Home / Новини Сокирянський район / Переможці олімпіад і конкурсів – учні наших шкіл – це гордість Сокирянщини!

Переможці олімпіад і конкурсів – учні наших шкіл – це гордість Сокирянщини!

Що й казати, талановитих дітей на Сокирянщині багато. Хтось малює, наче Леонардо Да Вінчі, хтось виводить довершені па, а дехто не уявляє себе без науки. Захоплення предметом (наукою) не можливе без конкурсів, олімпіад, проектів МАН тощо. У ЗНЗ району готують майбутніх лауреатів Нобелівської премії. Це учні, які щороку перемагають на Всеукраїнських учнівських олімпіадах.

Участь в олімпіадах є однією з ключових речей, які визначають подальшу професію, навчають учнів ефективно працювати у стресових ситуаціях, розподіляти час та сили, самостійно опрацьовувати матеріал, робити висновки.

Олімпіада допомагає учням стати більш самостійними, впевненими, дає реальний шанс оцінити рівень своїх знань за межами класу, а також шанс перевірити рівень своєї самостійності. Завдяки олімпіадам у дітей з’являється  багато нових друзів та знайомих. Під час участі в олімпіадах виробляються навички пошуку інформації, її швидкого опрацювання, розширюється кругозір, кристалізується   відповідальність.

Основні завдання учнівських олімпіад – стимулювання творчого самовдосконалення учнів, зацікавлення в якісному і поглибленому вивченні базових та спеціальних дисциплін, виявлення та підтримка обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі фаху; пропаганда досягнень науки, техніки та новітніх технологій; формування наукової та творчої еліти у різних галузях суспільного життя; проведення принципу наступності освіти шляхом залучення викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів до активної допомоги у підвищенні рівня знань умінь і навичок учнівської молоді; формування команд для участі в міжнародних та у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Є мудрий вислів: «Геній це – 99% старанності і тільки 1% таланту…».  Якщо запастися терпінням і виявити старання, то посіяні насіння Знання неодмінно дадуть добрі сходи.

У цьому році, так як і в попередньому, учасники ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії показали гарний результат, виборовши два других  призових  місця.

То хто ж вони – гордість Сокирянщини? Валерія Лєснік та Альона Івасюк – ось імена тих, хто за останні роки приніс у фонд Сокирянського району не одне призове місце і не лише з географії, а також з інших предметів.

Бажаю учням успіхів, натхнення, ніколи не зупинятися на досягнутому, не розчаровуватися, якщо ви не здобули бажаного місця. Будь-який результат — це ваша перемога, ваш досвід, ваш крок уперед. Пам’ятайте, що дорога в тисячу миль починається з першого кроку! Потрібно пам’ятати, що отих “як” і “чому” з’являється більше тоді, коли щось ґрунтовніше й детальніше вивчаєш,  а це відкриває нові горизонти й перспективи.

Не можна, кажучи про всі ці досягнення, не згадати про вчителя, адже саме завдяки його невтомній праці ми маємо такі результати. А для того, аби досягти їх навіть на районній олімпіаді, потрібно багато працювати.  Більшість дітей ще у сьомому, восьмому класах перестають цікавитися наукою, зацікавити їх дуже важко. І тільки майстерність учителя, індивідуальний підхід може зацікавити дитину та привести її до результату.

«Уся гордість учителя – в його учнях, у рості посіяних ним зернят,- говорить учитель географії Василівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мельничук Катерина Василівна, яка і підготувала призерів ІІІ етапу олімпіади з географії, переможець районного конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Географія». Олімпіадники повинні мати впевнені знання та вміти ними користуватися. Завдання олімпіадного характеру посилюють аналітичну діяльність та розвивають логічне мислення, адже питання сформульовані таким чином, що теорія (якою б широкою вона не була) виступає як фундація, проте визначення тих чи інших явищ, законів, понять — це не завжди відповідь на питання. Знання, які отримують учні впродовж підготовки до олімпіад, впевнено використовують при вступі до ВНЗ, протягом навчання в університеті та й наразі це є базовим фундаментом їхніх знань та особистих умінь. Бажаю учням тільки успіхів і віри у свої сили! Немає нічого сильнішого за бажання, головне, щоб цілі були визначеними!».

 

Методист РМК відділу

освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА 

Дідик Ірина Анатоліївна

About Сокиряни

Check Also

Вдруге поспіль Сокирянський район – чемпіон області у Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді

У п’ятницю , 12  квітня  2019 року,  на базі підрозділу десантно-штурмових військ  у місті Чернівці  …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *