Home / Новини Сокирянський район / ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ «НАША ШКОЛА ПОЧАТКОВА ВІДКРИВАЄ ДВЕРІ!» В ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ С. ВАСИЛІВКА

ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ «НАША ШКОЛА ПОЧАТКОВА ВІДКРИВАЄ ДВЕРІ!» В ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ С. ВАСИЛІВКА

В РАМКАХ АКЦІЇ «ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МЕНЕ» З 11.02 ПО 15.02.2019 РОКУ В ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ С. ВАСИЛІВКА ВІДБУВСЯ ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ «НАША ШКОЛА ПОЧАТКОВА ВІДКРИВАЄ ДВЕРІ!»

Мета тижня початкової школи полягає в тому, щоб допомогти вчителю посилити інтерес учнів до певного предмета, виявити і розвинути дитячі здібності, презентувати нові форми, моделі, технології організації навчання та змістовного дозвілля учнів. Форми реалізації цієї мети направлені на виявлення творчих учителів, обдарованих учнів; інноваційних педагогічних технологій; на з’ясування методичних умов, що забезпечують успішну діяльність учителів.
Реалізація основних завдань у рамках тижня:
• активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;
• створення у навчально-виховному процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;
• обмін педагогічним досвідом.
Робота була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів. При складанні плану заходів вчителі врахували побажання та інтереси дітей. Кожен день тижня було ознаменовано назвою, девізом та кольором.
ПОНЕДІЛОК «ДЕНЬ ЧИТАЙЛИКІВ» (блакитний)
11 лютого
Девіз: «Хто багато читає, той багато знає»
Розпочався тиждень організаційною лінійкою – відкриттям, на якій учні познайомилися з планом проведення тижня початкової школи «Наша школа початкова відкриває двері!» та були налаштовані на творчий підхід до отриманих завдань та активну участь у всіх запланованих заходах. До цього їх закликав Король Знань та його принцеси: Рідна мова, Читанка, Математика та Природа.
Цього дня було проведено конкурс читців дитячого вірша «Поезія зими» (2 – 4 класи), в якому найкраще передали емоції, настрій, виразність декламування віршів про зиму
учні 2 класу: Ольхова Олександра, Залецька Вікторія, Ломанчук Софія;
учні 3 класу: Мегера Катерина, Ольхова Анастасія, Шкута Вікторія;
учні 4 класу: Лисий Максим, Костюк Анастасія, Дудник Дмитро.
У КВК «У світі казки чарівної» брали участь учні 1 класу – команда «Фіксики» та учні 2 класу – команда «Смішарики». Класний керівник Кушнір Олена Іванівна запросила взяти участь у «Казковому лабіринті», який складався із запитань за змістом казок, у конкурсі «Допоможи пригадати казку» за допомогою уривків відгадували назви казок. У конкурсі «Закінчи прислів’я» капітани команд доповнювали кінцівку українських народних прислів’їв. У конкурсі «Хто швидше?» згадували імена казкових героїв. У «Логічному ланцюжку» продовжували ряд назв предметів до відповідної казки. За допомогою предметів відгадували назву казки; називали другу частину імені відомих казкових героїв; читали речення, записаних безвідривно; здогадувалися від якого казкового героя прийшла телеграма; поєднували за допомогою карток автора та написаним ним казку.
Оцінювання даних етапів конкурсу лягло на плечі шкільного бібліотекаря Ткачук Людмили Іванівни. За підсумками учні першого та другого класів отримали однакову кількість балів. Людмила Іванівна висловила вдячність учням за їх знання змісту та героїв казок та запросила частіше відвідувати шкільну бібліотеку для знайомства з новими казками та оповіданнями.
У літературно-мовному КВК взяли участь учні 3 класу – команда «Українці» та 4 класу – команда «Калина». Класний керівник Костюк Майя Володимирівна запропонувала різні конкурси для перевірки мовних та літературознавчих знань: «Літературно-мовна розминка», під час якої учні відповідали на запитання з української мови; у конкурсі ввічливих людей розігрували запропоновані ситуації та показували їх вирішення. У конкурсі «Прямо та влучно» вправлялися у знанні фразеологізмів. У наступному конкурсі «Продовж думку» доповнювали українські народні прислів’я. А згодом капітани команд швидко добирали антоніми до запропонованих слів. У наступних конкурсах команди редагували речення та словосполучення; відгадували мовні загадки-жарти, вправлялися у виразності декламування вивчених на уроках скоромовок. Обидві команди отримали однакову кількість балів, що свідчило про гарні знання з літературного читання та української мови.
Цього ж дня всі учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Василівка споглядали мистецькі здібності учнів початкових класів у конкурсі дитячого малюнка «Казковий вернісаж».
У флешмобі «Нація, яка читає!» із задоволенням взяли участь усі учні початкової школи, відвідавши сільську та шкільну бібліотеки. Тут діти ознайомилися із новинками дитячої літератури. Книжки, які зацікавили школярів, виписали для домашнього читання.
ВІВТОРОК – ДЕНЬ ЕРУДИТІВ (червоний)
12 лютого
Девіз: «Мало мати хороший розум, головне добре його застосовувати»
На протязі цього дня було організовано інтелектуальні перерви, де учні початкових класів розгадували кросворди, ребуси та загадки. Для розвитку інтересу до математики класний керівник Ольхова Вікторія Миколаївна провела «Математичну карусель» серед команд «Цифри» (2 клас), «Квадрат» (1 клас). У конкурсі «Розминка» учасники відповідали на запитання цікавих логічних задач; згодом капітани команд розв’язували віршовані задачі; учні обох класів відгадували загадки-жарти. У конкурсі «Геометричний» з 5 паличок та олівців складали 2 квадрати. У конкурсі «Скільки» відгадували кількість героїв з різних казок. Під час розгадування ребусів в обох команд з’являлися труднощі, але за допомогою пояснення Вікторії Миколаївни всі зашифровані слова було розгадано. У «Математичній каруселі» перемогла команда «Цифри» (2 клас).
Для розвитку математичних здібностей класним керівником Івасюк Тетяною Вікторівною було проведено інтелектуальну гру «Найрозумніший» серед учнів 3- 4 класів. Команда «Кмітливі» (4 клас) та команда «Розумні» (3 клас) із задоволенням взяли участь у математичній розминці, у розгадуванні ребусів, у «Заморочках з бочки»; згадали числа в прислів’ях; знаходили зайве число та обчислювали вирази на картках. А капітани команд у таблицях швидко знаходили і закреслювали запропоновані числа. Найнеочікуваним був конкурс «Живе слово», де усі члени команди зображували вираз записаний на картці. За підсумками гри «Найрозумніший» перемогла команда «Розумні» (3 клас).
СЕРЕДА – ДЕНЬ ЛЮБИТЕЛІВ ПРИРОДИ (зелений)
13 лютого
Девіз: «Будь природі вірним другом!»
Для розширення та поглиблення екологічної культури дітей, узагальнення знань про тварин і рослин та виховання дбайливого ставлення до природи класним керівником Кушнір Оленою Іванівною було проведено екологічну гру «Подорожуємо світом природи» для учнів 1-2 класів. Серед команд «Підсніжники» (2 клас) та «Маки» (1 клас) за допомогою відеозагадок спочатку розпочалася вікторина «Лісові загадки». Згодом кожна команда виготовляла колажі «Тварини лісу», «Свійські тварини». Аудіозапис голосів тварин дуже зацікавив учасників, які миттю розгадували їх. Обидві команди правильно заповнили кросворд «Звірі». У конкурсі «Асоціація» за описом ознак швидко впізнавали тварин. У конкурсі «Яка рослина зайва?», «Що спільного?», «Хто чий ворог?» відповіді учасників супроводжувалася поясненням свого вибору. У конкурсі капітанів «Буває. Не буває» обидва представники команд показали гарні знання у розділі «Нежива природа». Усі учасники дружно долучилися до конкурсу «Збери пазли із зображенням первоцвітів» та за допомогою презентації назвали правила поведінки у природі. Перемогу у грі здобула команда «Підсніжники (2 клас).
З метою розширення знань учнів про представників царства Тварин класний керівник Івасюк Тетяна Вікторівна провела брейн-ринг «Я у світі не один, що я знаю про тварин…» серед учні 3 – 4 класів. Учасники під час конкурсу «Далі…» швидко відповідали на запитання про тварин. Згодом із розсипанки слів складали прислів’я, в яких згадувалося про тварин; із ряду назв тварин вибирали зайву, за допомогою анаграм та метаграм дізнавалися назви птахів та звірів; давали відповіді на жартівливі питання про тварин; згадали найбільших на Землі тварин. У конкурсі «Пантоміми» вміло показували звірів, а суперники їх відгадували. Переможцем брейн-рингу визнано учнів 3 класу: Ольхову Анастасію, Шкуту Вікторію, Костюк Каріну та учнів 4 класу: Дудника Дмитра, Мленик Анастасію, Мошак Яну.
У цей день всім учням початкових класів було запропоновано віртуальну подорож «Сім чудес України», під час якої вони побували у різних мальовничих та пам’ятних куточках нашої держави.
Учні початкових класів активно долучилися до акції «Допоможемо птахам взимку!», виготовивши разом із батьками годівнички для птахів та пригостивши їх улюбленими наїдками.
ЧЕТВЕР – ДЕНЬ ТВОРЧИХ ДІТЕЙ (оранжевий)
14 лютого
Девіз: «У кожній дитині сонце. Тільки дайте йому світити.»
Цього дня у кожному із початкових класів працювала арт-майстерня «Валентинки своїми руками». Кожна зроблена валентинка була наповнена ніжністю, любов’ю та радісними почуттями від спогадів про тих, кому вони адресуватимуться.
З метою виявлення та презентації обдарованих дітей загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Василівка цього дня організовано та проведено фестиваль дитячої творчості і талантів «Фабрика зірок» й танцювальний марафон, які принесли безліч приємних і незабутніх вражень для дітвори та всіх присутніх.
П’ЯТНИЦЯ – ДЕНЬ ЮНИХ СПОРТСМЕНІВ (фіолетовий)
15 лютого
Девіз: «Здоров’я дитини – це скарб для країни»
Ранок цього дня почався меседжем «Здоровими бути бажають всі діти!» – це посилання від учнів початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Василівка для всіх дітей, які закликають кожного ранку робити ранкову зарядку для того, щоб зміцнювати своє здоров’я.
Для розвитку рухового апарату, удосконалення умінь та навичок та виховання колективізму та взаємодопомоги вчитель фізичної культури Зелений Вадим Анатолійович провів спортивні змагання «Веселі старти» серед учнів 1-2 класів. Школярі брали участь в естафетах «Хто спритніший?», «Передай м’яч», «Біг змійкою з м’ячем», «Збери картоплю», «Попади в ціль», «Переправа через річку», «Небезпечний тунель» та у перетягуванні линви. Дуже раділи перемозі учні 2 класу та їх класний керівник Кушнір Олена Іванівна.
Спортивні змагання «Кмітливі, спритні, дужі!» пройшли між учнями 3 – 4 класів, які організував і провів учитель фізичної культури Гуска Григорій Петеримович. Учасники змагань змагалися в естафетах «Біг змійкою», «Веселі повзуни», «Дружні пари», «Невловимий м’яч», «Здолання перешкод», «Влучний стрілець» та у перетягуванні линви. Своїй перемозі раділи учні 4 класу та їх класний керівник Костюк Майя Володимирівна.
Всі учні початкової школи з нетерпінням чекали лінійки-закриття тижня початкової школи «Наша школа початкова відкриває двері!». Адже знають, буде підведено підсумки тижня, протягом якого отримали чимало знань та вмінь, пізнали багато нового і цікавого, працюючи у групах, парах та командах на різних заходах підготовленими учителями початкових класів: Кушнір Оленою Іванівною, Костюк Майєю Володимирівною, Івасюк Тетяною Вікторівною та Ольховою Вікторією Миколаїівною. На лінійці виступила директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Василівка Нігалатій Тамара Іванівна, яка подякувала за…….. і побажала ……….
І насамкінець Тамара Іванівна вручила грамоти і подяки учням, батькам за перемогу та активну участь у проведених заходах на протязі кольорового тижня початкової школи «Наша школа початкова відкриває двері!».
Тиждень початкових класів у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Василівка закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися. Учителі початкових класів ще раз довели, що вони справжні фахівці своєї справи, а учні нашої школи – найрозумніші, найталановитіші.
Тиждень початкової школи ще раз переконує у тому, що дитяча творчість, мов кринична вода, яку черпаємо, а їй немає ні кінця, ні краю. Будемо й надалі пізнавати її глибинні джерела!

About Сокиряни

Check Also

Новий тріумф Олександри Братушко

Рідна пісня – це трепетне серце народу, його душа, крила, натхнення. Вона пахне весняним дощем,  …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *