Home / Новини Новодністровськ / Це так, як дихати – любити Батьківщину (В. Сосюра)

Це так, як дихати – любити Батьківщину (В. Сосюра)

 

        Національно-патріотичне виховання – один із пріоритетних напрямів діяльності Новодністровського БДТ щодо розвитку гуртківця як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатна реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства, сповідує європейські цінності, готова до виконання обов’язку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України.

У закладі розроблений план заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді Новодністровського БДТ на 2015/2020 роки. Згідно плану в закладі проводяться: бесіди, усні журнали, уроки мужності, виховні заходи приурочені Дню українського козацтва, Дню Гідності та Свободи, Дню Соборності України, Дню Героїв Небесної Сотні та ін.

Вихованці гуртків: «Сувенірний» (керівник Здібняк С.Г.), «Бісероплетіння» (керівник Трофанюк О.В.), «Образотворча студія» (керівник Химич Н.Л.) виготовили сувеніри-обереги, малюнки та під час виховного заходу «Обереги нашого дому» (листопад 2014 року) передали їх координатору волонтерського руху в Новодністровську Шпирці В.А. для бійців антитерористичної операції, а також спільне звернення педагогічного й учнівського колективів до захисників Вітчизни. У фіналі цього заходу відкрили благодійну скриньку, яку поповнювали своїми внесками усі, хто прийшли на свято, – В.А. Шпирці було передано 484 гривні. Вихованці гуртків  неодноразово передавали малюнки та листа для наших бійців на Сході.

До Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Європі керівник гуртка «Образотворча студія» Химич Наталія Леонідівна під час виховного заходу «Герої не вмирають!» (травень 2015 року) організувала зустріч гуртківців із учасниками АТО Серевком Т.А. та Козаком М.А.

14 жовтня 2015 року БНТД «Молодіжний» зустрів глядачів тематичною виставкою вихованців гуртків образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Вихованці гуртка «Сувенірний» (керівник Здібняк С.Г.) виготовили сувеніри-обереги до загальноміського заходу «Перемоги нам, славний народе!», присвяченого Дню захисника України, що стали гарним доповненням до відзнак наших земляків героїв-воїнів АТО.

9 грудня 2015 року в НБДТ відбулося свято  «Андріївські вечорниці».  Відтворити традиційні обряди, а найголовніше – саму атмосферу свята, таку мету обрала керівник танцювального гуртка Олена Анатоліївна Скутельник. Втілювали задум у життя дівчатка-гуртківці, а завітали до них на гостини молоді ліцеїсти-козаки. Саме плідна співпраця будинку творчості та Буковинського ліцею-інтернату допомогла провести цей захід, адже вихованці ліцею мають змогу відвідувати різноманітні гуртки БДТ, зокрема і танцювальний. Захід тривав у рамках проекту, метою якого стало відтворення українських традицій святкування з історичною достовірністю та дотриманням народних обрядів.

20-23 січня 2016 року у закладі відбувалися заходи до Дня Соборності України, зокрема виставка робіт декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва  «Я славлю свою рідну Україну», конкурс читців «Ми діти твої, Україно» (керівник Дроган А.І.), бесіди «День Соборності України», «Починай будувати Україну з себе».

У 2015/2016 н.р. в НБДТ проведено також заходи:

  • «І пам’ятає світ врятований» до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Ткачук А.А.)
  • «Вишиванка – символ Батьківщини» до Дня вишиванки (Здібняк С.Г., Войчук Г.І.).

21 листопада 2016 року у Новодністровському БДТ відзначили День Гідності та Свободи. Згідно плану проведено ряд виховних заходів спрямованих на вшанування громадянської мужності учасників подій Помаранчевої революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України. У рекреації закладу оформлено виставку декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва на тему: «Моя Україна». О 1500  розпочалася урочиста лінійка, на якій педагогічний та учнівський колектив НБДТ хвилиною мовчання пом’янули тих, хто загинув ставши на захист демократичних цінностей. Після чого керівники гуртків провели години спілкування «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!» (Войчук Г.І., керівник гуртка «Моделювання») та «Герої Небесної Сотні» (Ткачук А.А., керівник гуртка «Художня обробка соломки»). Вихованці танцювального гуртка (керівник Скутельник О.А.) переглянули відеоматеріал «Євромайдан. Революція Гідності. Повна хронологія».

У жовтні 2016 року Новодністровський БДТ долучився до обласної акції «Патріоти – ГЕРОЯМ» – збір  коштів на придбання тепловізора Pulsar Quantum HD 50S для наших захисників 128 окремої гірсько-піхотної бригади 2 гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону, які вийшли з Дебальцевого котла. Наш заклад передав 180 гривень. На потреби воїнам АТО, які перебувають у військовому шпиталі у Волновасі учасниками навчально-виховного процесу НБДТ зібрано 200 грн. на перев’язочні матеріали. НБДТ долучився і до доброчинної акції «Зігрій бійця» та до доброчинних акцій зі збору продуктів харчування для бійців АТО.

24 січня 2017 року відбувся захід «Соборна, велична Україна». Метою заходу, який проводив Будинок дитячої творчості з нагоди святкування Дня Соборності, стало донесення до юного покоління важливості існування Незалежної держави Україна. Головним його організатором стала керівник гуртка «Образотворча студія» Наталія Леонідівна Химич. Разом зі своїми вихованцями та випускниками вона намагалася донести до присутніх ідеї патріотизму і любові до своєї держави. Протягом заходу юним глядачам такі ж юні ведучі Роман Паращук та Оксана Білоконь зі сцени повідували про державні символи та Акт злуки, про становлення нації та про історію створення держави, про війну і про мир, про Майдан та героїв АТО. У формі розповіді-легенди донесли вони дитячій аудиторії історію та сутність самого свята Соборності. Важливим доповненням стало виконання Державного Гімну:

«Все, що мріялось віками, сповнилось, настало!

„Ще не вмерла України“ гордо прозвучало!».

З патріотичними віршами на тему любові до рідної України виступили Данік Лотоцький, Аня Віхтик, Діана Кожухар, Лера Грицак, Сергій Бендас, Софія Пендрик, Іринка Грищук, Аполлінарія Кобилаш та Софія Сокол .

На святі яскраво просяяли своїми талантами сольні виконавиці – Настя та Олександра Чабан, Дарія Білоконь та Анастасія Кобзар.

Після пісні «Благослови» ведуча внесла до зали коровай, адже хлібом-сіллю, як символом достатку та життя, завжди благословляли на добро. Із танцювальною композицією «Флеш-моб «Україна»» на сцені яскраво запалювали вихованці танцювального гуртка (керівник Олена Скутельник).

Зі зворушливою до сліз піснею «Я не хочу грати у війну» виступив юний талант – Юліан Беженар. Яскравою крапкою концерту з нагоди Дня Соборності стала пісня «Моє ім’я Україна» (Тіни Кароль) у виконанні Насті Шумілової, Ірини Понєтайкіної та Віки Маковій.

Новодністровський БДТ проводить виховні заходів із залученням громадських та волонтерських  організацій:  «Біла фортеця», «Народна сила», «Шураві». Так, 22 листопада 2017 року в НБДТ відбувся патріотично-виховний концерт «За Україну, за її волю» (керівники гуртків «Художня обробка соломки» Пашкова Н.П. та «Сувенірний» Здібняк С.Г.), присвячений Дю Гідності та Свободи. На заході були присутні учасники бойових дій АТО та їхні родини.

Приємним сюрпризом для учасників АТО стали обереги – символи свободи та гідності, які отримали присутні у залі АТОвці та члени їх родин. «Янголятка» та «Серця» в знак подяки власноруч виготовили вихованці гуртків «Сувенірний» та «Художня обробка соломки».

Голова громадської організації ветеранів АТО «Біла фортеця» Павло Марценюк подякував дітям та дорослим за зворушливі подарунки, адже воїнам так приємно, що про них пам’ятають та допомагають. Він побажав усім мирного неба та найскорішого завершення війни. Гуртківці передали Павлу Петровичу обереги для тих воїнів, які на даний момент знаходяться на передовій.

Не менш важливим є повсякденне виховання в гуртківців НБДТ поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів – Герба, Прапора, Гімну. Організаційні лінійки в закладі проводяться з виконанням Державного Гімну.

 

 

Заступник директора НБДТ                                                                 С. Долинна

About Новодністровськ