«Школа мистецтв»: нові обрії, нові орієнтири
Осінь ніжно розпустила
Фарби різних кольорів,
І ласкаво запросила
На гостини школярів
17 вересня 2013 року радо зустрічала усіх присутніх нова освітянська установа міста Новодністровська – позашкільний навчальний заклад освіти «Школа мистецтв». Дітей, батьків, викладачів, керівників гуртків щиро вітали із цією знаковою подією міський голова Мельник В.П., начальник групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ області Прінько С.І., начальник відділу гуманітарної політики Новодністровської міської ради Лазаренко С.М., керівники закладів освіти міста. Директор новоствореного закладу Глушко Н.Г. подякувала гостям за щедрі подарунки та запевнила усіх присутніх, що заклад стане теплою і затишною домівкою для його вихованців, а їх творчі успіхи будуть примножуватися. Урочистості завершилися посвятою першокласників у юні музиканти.
Позашкільний навчальний заклад освіти «Школа мистецтв» створений шляхом об’єднання двох позашкільних закладів: Будинку дитячої творчості та музичної школи, відповідно до Рішення ХХХVП сесії VІ скликання від 22 квітня 2013 року № 6 «Про створення Школи мистецтв».
ПНЗО «Школа мистецтв» здійснює навчання і виховання дітей та учнівської молоді у позаурочний час за двома напрямами: музичне та художньо-естичне.
На музичному відділенні працюють 15 викладачів та здобувають музичну освіту 99 учні. Діти вчаться грати на гітарі, фортепіано, баяні, акордеоні, цимбалах, скрипці, духових інструментах та розвивають свій талант у класі сольного співу, а також вивчають предмети з музично-теоретичних дисциплін (сольфеджіо, музична література, хоровий спів).
На художньо-естетичному відділенні працює 12 керівників гуртків та виховується 340 гуртківців у 14 гуртках: «Художня обробка соломки», «Вишивка», «Бісероплетіння», «Крій та шиття», «Сувенірний», «Художня обробка деревини», «Моделювання», «В’язання», «Образотворча студія», «Танцювальний», «Театральний», зразковий художній колектив вокального гуртка «Промінь», фольклорно-етнографічний гурток «Баюр», «Літературна студія».
Пройшло зовсім небагато часу з дня відкриття закладу, а наші вихованці радують своїми здобутками:
Обласний конкурс юних дизайнерів:
ІІІ м. – Трофанюк Анна-Марія, гурток «Крій та шиття», керівник Войчук Г.І.
ІІІ м. – Сологуб Роман, гурток «Художня обробка деревини», керівник
Гуцул О.В.
VІ Всеукраїнський відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття» (м. Дрогобич):
І м. – Данець Іван (категорія І-А);
І м. – Равінський Олександр (категорія І-Б);
ІІ м. – Кузан Сергій (категорія 2-Б);
І м. – дует баяністів у складі Равінського Олександра та Кузана Сергія (номінація «Ансамблі»), керівник – викладач музичного відділення Рожко М.В.
Обласний конкурс «Космічні фантазії»:
Секція «Колаж»:
ІІІ м. – Московчук Марина, гурток «Сувенірний», керівник Здібняк С.Г.
Секція «Картини з соломки»:
ІІІ м. – Мельник Юлія, гурток «Художня обробка соломки», керівник Маринюк К.В.
ІІ м. – Бондар Варвара, гурток «Художня обробка соломки», керівник Маринюк К.В.
Секція «Технічний дизайн»:
ІІ м. – Сологуб Роман, гурток «Моделювання», керівник Гуцул О.В.
Секція «Картини з бісеру»:
ІІ м. – Трофанюк Анна-Марія, гурток «Бісероплетіння», керівник Трофанюк О.В.
ІІ м. – Трофанюк Андрій, гурток «Бісероплетіння», керівник Трофанюк О.В.
Секція «Вироби з паперу»:
ІІ м. – Бондар Варвара, гурток «Сувенірний», керівник Здібняк С.Г.
Секція «Картини з ниток»:
ІІІ м. – Гончар Вікторія, гурток «В’язання», керівник Войчук Г.І.
Вважаємо, що це тільки початок, а усі здобутки – попереду!
С.Долинна,
заступник директора
з виховної роботи
Освіта
Дитинство кожної людини проходить через школу – навчальний заклад, який веде дитину в Країну Знань, виховує її, формує з неї майбутнього громадянина держави.
Літопис освітніх закладів міста Новодністровська розпочався у 1973 році, коли перші учителі та учні відвідували Ожівську школу Сокирянського району. З липня 1974 року, коли міста ще не було, для дітей будівельників Дністровської ГЕС відкрили «Середню школу Дністровської ГЕС», директором якої на довгі 27 років став Шамбра А.В., кавалер ордена Дружби народів, відмінник освіти СРСР, лауреат премії ім. Омеляна Поповича, почесний громадянин міста Новодністровська.
Характерною особливістю Новодністровської першої школи є те, що вона стала альма-матер для створення у місті нових шкіл – середньої школи №2, середньої школи №3, Новодністровської гімназії.
Новодністровська середня школа №2, (директор – Кисельова Раїса Миколаївна) була створена у 1986 році. Вона проіснувала до 1997 року і стала стартовим майданчиком для Новодністровської гімназії.
У зв’язку з великими темпами будівництва ГЕС зросла і кількість дітей, тому виникла потреба у створенні ще одного закладу освіти – школи №3, яка відкрилася в новозбудованому приміщенні у 1993 році. Її директорами були: з 1993 по 1997 роки – Березніченко Надія Миколаївна, з 1997 по 2004 – Олійник Олександр Іванович.
У 1997 році була закрита російська школа №2 і створена Новодністровська гімназія. Її директорами були: з 1997 по 2001 роки – Березніченко Н.М., з 2001 по 2003 – Лазаренко С.М., з 2004 по 2005 – Корчак Л.С., з 2005 по 2007 – Лазаренко С.М., з 2007 по даний час – Козак Л.В.
У липні 2000 року місто Новодністровськ набуло статусу міста обласного підпорядкування і у грудні 2000 року уже був створений Новодністровський міській відділ освіти. Його керівниками були Печкар С.М., Березніченко Н.М., Лазаренко С.М.
Високі вимоги до навчально-виховного процесу, професійність вчителів сприяють високій освіченості випускників.
І не дивно, що велика кількість випускників Новодністровських закладів освіти вступають до вищих навчальних закладів, стають висококваліфікованими спеціалістами, а найбільш обдаровані учні досягають найвищих вершин своєї праці.
Так, Мальчевський Максим Олександрович здобув науковий ступінь кандидата технічних наук, він менеджер компанії з газифікації південно-західної частини Канади;
Харитонов Олег Вікторович – відомий український композитор;
Романенко Сергій Олександрович – дипломат, кандидат політичних наук;
Кондратюк Наталія В’ячеславівна – відома телерадіожурналістка;
Казван Денис Олександрович – менеджер проектів департаменту комунікацій керування благодійними проектами фонду Віктора Пінчука;
Нагірняк Леонід Іванович – член Національної спілки народних майстрів, заслужений майстер народної творчості України, викладач Київського інституту народно-прикладного мистецтва ім. М. Бойчука;
Круглянко Андрій Вікторович – кандидат економічних наук, викладач Чернівецького торгово-економічного інституту Київського торгово-економічного університету;
Твердохліб Мальвіна Василівна – кандидат технічних наук, викладач Московського університету ім. Патріса Лумумби;
Мандзяк Олексій Степанович – історик, автор десяти наукових і науково-популярних книг;
Залізецький Денис Володимирович – кандидат наук, працює в США;
Войчук Андрій Михайлович – заслужений артист України, цимбаліст;
Дяченко Олександр – колишній учень Новодністровської гімназії, вихованець Новодністровської ДЮСШ секції «Гребля на байдарках та каное» – олімпійський чемпіон ХХХ Олімпійських ігор.
З великої кількості випускників, які працюють за межами Новодністровська, певна частина стала науковцями, перекладачами, закінчивши європейські чи американські вузи.