Home / Новини Сокирянський район / Румунська пам’ять в ожівській історії

Румунська пам’ять в ожівській історії

Днями Ожеве приймало поважних гостей з Румунії. До нас завітали – Генеральний консул Румунії м. Чернівці Елеонора Молдован, Консул консульства Гуджіно Ауреліан, полковник в запасі Ніколовіч Микола, з боку асоціації ветеранів війни з м. Радівці повіту Сучава Петро Гріор, співробітник Генерального консульства Драгамір Адріян, журналіст БукПРЕС і румунського телебачення Маріанна Струц.

Мета їхнього візиту – вшанування 513-ти воїнів румунської армії, які загинули у 1944 році під час боїв, що точилися по обидва боки р. Дністер та захоронені в Ожевому, у центрі села на кладовищі, яке має назву “Румунське”.

Про історичні події, які відбулися у роки Другої світової війни поблизу цієї місцевості розповіла історик та краєзнавець Гимплюк Наталія Іванівна. За ініціативи сільського голови Шевчук Р.М, депутатського корпусу, членів виконавчого комітету за полеглих у бою відправлено панахиду панотцями Георгієм Губкою (с. Білоусівка) та Олексієм Спельчуком (С. Мамалига) українською та румунською мовами, після чого відбулося покладання квітів та поминальний обід.

Петро Гріор, голова громадської організації “Центр історичних досліджень м. Чернівці” передав Шевчук Р.М. у дарунок 10 примірників книг під назвою “Книга Героїв” (перша частина), в якій вшановують 279 Героїв, які поклали життя за незалежність та цілісність України під час антитерористичної операції, яка розпочалась 13 квітня 2014 року. Румунська делегація щиро дякувала ожівчанам за теплий і дружній візит, і за те, що не зважаючи на національність та важкі часи для всіх, люди прибирають та доглядають могили їхніх солдатів.

Юлія Бабій-Довбенко,

завідуюча сільською бібліотекою

About Сокиряни

Check Also

Вдруге поспіль Сокирянський район – чемпіон області у Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді

У п’ятницю , 12  квітня  2019 року,  на базі підрозділу десантно-штурмових військ  у місті Чернівці  …