Home / Новодністровськ / Спорт Новодністровська

Спорт Новодністровська

НОВОДНІСТРОВСЬК СПОРТИВНИЙ

Новодністровськ – місто енергетиків та будівельників, славиться не лише трудовими та творчими досягненнями, але й спортивними здобутками. З початку будівництва Дністровської ГЕС та міста у кожній виробничій організації почали створюватися спортивні команди та колективи. Підприємства та організації, де були створені спортивні команди проводили змагання, ділилися досвідом роботи, організовували турніри, зустрічі, аматорські поєдинки з різних видів спорту – від футболу до шахів.

З 1976р. у місті почав проводитись щорічний Всеукраїнський турнір пам’яті В.Монзолевського, майстра спорту Міжнародного класу, чемпіона СРСР. В турнірі брали участь не тільки команди сусідніх областей України, а й з міст Молдовської РСР та Російської федерації.

У 1985р. був побудований стадіон, а в 1996р. створена Новодністровська ДЮСШ. З вересня 1991р. почав функціонувати Новодністровський спорткомплекс, куди входять: стадіон на 2,5тис. місць, 2 спортивних зали для ігрових видів спорту у 1000кв.м., гімнастичний зал у 700кв.м., критий двадцятип’ятиметровий басейн для проведення змагань та малий басейн для навчання плаванню.

В даний час в місті функціонує обласний комунальний заклад «ДЮСШ в м.Новодністровськ», де виховується більш ніж 300 дітей та юнаків і де культивуються такі види спорту: – художня гімнастика; – футбол; – веслування на байдарках і каное; – пауерліфтинг. Фінансування школи відбувається за рахунок Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації. Поряд з цим успішно функціонує Новодністровська філія Обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард», яка культивує веслування на байдарках і каное (60 дітей). Фінансується даний заклад з бюджету обласного фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

В Новодністровську виховано олімпійського чемпіона Лондонської олімпіади 2012року, заслуженого майстра спорту Росії – Дяченка Олександра, який 10 років тренувався в Новодністровській філії Обласної дитячо-юнацької спортивної школи “Авангард” (тренери – Осипенко С.К. та Осипенко О.І.)

На чемпіонаті світу з пауерліфтингу Новодністровськ представляв майстер спорту з пауерліфтингу Олександр Лазарєв, який посів 8 місце та увійшов у десятку найсильніших спортсменів з даного виду спорту.

В місті виховано 8 членів збірної України з веслування, пауерліфтингу, спортивного туризму, 1 член збірної Росії з веслування, 1 член молодіжної збірної Канади. Більше 20 спортсменівздобули звання « Майстер спорту» з різних видів спорту, більше 60 спортсменів стали чемпіонами та призерами з видів спорту, які культивуються в місті. Новодністровськ по праву пишається їхніми спортивними здобутками та виховує молоду зміну , яка вже впевнено заявляє про себе на спортивних змаганнях з різних видів спорту.

С.Осипенко, тренер вищої категорії,

суддя Національної категорії з водних видів спорту