Бути вчителем – це відчувати свою відповідальність.
Пишатися кожною перемогою, здобутою учнями.
Усвідомлювати, що, кладучи свою цеглу, ти
допомагаєш будувати світ.
Антуан де Сент-Екзюпері.
Учитель закладає моральну основу нації, розкриває перед учнями різні грані багатовимірної дійсності і закликає бути активними творцями нового життя, побудованого на принципах поваги до іншого, патріотизму, шанобливого ставлення до своєї мови, культури та історії.
Праця вчителя – це постійне вдосконалення його особистості, пошук нових ідей, методів, прийомів під час проведення уроків та позакласних заходів.
Саме за допомогою конкурсу «Учитель року» педагог активізує всі свої знання, пізнає нові висоти педагогіки й розуміє: як би складно не було, він обрав гідну професію – «сіяти розумне, добре, вічне».
28 лютого 2019 року в палаці «Юність Буковини» міста Чернівці відбулося урочисте закриття другого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у п’яти номінаціях: «Вчитель інклюзивного класу», «Географія», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я», «Французька мова».
Учителі Сокирянщини були серед кращих.
Призерами обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» від Сокирянського району стали:
- номінація «Основи здоров’я»– Базелюк Тетяна Іванівна (вчитель предмета «Основи здоров’я» Корманського НВК);
- номінація «Географія»- Мельничук Катерина Василівна (вчитель географії ЗОШ І –ІІІ ступенів с.Василівка);
- номінація «Вчитель інклюзивного класу»– Чорна Оксана Василівна (вчитель початкових класів Шебутинецького НВК).
У номінації «Захист Вітчизни» район представляв Мудрик Руслан Володимирович, учитель предмету «Захист Вітчизни» ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Гвіздівці, який посів підсумкове четверте місце з семи учасників.
Приємно, що Чорна Оксана Василівна гідно пройшла конкурсні випробування і довела, що високі знання, професіоналізм, любов до дітей і самовдосконалення є складовими успіху вчителя. Кожен її урок є яскравим підтвердженням високої ефективності вибраної нею методики, а форми й прийоми роботи забезпечують осмислене сприйняття навчального матеріалу, розвиток критичного мислення, ерудиції, формують позитивне ставлення у дітей до навчально-виховного процесу.
Оксана Василівна – творчий досвідчений учитель, який добре володіє інноваційними освітніми методиками викладання всіх предметів у початкових класах; вдало використовує методи, які дають змогу залучати учнів до активної розумової діяльності, самостійності з урахуванням їх вікових та психолого-педагогічних особливостей; уміє продумувати оригінальні, інноваційні ідеї, застосовує нестандартні форми проведення уроку, що забезпечують максимальну самостійність навчально-виховного процесу в початковій школі. Оксана Василівна проводить з учнями корекційно-розвивальну роботу на основі вивчення їх індивідуальних особливостей. Використовує дидактичні навчальні ігри для розвитку творчої уяви, пізнавальної активності та здібностей вихованців.
Катерина Василівна Мельничук, учитель географії ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Василівка, має високу теоретичну підготовку, досконало володіє методикою викладання географії. Для її роботи характерний творчий пошук, прагнення педагогічної майстерності, для уроків – швидкий темп, чітка, послідовна структура, логічний зв’язок між кожним етапом уроку, доброзичлива атмосфера. Катерина Василівна розкриває в учнів навички систематичної праці, виховує відповідальність за результати навчання. Вчитель систематично шукає найбільш оптимальні шляхи розвитку пізнавальної активності учнів, має свою систему роботи, працює над проблемою «Удосконалення форм і методів, проведення уроків географії та створення середовища для самореалізації та всебічного розвитку особистості».
Катерина Василівна не просто талановитий педагог, а й прекрасна людина, вчитель з ласки Божої, вірний товариш і щирий колега. Люблять її учні і вона їх любить, з теплотою ставиться до своїх колег.
Тетяна Іванівна впроваджує активні форми та методи організації навчально-виховного процесу, забезпечує максимальну самостійність навчання учнів, використовує сучасні навчально-інформаційні технології, комп’ютерні програмні засоби навчання. Вміє швидко прийняти правильне рішення у складних педагогічних ситуаціях, спланувати та здійснити оптимальний варіант проведення уроку, виробляє в учнів уміння використовувати набуті знання для оцінки наслідків своєї діяльності по ставленню до навколишнього середовища, сприяє дотриманню заходів щодо профілактики захворювань, правил поведінки, формує в учнів повагу до принципів загальнолюдської моралі, батьків, духовних цінностей України.
Руслан Володимирович Мудрик вбачає результат своєї роботи у підготовці юнаків до захисту Вітчизни, формує переконаність у необхідності виконання громадянського обов’язку, фізичній підготовці, усвідомленні важливості подолання морально-психологічних труднощів, умінні контролювати свою поведінку, дотриманні вимог військової дисципліни. Руслан Володимировичпереконаний, що готовність кожного юнака до захисту Батьківщини – першочергове завдання вчителя предмету «Захист Вітчизни». Він підтримує дружні стосунки з учнями та педагогами. Багато часу приділяє позашкільній роботі під час екскурсій до музеїв, зустрічей з ветеранами війни, походів місцями бойової слави, занять у гуртку військово-патріотичного виховання «Джура». Руслан Володимирович є прикладом для юнаків і дівчат, він є захисником нашої Батьківщини.
Всеукраїнський конкурс «Учитель року» спрямований на розвиток творчої діяльності педагогів, поширення досвіду їх роботи, підвищення професійної майстерності, сприяння творчому пошуку, розповсюдження прогресивного педагогічного досвіду. З кожним роком ускладнюються вимоги до шкільної освіти, адже суспільству потрібна особистість, яка спроможна вчитися впродовж життя, успішно реалізовувати набуті знання, досвід та навички на практиці. Саме тому велика рольналежить учителям – ентузіастам, учителям-творцям, які постійно перебувають у педагогічному пошуку», – говорить начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Рябко Галина Іванівна.
Від імені відділу освіти, молоді та спорту РДА та всієї педагогічної спільноти району щиро вітаємоОксану Василівну, Катерину Василівну, Тетяну Іванівну, Руслана Володимировича з високими здобутками в конкурсі та перемогою! Зичимо міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, оптимізму, творчих здобутків, сили та наснаги у виконанні почесної місії вчителя – творінні добра, навчанні та вихованні учнівської молоді. Нехай кожен день приносить вам, шановні колеги, радість і задоволення від зробленого, а ваші щирість і талант знаходять відгук у серцях ваших вихованців.
Висловлюємо вдячність адміністраціям Шебутинецького НВК, Корманського НВК, ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Василівка, ЗОШ І- ІІІ ступенів с.Гвіздівці за активне сприяння формуванню індивідуальної творчої лабораторії своїх колег, за підтримку в конкурсній боротьбі.
Методист РМК ВОМС РДА,
Дідик Ірина Анатоліївна