майже   500,  експонувалися більш ніж у 20 країнах світу. Вони є в багатьох музеях і приватних колекціях.
Крім екслібрису Орест Криворучко займається книжковою графікою, малою графікою, пише аквареллю, постійно експериментує різні техніки і жанри. Він    автор багатьох мініатюр присвяченій козацькій тематиці.
Орест Криворучко член Національної спілки художників України, лауреат семи міжнародних конкурсів екслібрисів та обласної премії ім. Сидора    Воробкевича  (за особистий внесок у відродження і розвиток культури і мистецтва краю)

Августа Кохановська

Авігдор Аріха

Арнольд Дагані

Леон Абрамович

Уріель Бірнбаум

Густав Гесінг

Легенди міста Чернівці