Home / Новини Сокирянський район / Географічна мандрівка у ЗОШ І –ІІІ ступенів с.Грубна

Географічна мандрівка у ЗОШ І –ІІІ ступенів с.Грубна

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності.

Стійкий інтерес до навчального предмета є запорукою успішного засвоєння програмового матеріалу. Тож учителі мають забезпечувати сприятливі умови для формування учня, зацікавленого і вмотивованого до успішного навчання. Щоб посилити інтерес школярів до навчальних предметів, поглибити прагнення до пізнання і саморозвитку, у школах систематично проводять предметні тижні. Практикує таку форму роботи і Грубнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Щотижня у коридорах навчального закладу змінюються декорації, бо стартує черговий предметний тиждень. А з 28 січня головною у школі стала географія. Про це сповіщали яскраві, створені учнями напередодні,  стіннівки, що вже стали традиційним атрибутом предметних тижнів.

На великій перерві школярі зібралися у фойє на лінійку, яка пройшла під гаслом «Географія – наука мрійників та мужніх людей». А на малих перервах цікава дітвора забігала в бібліотеку, щоб переглянути експозицію книг «Пізнаємо світ разом».

Виявляється, що мандрувати можна без віз, якщо маєш знання з географії. Усе шкільне сімейство об’єдналося під час проведення інтелектуальної географічної гри «Що? Де? Коли?». Її учасниками були учні сьомого і восьмого класу, а решта – вболівальники. Своїм підопічним адресували питання вчителі-предметники. Така форма роботи сприяла встановленню тісного співробітництва між педагогами та учнями. Напевно, після цього заходу всі зрозуміли, що географія тісно пов’язана з усіма навчальними предметами.

З нетерпінням чекали середи учні 5-6 класів, адже у плані прочитали: перегляд відеофільму «Дика природа Амазонки». Це ж так цікаво у їхньому віці! А після кіносеансу ще довго обговорювали фільм, перериваючи пояснення вчителів на інших уроках, і шкодували, що мало, але обіцяли, що самі знайдуть інформацію про Амазонку…

Десятий клас віддає перевагу спорту, тож для них заплановано гру «Географічний футбол». Більшість десятикласників із задоволенням, а дехто – без особливого ентузіазму, відповідали на питання, позначаючи клітинки в умовних воротах. Перемога зрадливо перебігала  то до вчителя, то до учнів… А кінцевий результат – тріумф на боці дітей, що дуже потішило географа.

Любов до інших країн починається з любові до своєї держави. Кожен мусить знати географію рідного краю. Тож у четвер старшокласників запросили взяти участь  у брейн-ринзі «Моя Україна».

Під веселі вигуки зачитували питання. Скільки щастя у дитячих очах, коли відповідь правильна, і скільки розпачу, коли ні! І попри невдачу відповідали на наступне питання, аби не тільки вибороти отой такий жаданий трофей, а й довести собі й іншим, що Україна – не незнайомка, а ненька, про яку знаєш все, чи майже все.

Що б не сталося у житті, у всьому необхідно шукати позитив. Тоді життя набуде нового змісту, заграє яскравішими барвами. Таким яскравим епізодом у холодному вирі січневих буднів виявився конкурс танців «Навколо світу». На розсуд журі конкурсанти представляли танці різних країн. Але перед виконанням номера треба було пояснити свій вибір і розказати про країну, з якої прийшов танець до нас. Імпульсивний іспанський танець, російська «Кадриль», пафосний віденський вальс, запальний український танок… І цікаві дитячі монологи, діалоги, полілоги, пов’язані з географією.

Варто відзначити, що навіть точні науки – і географія у тому  числі – прекрасно поєднуються з різними видами  мистецтва і спонукають до творчого підходу у їх вивченні.

У останній день тижня – свято краси, елегантності й ерудиції – конкурс «Міс Географія». Дівчата-учасниці демонстрували свої знання з географії, провівши паралель з побутом, зокрема, готуючи національні страви різних країн.

Логічне завершення  тижня географії – підведення підсумків і нагородження найактивніших, найкреативніших, найрозумніших, найуважніших і найвинахідливіших символічними трофеями – солодощами.

Цікаво й змістовно організовані заходи у межах предметного тижня дають змогу підтримати та примножити інтерес учнів до географії не лише як до навчального предмета, а й як до інструменту пізнання.

Лейтмотивом до всіх етапів роботи були слова латинської приказки: «Відчуйте попутній вітер у ваших вітрилах. Рухайтеся. Якщо немає вітру, беріться за весла». Можливо, саме ці слова стануть мотивацією і для учнів, і для вчителів.

Коваль Ірина Петрівна,

учитель географії ЗОШ І- ІІІ ступенів с.Грубна

About Сокиряни

Check Also

Новий тріумф Олександри Братушко

Рідна пісня – це трепетне серце народу, його душа, крила, натхнення. Вона пахне весняним дощем,  …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *