Home / Новодністровськ / Традиції Новодністровська

Традиції Новодністровська

До «Буковинського вінка Кобзареві» – суцвіття талантів міста енергетиків.

 

DSC06796 1 У житті кожного із нас є дні, що минають непомітно і зникають без сліду, нічого не залишаючи по собі, нічого не знаменуючи собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертний подих душі. Бо він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня з позаминулого віку і до нашого часу, і далі – в майбутнє, у нові віки. День, який явив світові Шевченка – великого сина великого народу. Стало доброю традицією мешканців міста відзначати пам’ятні дати всією громадою. Ось і день 20 жовтня 2013 року у місті енергетиків Новодністровську ознаменувався надзвичайною подією.

DSC06537

На виконання Постанови Верховної Ради України, в рамках відзначення 200 – річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, професійні та аматорські колективи міста презентували культурно-мистецьку акцію «Буковинський вінок Кобзареві». І в день великий віншування Кобзаря мешканці наймолодшого міста Буковинсько-Бессарабського краю з глибокою шаною покладали квіти до підніжжя пам’ятника Великому митцю.

200 разів народжувався крізь березневе світання цей день.

200 разів прокидалася природа, даруючи світові свій чарівний дотик.

200 разів ця земля промовляла натхненно й хвилююче, радісно і з вдячністю і з величчю у слові «Тарас!».

 

Радо вітали новодністровці високоповажних гостей на чолі з Ревою Петром Вікторовичем, заступником голови, керівником апарату Чернівецької обласної державної адміністрації, які своєю присутністю додали заходу ще більшої значущості та святковості. В рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві»   свою майстерність презентували підрозділи сфери культури відділу гуманітарної політики міської ради: аматори сцени БНТД „Молодіжний”, народний аматорський хоровий колектив «Калина» та кращі колективи ПНЗО „Школи мистецтв”, демонструючи високу виконавську майстерність, сценічну культуру, талант і уміння говорити серцем і душею за допомогою слова, пісні, музики, танцю. Кожен колектив та кожен учасник зокрема вплітали у «Буковинський вінок Кобзареві» свою квіточку із суцвіття творчих досягнень, демонструючи любов і шану Великому Кобзареві, відданість рідній землі, віру у її світле майбутнє. Зі сцени звучали неперевершені твори наших краян І.Гончар та М. Рожка.

 

DSC06731   Особливого забарвлення культурно-мистецькій акції додали майстри декоративно-прикладного мистецтва ПНЗО «Школа мистецтв» та представники творчої еліти міста, виставкові роботи яких вражали своєю довершеністю та милували око відвідувачів, а виставка отримала схвальний відгук членів обласної оглядової ради.

 

Сердечні вітання громаді адресували заступник голови, керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації П. В. Рева та секретар міської ради М. В. Лутчак,

 

Як зазначила начальник відділу гуманітарної політики Новодністровської міської ради Лазаренко С.І., мистецька акція була просто приречена на успіх , адже він приходить тоді, коли усі підрозділи працюють в одному напрямку, в одному пориві, щиро прагнучи досконалості.

 

DSC06751Мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві» – лише одна в низці заходів, присвячених пам’яті великого Кобзаря – художника, поета, громадянина, людини. Сьогодні на сповідь до Кобзаря ідуть юні, ідуть ті, кому небайдужа доля України, хто своїм щирим словом прокладає стежину у щасливе майбутнє.

 

 

 

 

 

РаїсаРидванська

 

Методист відділу

гуманітарної політики

по організації дозвілля

 

 

 

СВЯТО   ІМЕНИН   НОВОДНІСТРОВСЬКА

 

                                                             Новодністровськ наш – красень уночі,

                               Коли всміхнуться вікнами будинки

                                         І сипонуть, мов огняні дощі,

                                   Електрозварки голубі іскринки.

                               

Новодністровськ наш – красень на зорі:

                 Лиш першу пташку збудить синій ранок –

                            Навшпиньки ставши, ніби журавлі,

                            Пють воду із Дністра сталеві крани. 

 

                                        А вдень, коли у сонячній ясі

                                   Купає голубів безжурне небо, –

                                  У місті – дзвін дитячих голосів…

                             То – щастя наше. 

                                                      Більшого не треба…

 

« Міста, як люди. Мають свої дні народження, біографію та імена. Серед них – Новодністровськ із його вже широко знаним Дністровським каскадом ГЕС і ГАЕС – одне з наймолодших. Йому лише неповних 40 літ.

Він невеликий, зате яскравий, щедрий на трудові звитяги, щиру дружбу, теплі людські стосунки. Усіх, хто приїхав на береги Дністра, об’єднала світла мрія – збудувати місто, щоб дарувати його поколінням, спорудити електростанції, щоб завжди тепло і світло було в оселях і душах людей.

День міста – це свято всіх новодністровців незалежно від віку та професії, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди у населеному пункті з особливим колоритом, традиціями і славною історією.

Це свято – ще одна можливість висловити щиру вдячність усім небайдужим до долі рідного міста, а особливо – представникам старшого покоління, мудрим наставникам, тим, хто, не втративши віри, першими пройшли шляхами становлення міста енергетиків і будівельників, продемонстрували приклад безкорисливого служіння малій батьківщині, змінюючи своєю працею кожен день на краще.

Свято Дня міста історично пов’язане із наданням Новодністровську статусу міста і традиційно проводиться саме з 2000 року.

Історична довідка: перші роки святкування відбувалось на храмове свято Покрови (14 жовтня), але осіння погода не завжди сприяла проведенню масових заходів. З огляду на це рішенням сесії Новодністровської міської ради № 96 від 24.01.03 р. відзначення Дня міста було перенесено на липень, тобто приурочено до дати надання Новодністровську статусу міста обласного підпорядкування.

До святкування своїх іменин, як годиться гарним господарям, місто готується: ще кращими і ошатнішими виглядають його вулиці, прибудинкові території, милують різнобарв’ям зелені газони і квітники, прикрашені вітальними і святковими атрибутами адміністративні та торгові заклади…

Цей день знаменується багатьма культурно – масовими, спортивно – розважальними заходами, показовими виступами, концертами, конкурсами і обов’язковим святковим феєрверком.

Напередодні Дня міста традиційно проводяться загальноміський конкурс на присвоєння почесного звання «Людина року» у 12–15 номінаціях

( кращі керівник, енергетик, будівельник, митець, громадський діяч, медик, вчитель, учень, спортсмен, підприємець, спонсор, тощо), а також конкурс «Рідному місту співаємо» та конкурс із благоустрою «Зробімо рідне місто красивим».

У переддень урочистостей (субота) відбуваються традиційні спортивні змагання на першість міста з шахів, тенісу, футболу, а також показові виступи спортсменів, велокроси та такі знаменні події, як урочисте відкриття спортивного майданчика із сучасним синтетичним полем для міні – футболу на стадіоні ЗОШ ІІ – ІІІ ступенів (у 2006 році) або відкриття цілого спортивного комплексу тренажерного устаткування в одному із дворів багатоповерхівок мікрорайону «Сонячний» (у 2008 році).

У суботній день новодністровці й гості міста продовжують активно долучатися до святкової програми, яка цілком переноситься на берег Дністровського водосховища. Саме тут, у зоні відпочинку, щороку відбуваються все масштабніші дійства, які викликають численні позитивні відгуки. Традиційні показовий заплив веслувальників на байдарках і каное, змагання з пляжного волейболу, різноманітні конкурси і вікторини для відпочиваючих останніми роками доповнились такими цікавими театралізованими дійствами, як купальські гуляння зі справжніми русалками, Нептуном, піснями і запальними хороводами, дівочими вінками на воді та вогнищем – ватрою… А з 2011 року святкування на водосховищі переросло ще й у відзначення Міжнародного дня Дністра. Це регіональне свято відбувається за участю представників 6 – ти областей басейну Дністра, урочисто відзначаються активні учасники екологічної акції «Чисті береги», нагороджуються переможці змагання серед рибалок з нагоди Дня рибалки, всі охочі пригощаються смачною юшкою !

Новинкою і цікавою подією у свято іменин міста привніс етнофестиваль на березі Дністра «Дністер – Фест 2012»,   за участю місцевих аматорських колективів та гуртів народної самодіяльності з навколишніх районів лівого і правого берегів Дністра, а також професійних колективів: команди вищої ліги КВК «Торнадо – Люкс», гуртів «Stelsi» та «Гуцул Каліпсо». Феєричне шоу спостерігали тисячі шанувальників народної творчості, які завітали на свято спеціально, а також відпочиваючі на березі численні туристи. Жартівливі й веселі пісні, театралізовані костюми та артистизм виступаючих викликали шквал  позитивних емоцій, щиросердного сміху і гучних оплесків публіки. Свято на Дністрі завершилось масовою етнодискотекою. Іще довго тихим відлунням гойдалась на хвилях Дністра протяжна мелодія рідної пісні…

Недільна літня днина в День іменин, купаючись у сонячному промінні, розпочинається масовим дійствами на площах міста. Зокрема пісенним конкурсом «Караоке на майдані», де, традиційно, в розпалі ярмаркування збирається чимало сміливців – учасників пісенного змагання та чисельних вболівальників. Жарти, спільне виконання хітів і народних пісень, оригінальні   нагороди переможцям – усе це налаштовує на святкову хвилю.

На центральній тополиній алеї також вже лунає музика та веселий дитячий сміх: тут завжди проводиться конкурс «Малюнок на асфальті» за участю дітей різних вікових категорій, роботи яких тішать городян та гостей аж до перших дощів… А у 2010 році, коли місто відзначало свій 35– річний ювілей, саме на цій алеї вперше відбувся «Парад візочків». У колону вишикувались не просто візочки з немовлятами, як засіб для пересування, а справжня мрія на  колесах! «Метелик у кошику», крейсер «Адмірал Тимур», «Веселе тигреня» та інші шедеври оформлення батьками дитячих бажань і фантазій! Святковий «Парад колясок» супроводжувався різноманітними жартівливими конкурсами, а веселили малечу юні волонтери в образах Пеппі-довгоїпанчохи. Це шоу – новинка викликала мегапозитивні відгуки. Гумор, драйв і бажання будь – що хороше зробити для рідного міста – позиція невгамовних, ініціативних авторів подібних акцій у нашому місті! Допоки буде так, місто житиме!..

А далі все дитяче населення із тополиної алеї прямує на площу біля супермаркету «Норма», де, знову ж таки – традиційно, розгортається ще одне улюблене дійство новодністровської дітвори – «Свято морозива», яке  кілька років поспіль проводиться у місті за підтримки торгової марки «Рудь». За участю улюблених мультяшних героїв та Слоника – Пустунчика, Корівки – Маняші малеча залучається до різних вікторин, конкурсів і частується безкоштовно морозивом!

  • У другій половині недільної днини свято поступово зосереджується на основному місці масових заходів – міському стадіоні.

Традиційно урочисто – святково звучить музика духового оркестру, який є незмінним супроводом і окрасою будь – якого свята. На вході до стадіону з року в рік розгорнуто масштабну виставку – ярмарку образотворчого мистецтва як новодністровських майстрів, так і умільців із навколишніх регіонів, Буковини та Прикарпаття і навіть майстрині вишивки вишуканих картин з Євпаторії ! Різноманітні прикраси, сувеніри стають доречним подарунком до Дня міста всім шанувальникам цієї рукотворної краси.

А для дітей святковий настрій продовжується захоплюючими враженнями від грандіозних та яскравих атракціонів, яких із кожним роком все більшає…

Розгорнута святкова торгівля доречно доповнює весь комплекс гостинного дійства, задовольняючи ласощами та прохолодними напоями бажання публіки…

  • Урочиста частина Дня міста починається перед трибунами незвичайно великої кількості глядачів, кожного разу по – іншому:

в один рік – запальним виступом вихованців школи сучасного танцю «Move On», дефіле дівчаток – випускниць закладів міста у бальних сукнях,  а за цим – велокросом та проїздом – показом ретроавтомобілів;

в інший рік – парадом – демонстрацією колективів підприємств, організацій та бюджетних установ міста. Дружніми оплесками трибуни вітали Героя України, Почесного громадянина Новодністровська, голову правління ВАТ «Укргідроенерго» Поташника С.І., який очолював всю колону демонстрантів, під озвучення досягнень і трудових звершень кожного колективу за черговий рік.

Далі офіційна частина свята розвивається за сценарієм.

 

  • Традиційно вшановується пам’ять усіх тих, хто ціною свого життя в різні часи і за різних обставин дарував нам, нащадкам, можливість жити і творити для добра. Представниками колективів покладаються корзини квітів до пам’ятників та меморіальних дошок.
  • Звучать вітання представників місцевої влади та гостей міста, зокрема обласної, районної влади, керівних органів Асоціації міст України, посадових осіб структурних органів Міністерства енергетики.

І щоразу громада щиро сприймає на свою адресу зворушливі слова вітання представника цієї поважної когорти співгромадян, яких нині вже 25 осіб. Серед них – відомі за межами міста і області люди, заслужені будівельники, енергетики, письменники, композитори, зокрема:

     Плотніков В.М., Гандзюк С.С., Мальчевський О.О., Шевчук В.М., Нагірняк І.С., Гончар І.І., Рожко М.В., Харитонов О.В.,а також Почесний ветеран України, жінка – фронтовичка Моргуненко Л.М. 

  • Ведучі свята озвучують численні вітальні телеграми на адресу громади від офіційних інстанцій та від її колишніх земляків, що нині успішно трудяться за кордоном і завжди вболівають за свою малу батьківщину…
  • Урочистості продовжуються церемонією нагородження.

Пам’ятними адресами Новодністровської міської ради відзначаються окремі підприємства, організації, установи за значні заслуги перед містом, зокрема з нагоди ювілеїв та інших визначних дат і вагомих подій. Уперше цю відзнаку започатковано у 2004 році;

Подяки міської ради вручаються також окремим громадянам за особистий творчий внесок чи вагомі трудові досягнення.

Міський конкурс «Людина року» у знакових і вагомих для міста номінаціях- ця церемонія завжди викликає інтерес публіки, і не випадково, адже визнання кращих співгромадян супроводжується публічною оцінкою багаторічної праці і внеску кожного номінанта. Саме за беззаперечної підтримки громади, в окремі періоди святкування Дня міста, були нагороджені відзнаками:

 

«Ветеран будови» – Гандзюк С.С., головний інженер і керівник будівельного     Управління з 1977 року;

 

«Керівник року» – Шевчук В.М., керівник підприємства енергетики     «Дністровська ГЕС» з 1998 року, Заслужений енергетик України, депутат обласної ради;

 

«Митець року» – Нагірняк І.С., член Національних спілок письменників та     журналістів України, літописець історії рідного краю, автор близько 20 виданих книжок, ініціатор багатьох культурно – мистецьких заходів у місті;

 

«Людина року» – Лутчак М.В., керівник ТОВ «Мехтрансбуд», підприємства – переможця Всеукраїнського конкурсу «Краще   підприємство», депутат обласної ради, один із кращих спонсорів міста;

 

«Родина року» – сімя П.С. і Н.І. Курочок, у якій 4 дітей виховуються в атмосфері батьківської любові, взаємоповаги та кращих традиціях і прикладі шанування праці, честі, гідності. Діти цієї родини завжди зразкові у навчанні і поведінці:  син – золотий медаліст, донечки – відмінниці навчання.

Церемонію нагородження продовжують відзначення переможців інших міських конкурсів:

«Рідному місту співаємо», «Зробімо рідне місто красивим», а також переможців спортивних змагань та міських турнірів.

  • У святковій програмі обов’язково мають місце такі приємно – урочисті моменти, як вітання і вшанування окремих громадян із особливими подіями, які відзначаються чи відбуваються саме у День міста (довгожителів, золотих ювілярів, наречених, новонароджених, тощо).
  • Обов’язковим мереживом урочистостей Дня міста є виступи місцевих аматорів художньої самодіяльності, які дарують публіці свої найкращі номери. Ці пісенні, танцювальні виступи не практикуються окремою концертною програмою, вони стають справжніми перлинами у намисті складових урочистої церемонії свята. Новодністровці і гості міста завжди тепло і зворушливо зустрічають виступи наших неперевершених зірок, неодноразових переможців міських і регіональних пісенних конкурсів –  Олесі Вередюк, Юліанни Шелест, Павла Нажиги, Даринки Білоконь, Даринки Лотоцької, _____________________________________________

 

Завершується сторінка музичних вітань піснею – присвятою «Місто моєї юності» (автори – Михайло Рожко, Іван Нагірняк) у виконанні незмінного дуету викладачів музичної школи Антоніни Камбур і Лариси Григорчук.

  • І, як завжди, з особливим настроєм святково налаштована публіка спостерігає концертні програми професійних артистівсучасної естради. Дякуючи керівникам міських підприємств і організацій, які спонсорують виступи запрошених артистів, городяни і гості міста у День народження Новодністровська мали радісну можливість протягом усіх років проведення цього свята розкошувати душею захоплюючими виступами  Василя Боднарчука, Наталії Бучинської, Марічки і Володимира Лобураків (дует «Скриня»), Валерії Сєрової, Петра Чорного, Павла Табакова, народного аматорського танцювального колективу «Черемшина», молодіжного гурту «White», квартету «Класік», гурту «Ватра», танцювального колективу «Ізвораш» та багатьох інших. Неймовірні відчуття української самобутності й насолоди рідною піснею і захоплюючими ритмами національного танцю надовго залишає в пам’яті глядачів виступнеперевершеного заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю України.
  • У гарному завершальному акорді фінальної пісні та неповторних вогнях й візерунках святкового феєрверку місто, освітлене вогнями, вирушає у свою подальшу долю…

Післямова. 

Минув іще один рік, записавши в історію нашого міста нові рядки, нові імена, перемереживши сюжет незабутніми спогадами, щирими стрічаннями і мріями про нові і нові дійства у родинному колі…

Від щорічного свята іменин міста враження городян, від зовсім юних до сивочолих першопрохідців, найрізноманітніші. Та головним залишається інше: аби цей день приніс задоволення та оберемки нових незабутніх вражень усім, бо новодністровці на те по праву заслуговують!

 

Щасти тобі, рідне місто!

Нехай збудовані Дністровські гідроелектростанції щедро освітлюють тобі й городянам дорогу у краще майбуття!

 

Сторінка підготовлена Галиною Разгонюк,

Почесним громадянином міста, директором міського історичного музею

 

 

День Перемоги – нетлінна пам’ять про подвиг.

 

                                                                                                    Ніхто не забутий.

                                                                                                                На попіл ніхто не згорів

Солдатські портрети

На вишитих крилах пливуть…

І доки є пам’ять в людей і живуть матері,

Допоки й сини,

Що спіткнулись об кулі, живуть!

Б. Олійник

Кожної весни, крізь хвилини, дні і роки, своїм переможним кроком іде величний Травень, хвилюючись у сивинах ветеранів та палахкотінні Вічного вогню. Цього дня по всій Україні вкриваються квітами безіменні могили, пам’ятники та обеліски. У святому мовчанні над Вічним вогнем схиляється наша Вітчизна. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих – невмирущий.

9 травня – день пам’яті і скорботи, великий подвиг і велика трагедія нашого народу, його битва і його перемога над фашизмом. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат і осяяний сонцем Перемоги

З великою шаною, теплотою і любов’ю відзначає День Перемоги наш молодий Новодністровськ. Він став рідною домівкою для 87 солдатів Великої Вітчизняної війни. Починаючи з 70-х років, вони з’їжджались на схили Дністра, щоб своїми трудовими подвигами зміцнювати свою перемогу, творити нове, потрібне, важливе — оте майбутнє, в якому ми сьогодні живемо. 67-му весну Великої Перемоги у нашому місті зустрічає уже лише шестеро ветеранів Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про їх подвиг зберегають у своїх серцях усі покоління новодністровчан.

У рамках святкування Дня Перемоги в закладах освіти та культури міста, організовуються фотодокументальні експозиції «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», виставки літератури «Перемога в ім’я життя»,   відбуваються зустрічі з ветеранами «Збережемо пам’ять про подвиг» та демонструються художньо-документальні фільми на воєнну тематику.

День Перемоги проходить у Новодністровську велелюдно,  по-родинному тепло і гостинно. Святковим маршем від Будинку управління на чолі із почесною вартою учнів старших класів, духовим оркестром музичної школи, ветеранами, учасниками бойових дій та керівниками місцевої влади новодністровці вирушають на урочистий мітинг до Пам’ятного знаку. На Алеї ветеранів, демонстрацію зустрічають учні молодших класів, утворивши живий коридор для проходження парадної колони, після чого, власне, і розпочинається мітинг-концерт «Перемого, свята Перемого!».

Зі словами глибокої вдячності, довічної шани та доземним синівським поклоном до ветеранів і учасників бойових дій звертаються представники міської влади, підприємств, організацій, та юного покоління. Радо вітають новодністровці звернення до своїх бойових друзів, товаришів та молодого покоління   голови міської ради ветеранів ВВв , Почесного ветерана України, Почесного жителя міста, підполковника у відставці Любові Марківни Моргуненко. Хвилиною мовчання вшановують пам’ять загиблих новодністровці. Урочистість моменту підкреслюють залпи автоматних розрядів Почесного караулу, які лунають у суцільній тиші. Учасники мітингу несуть квіти до підніжжя Пам’ятного знаку .

А далі звучать поетичні рядки та чудові мелодії тих далеких років, урочисто і переможно лине над дністровськими схилами гімн перемоги – «День Победы», урочистим маршем у супроводі духового оркестру проходять загони юних захисників Вітчизни, віддаючи данину пам’яті загиблим та живим героям. А далі – солдатська каша з незабутнім димком польвої кухні, привітання, весняні квіти і синє небо, розбавлене яскравим феєрверком різнобарвних повітряних кульок, які дарують усім піднесений настрій і радість.

Розважальну програму заходів продовжує велопробіг містом, футбол, турнір із шахів, карооке »Днів тих слава в пам’яті жива», танцювально – розважальна програма у лісопарковій зоні.

І вже ввечері, як і колись багато років тому, нічне небо над містом спалахує яскравим салютом травневої Перемоги.

Г.Разгонюк,

директор міського

історичного музею

 

 

Міським відкритим іграм-змаганням “Захисник Вітчизни” 10 років!

Вагомою складовою морального виховання молоді є військово-патріотичне виховання, головна мета якого — всебічний і гармонійний розвиток учнів — молодих патріотів незалежної Української держави, готових у будь-який момент стати на захист своєї Батьківщини, свого народу, його свободи, мови та культури. Зберегти пам’ять про видатні події в історії Батьківщини, виховувати молоде покоління допомагає співпраця закладів освіти міста Новодністровська з громадською організацією Українська Спілка Воїнів Афганців.

Однією із дієвих форм виховання учнівської молоді на засадах морального та патріотичного виховання став міський відкритий конкурс-змагання «Захисник Вітчизни», ініціатором та засновником якого є міська організація УСВА і участь у якому є престижною не лише для команд ЗНЗ міста, а й шкільних команд із району. Конкурс набув своєї популярності і у 2012 році проводивсяі вдесяте. До команд загальноосвітніх закладів міста, які традиційно щороку беруть у ньому участь, долучаються команди навколишніх сіл Сокирянського району: Романківців,Михалкового, Шишківців, Вашківців. У числі почесних гостей конкурсу-змагань – представники органів влади, місцевого самоврядування, ветерани ВВв, воїни запасу, які у складі обмеженого контингенту військ служили у «гарячих » точках. Незмінним членом журі конкурсу-змагань є ветеран ВВв, Почесний ветеран України, полковник запасу Любов Марківна Моргуненко, яка понад тридцять років очолювала міську Раду ветеранів і незважаючи на поважний вік ще й досі проводить активну роботу по патріотичному вихованню.

Конкурс традиційно відкривається під урочисті звуки величного Гімну, що супроводжується підняттям Державного прапора. Цей зворушливий момент – ще один із чинників прищеплення юному поколінню любові до рідного краю, поваги до його символів-святинь. З нагоди 10-річчя від дня започаткування конкурсу було вручено грамоти керівникам навчальних закладів міста за вагомий внесок педагогічних колективів у виховання учнівської молоді на засадах патріотизму, поваги до історичного минулого рідного краю, любові до Батьківщини..

За значний внесок у справу виховання юних патріотів міста грамотами Новодністровської міської ради нагороджено начальника відділу гуманітарної політики С. М. Лазаренко, заступника начальника відділу гуманітарної політики С. К. Осипенка та членів міської організації УСВА В. П. Поцелуйко і Ю. В. Білобородова. Такою ж грамотою відзначено роботу педколективу Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою.Традиційно відкриває змагання команда ЗОШ І ступеня, яка незважаючи на юний вік є постійним її учасником. Чіткими рядами хвацько карбують крок юні захисники Вітчизни, бурхливими оплесками супроводжують їхній виступ глядачі, зацікавлено спостерігають за ними старші учасники змагань.

Організатори конкурсу — міська громадська організація УСВА, Новодністровська міська рада, відділ гуманітарної політики, члени оргкомітету конкурсу докладають максимум зусиль, аби змагання були цікавими, а завдання — змістовними. Під час заходу юнаки мають змогу продемонструвати військову, стройову, фізичну підготовку, навички з надання першої медичної допомоги, позмагатися у спритності та артистичності. Поряд із завданнями з військово-прикладних видів спорту команди змагаються і в інтелектуальному багатоборстві (бліц-вікторини з історії Українського війська, з історії України) та пісенному конкурсі. Справжньою окрасою заходу стають виступи груп підтримки Новодністровської гімназії та ЗОШ ІІ—ІІІ ст. Прийоми рукопашного бою професійно демонструють вихованці Буковинського ліцею. У свій час засновникам конкурсу, членам УСВА, довелося пройти суворе випробування на мужність у чужій далекій країні. На власному досвіді осягали вони суть слова «патріотизм», тому призначення конкурсу, на їх думку, полягає не стільки у визначенні переможців, скільки у вихованні гуманізму, патріотизму, зміцненню престижу української армії, виховання учнівської молоді.

Тамара ІВАНОВА, методист відділу гуманітарної політики,

член оргкомітету конкурсу «Захисник Вітчизни»