• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
 • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
 • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
 • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
 • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
 • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці

Новини

Автор: putvos_admin Категория: Яблуниця
Дата публикации Просмотров: 2342
Печать

Історія

 

Над сторінкою працювали:

 

Вережак М. В. – директор школи, керівник:

Вережак М._В.

 

Кумариця О. Ю. – заступник директора з НВР, текстовий матеріал:

 

Кумариця О.

Бельмега О. Ю. – вчитель української мови і літератури, комп’ютерна верстка:

Бельмега О._Ю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Село Яблуниця Путильського району Чернівецької області

Назва населеного пункту:
Яблуниця - село, центр сільської ради. (На місцевому діалекті Єблуниця). Існує легенда  про заборонене кохання бідного парубка і дівчини багатія. Батьки були проти одруження молодих, тоді молодята потайки втекли із дому берегом річки в далекі гори і ліси, прихопивши з собою яблуко, яке розділили навпіл. З зернятка, яке випало з яблука і виросла яблунька, яка стала цвісти і плодоносити, на цьому місці з часом і утворилось село.

Jabl.istor1


По розповідях старожилів, які одержали розповіді із уст своїх предків записано від Ліски Палагни: «Що в далеку давнину територія, на якій розміщене наше село, була покрита лісами, які розділяла р. Черемош. А на початку села росла дика яблунька і від того місця де вона росла, почали вирубувати ліс і заселятися люди, а село назвали Яблуниця».
Розташування:
Село розташоване в північно - західній частині Путильського району на правому березі річки Білиш Черемош, за 36 км до районного центру, 130 км до обласного центру. Найближча залізнична станція знаходиться в Вижниці за 45 км. Загальна площа території сільської ради становить 7283,0000 га.
До складу Яблуницької сільської ради входять села Яблуниця, Плай, Голошина.
с.Яблуниця
Площа населеного пункт -  246,9100 га. Населення   - 779 осіб. Кількість дворів – 287.
Через село проходить ґрунтова центральна дорога. Автовбусне сполучення села за маршрутами:
Яблуниця – Чернівці - Яблуниця  
Яблуниця – Путила  - Яблуниця  
Яблуниця – Вижниця – Яблуниця
с .Плай
Село розташоване за 5 км  від сільської ради.
Площа населеного пункту - 108,5300 га
 Населення - 212 осіб
Кількість дворів - 67
с.Голошина
Село розташоване за 18 км. від сільської ради
Площа населеного пункту - 80,04 га
Населення - 128 осіб
Кількість дворів - 36
Геральдика сіл Яблуницької сільської ради не затверджувалася.

 

Історія населеного пункту


Село утворилося приблизно в 1787 році. В письмових джерелах   про село Яблуниця вперше згадується у ХУІІІ столітті. У 1843 року місцеві жителі брали участь у повстанні під проводом Лук'яна Кобилиці.   
В 1929 р. належало до УНР. По програних визвольних змаганнях перейшло до Румунії. Від червня 1940 р. належало до УРСР. В жовтні 1944 р. в селі був започаткований бандерівський рух. Першим організатором його став Кристафович Василь або Базьо. Станиця була розташована в їхньому будинку біля церкви. Учасники руху: Іван та Фока Шміляки, Поп'юк Олексій, Томояга Козьма, Дмитро Томояга, Денис Микола, Псарюк Петро, Лахман Михайло, Псарюк Василь, Петрик Дмитро, Дроняк Петро, Псарюк Власій Федорович, Дудка Петро.
         За роки Великої вітчизняної війни 1941-1945 роки загинули і занесені до книги " Пам'яті України " – Дутка Микола Танасійович, Жабчук Василь Миколайович,  Томнюк Микола Петрович.
В 1945 році в селі був встановлений Обеліск слави в пам'ять громадян, що загинули під час визвольних боїв в 1940-1945 роки на території села.
 

Jabl.istor2
Сучасний парк відпочинку в центрі с. Яблуниця, де знаходиться Обеліск слави

 
Село лежить на 578 м над рівнем моря, знаходиться в Буковинських Карпатах в гірській частині. Воно розташоване на правому березі річки Білого Черемошу. Білий Черемош впадає в Черемош, а Черемош - у Прут . Живлять Білий Черемош такі потоки - Стрижинський - бере початок з полонини Морозівка і тече по межі, яка ділить Голошину і Лопушну. Назва пов'язана з початком, де бере потік - Морозівка, а це означає, що там холодно і дують холодні вітри, які за висловом гуцулів "стрижуть в обличчя ", а значить - Стрижинський .
Слатінник - бере початок з полонини Косованівка і впадає в Черемош у Солотвині, а назва пов'язана з тим що на місці, де впадає цей потік брали в далеку давнину слатину (солону воду), виварювали з неї сіль і використовували для їжі.
Лісківський потік - бере початок з полонини Боси і впадає у річку біля Ліски Ю. А по обидва боки потоку жили пращури Лісків і від їхнього прізвища Ліски і пішла така назва.
Калила - бере початок з Максимця і впадає біля будинку Пецея Тимофія.
Дудківський - назва пов'язана з прізвищем газдів, які жили там і тепер теж найбільше Дудків живе біля цього потоку.
Динисівський - бере початок теж у Босах, як і Лісківський, але той потік несе води по Голошині, а цей по Плаю. Вздовж цього потоку жили ґазди Диниси і тому потік називається -Динисівський.
Мареничів потік родич потока Калила, бо бере початок також з Максимця, але впадає на межі Плаю і Яблуниці біля будинку Петрика Дмитра ( Бичука).
Лихий потік - бере початок у Паленому від Василининих і впадає неподалік лісництва. В цього потоку дуже багато порогів і своїми водами він руйнував дороги, які вели у полонини ось і отримав назву - Лихий, бо весь час з ним було пов'язане лихо.
Чорненький потік - бере початок із одного з горбів, який називається Скопець і впадає у річку біля будинку Дудки П.А. Назва пов'язана з тим, що потік тече у лісі, де і вдень темно-чорно.
В межах сільської ради є такі лісові урочища: Палений, Бердо, Скопець, Глифа, Максимець і Рінь .
Протягом багатьох років яблунчани освоювали природні ресурси, зберегли та примножили мальовничу природу, розвивали багатогалузеве господарство, основними видами занять було скотарство, землеробство та заготівля лісової деревини.

Jabl.istor3

З уст жителів села відомо, що з 1816 року на території села заготовляли лісодеревину і  сплавом сплавляли її до Вижниці по річці Білий Черемош. Ліс ішов переважно на Молдавію,  на південь і Кавказ, в Туреччину та інші країни Близького сходу. Лісоруби рубали ліс, кували і спускали до берега  річки, де його формували   в дараби, одна дараба мала приблизно 10-12 талб, а це приблизно 200-300 мЗ деревини. Дараби сплавляли два рази в тиждень. Найкращими  сплавниками були   жителі села: Тересевич Юрій Миколайович,   Петрик Федір Теодорович, Петрик Пантела Танасійович, Ліска Микола Васильович, Федорчак Василь Петрович, Дудка Андрій Андрійович. Це була важка, відповідальна і небезпечна праця. Остання дараба річкою пройшла 11 серпня 1969 року.

мени-1

Сплав дараб заборонили в зв'язку з тим, що забруднювалась річка, знищувалася форель (риба занесена в червону книгу).
На території села розташована  Яблуницька ГЕС. Будівництво її розпочалося в 1950 році. Кошторисна документація була затверджена в Москві в сумі 5 мільойонів рублів. Будівництво розпочалося з копання каналу для відводу води, ширина його складала 7-8 метрів, глибина 3 метри, загальна протяжність складала близько 2 кілометрів. Через відсутність техніки копали вручну. На будівництві працювало по 100 чоловік в день. Кожна сім'я повинна була відпрацювати певну кількість днів на будівництві, це контролювалося сільською радою. Організатором всіх будівельних робіт був Смірнов Іван Іванович. Для будівництва камінь довбали зі скал і дробили на каменедробілці. На  цій роботі працювали Лахман Єлізавета Гергівна,  Гарватюк Олексій, Денис Іван, Лахман Василь, Бубряк Варвара, Малищ Палагна та багато інших жителів села. Приблизно в 1961 році Яблуницька ГЕС дала перший струм.
Робота ГЕС була призупинена в 1980 роках, однією з причин було те, що основне обладнання вийшло із ладу. Більше двадцяти років на території колишньої ГЕС панувала пустка.

В такому стані знаходилась ГЕС перед реконструкцією

Jabl.istor4


Про «друге» життя Яблуницької ГЕС було багато розмов і надій, але сьогодні це вже реальність. Яблуницьку ГЕС уже відновлено. Роботи проводились «ЗЕА - Новосвіт», що відновила більше двадцяти   малих ГЕС на Україні. Вартість відновлювальних робіт становила 8,5 мілійонів гривень. 27 жовтня 2009 року на день села було урочисто проведено відкриття Яблуницької ГЕС.

Jabl.istor5 

 Без имени-1

Для відновлення ГЕС за 2007-2009 рр. було використано 8,5 мільйонів гривень. На сьогодні тут працюють постійно 6 чоловік.

 

  

Свято-Михайлівська церква Московського патріархату в с.Яблуниця

Однією з історичних цінностей   села є православна церква.   В 1936 році на велике православне свято Петра вона згоріла. За один рік парафіянами було зібрано кошти на її будівництво. Церкву будували жителі села, рідні брати Туряки - Василь, Танасій, Дмитро, Михайло. 21 листопада в 1939 році було   посвячено церкву архієпископом Варфоломієм Чернівецьким і Буковинським   і дано їй назву - Свято Михайлівська.

церква 

На території села є 5 капличок.

З 1947 року на території села створено колгосп, першим головою правління був обраний Томояга Дмитро Федорович. Першими колгоспниками якого стали Лахман Петро Федорович, Гавюк Микола Миколайович, Гавюк Михайло Миколайович, Псарюк Петро Петрович.

Вагомий внесок у розвиток нашого села вніс голова колгоспу ім. Калініна Скидан С.І. За його правління в селі побудовані два ошатні двохповерхові будинки, в яких в даний час знаходиться сільська рада, відділення зв'язку, та центральна бібліотека в іншому будинку Яблуницька сільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

 

Яблуницька сільська рада


Історія органів місцевого самоврядування


Колишня сільська рада знаходилась в приміщенні будинку біля автобусної зупинки, де зараз проживає Кіндратяк Юрій. (А ще раніше це був будинок Гожди Власія, який був репресований та висланий на Урал).
Першим головою був: Лахман Петро, далі Кумариця Власій Андрійович,  Псарюк Власій Федорович, після – Томояга Кузьма Федорович.
З 18 березня 1965 року по листопад 1971 р. головою сільської ради працював Хащук Василь Олексійович. Депутатський склад налічував 35 депутатів.
У 1971 році громада села довіряє керівництво Скидану Степану Івановичу, який займав посаду до 1974 року. Після нього головою сільради призначають Кумарицю Михайла Власійовича. Депутатський склад налічував 30 депутатів. Активно діяла в селі добровільна народна дружина, очолювана Михайлом Власійовичем.
З квітня 1985 року громада обирає головою сільської ради Гав’юк Валентину Миколаївну, яка пропрацювала  на посаді 18 років.
У 2003 році сільським головою обраний Петрик Володимир Михайлович. Пропрацював до 2007 року. Після нього жителі села обирають головою сільради Сорохан Надію Михайлівну.
Нинішній голова сільської ради Кумариця Володимир Михайлович був обраний місцевими жителями у 2010 році.
 

Jabl.istor6


Сільська рада сьогодні:
Яблуницька сільська рада знаходиться в адмінбудинку в центрі села Яблуниця.
Виконавчий комітет сільської ради налічує 9 членів виконавчого комітету.   На території сільської ради створено  16 виборчих округів. Депутатами сільської ради   постійно проводяться подвірні обходи  з метою виявлення осіб, що потребують допомоги. Депутатами населенню села доводяться зміни в  законодавстві, інформація про рішення, що розглядаються на засіданнях   виконкому та сесіях сільської ради.  За останні роки в адмінбудинку  проведено заміну вікон, дверей, проведено ремонт кабінетів.
Місцева влада в своїй роботі керується Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Колектив сільської ради налічує 6 чоловік, які працюють в комп’ютеризованих кабінетах, здійснюють прийом громадян та вчасно надають їм кваліфіковану допомогу у вирішення життєвих питань.
В приміщенні  Яблуницької сільської ради знаходиться відділення зв’язку (перший поверх зліва) та сільська бібліотека (другий поверх)

Яблуницьке відділення зв'язку

В Яблуницькому відділені зв'язку   з  1982   року  працює Малиш Валентина Михайлівна. З  1992 року вона очолює дане відділення. За ці роки  незалежності зроблено  багато корисних справ  для жителів села. Введено такі нові послуги: електронний переказ, продаж залізничних авіо- та авто- квитків, пріоритетна пошта. Більше тисячі примірників листоноші доставлять у найвіддаленіші частки Тури,  Плай, Голошина. Сюди також доставляються товари першої необхідності для пенсіонерів.

 

 

Яблуницька сільська бібліотека 

Історична довідка створення та роботи бібліотеки-філії с.Яблуниця Путильського району Чернівецької області 

Після закінчення Чернівецького культосвітнього училища (відділ бібліотечна справа) в село прийшла працювати бібліотекарем Рихло Емілія Григорівна. 

Приміщення сільської бібліотеки тоді знаходилося в приміщенні сільської ради, де тепер будинок Кіндратяка Юрія. 

Бібліотека-філіал села Яблуниця Путильського району Чернівецької області була відкрита в 1961 році і знаходилася в приміщенні сільського будинку культури.        

Сільським бібліотекарем працювала Марія Дмитрівна Томояга. Книжковий фонд бібліотеки складав 4 тисячі примірників. Обслуговувала бібліотекар 200 читачів. Комплектування бібліотеки було централізоване. Література в бібліотеці була художня і галузева. В 1974 році бібліотеку очолила досвідчений спеціаліст Фрозина Танасіївна Михайлюк. Жителі села, читачі бібліотеки пам'ятають її як хорошого спеціаліста і завжди згадують добрим словом. Фрозина Танасіївна померла в молодому віці. Після смерті Михайлюк Фрозини Танасіївни в бібліотеці якийсь час працює Куташ Василина Іванівна. 

Бібліотека знаходилася в приміщенні сільського будинку культури до 1986 року. 

В 1986 році бібліотеку прийняла і перенесла в нове приміщення Пилипко Параска Танасіївна. В  даний часі бібліотека знаходиться в адмінбудинку на другому поверсі, складається з 2-х кімнат: дитяча та доросла з читацьким залом. Книжковий фонд бібліотеки складає 11 тисяч примірників. Обслуговує бібліотекар 500 читачів за рік. Книговидача бібліотеки складає 10 тисяч примірників. 

Під час декретної відпустки Пилипко Параски Танасіївни в бібліотеці працювали 1988-1989 pp. Пилипко Галина Іванівна, а також з 1989 по 1994 pp. Кочерган Катерина Григорівна. З 1986 року і по даний час бібліотекарем працює Пилипко Параска Танасіївна (стаж роботи 22 роки). За весь період роботи нагороджена 17 грамотами, а також у 2006 році зайняла перше місце в обласному огляді сільських бібліотек. 

В даний час бібліотека оформлена в народознавчому стилі, розкритий 

з  

бібліотечний фонд, оформлено книжкові виставки та тематичні полички. 

При бібліотеці працює клуб за інтересами „Гуцульські вишиванки". Членами клубу є: 

1. Лахман Марія Григорівна. 

 2. Рубаняк Марія Дмитрівна. 

 3. Пецей Василина Дмитрівна. 

 4. Пецей Марія Михайлівна. 

 5. Пецей Надія Михайлівна. 

 б. Ковбиш Марія Василівна. 

Мета роботи клубу - удосконалювати та примножувати народні скарби, навчати молодь вишиванню. Роботи клубу представлялись на гуцульських фестивалях в Рахові, Печеніжині, Путилі, Вижниці, Яремчу і ін.  Кращою вишивальницею є Лахман М. Г. – лауреат премії Ксенії Колотило.

Нисторук Ганна_Василівна 

 

 

Сільський будинок культури с. Яблуниця

 

1  

Історія  створення будинку культури с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області 

Сільський клуб ( теперішня назва сільський будинок культури) в с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області був збудований у 1957 році. 

Плідно працював СБ у 70-80 роках під керівництвом Фіщук Параски Петрівни, Фрей Анни Тимофіївни, Ковбиша Михайла Олексійовича – директорів БК та художнього керівника Кузьмін Галини Іванівни, яка на творчій роботі була 28 років. Особливо вражала діяльність хору, який налічував 40 учасників (керівник Кузьмін Галина Іванівна), тріо бандуристів, вокальна група, обрядова група, створена в 1984 році, працює і сьогодні. Радував своїми виступами духовий оркестр (кер. Синиця Микола). У 1970 році при БК була створена агітаційна бригада, яка несла людям пісню, художнє слово, танець. Історичні умови того часу посилали культаматорців Яблуниці на полонини Байкалівка, Косованівка, Морозівка, хутір Плай, село Голошина, які знаходяться в горах на відстані 18-20 км від центральної частини села. 

90-ті роки в БК с. Яблуниця лунає хор, вокальна, проводяться вечори відпочинку, грає ВІА, на сцені СБК звітують також шкільні гуртки.

2  

Особливе місце в творчості будинку культури села Яблучниця відводиться  драматичному гуртку, який працює з днів створення закладу. За роки незалежності України в сільському будинку створено   та працюють хоровий, вокальний  гуртки, гурток художнього читання. Під спів обрядово-вокальної групи стають на рушничок щастя молодята. Традиційно щороку під час новорічних свят щедрівка будинку культури є бажаним гостем в кожній організації та установі незалежно від форми власності. На сьогоднішній день приміщення будинку культури у хорошому  стані. Щоб жителям було приємно його відвідувати тут проведено ремонтні роботи: перекрито дах, встановлено євровікна, проведено фасадні роботи, проведено поточний ремонт залу в гуцульському стилі. Придбано   сучасну  підсилюючу апаратуру. В сільських клубах сіл Плай та Голошани  проводяться вечори   відпочинку та масові заходи до всіх знаменних та пам'ятних  дат. 

 

Яблуницька амбулаторія загальної практики сімейної медицини 

З історії медицини с. Яблуниця  

Перший медпункт знаходився в приміщенні, де тепер будинок Дутки Петра Андрійовича. В 1953 році прийшла працювати в село Яблуницю Курильчук Надія Василівна. Спогади Надії Василівни: «Після закінчення Роменського акушерського технікуму нас направили на роботу  Західну Україну. Спочатку (1 рік) я працювала в Путилі, потім перейшла в Яблуницю. В медпункті, де тепер хата Петра Андрійовича, було дві кімнати і коридор. В одній кімнаті був роддом, в другій медпункт. Працювати було важко, бо не було умов. Світла не було, телефона теж. Я робила разом із Сідоренко Катериною Марківною, яка вже працювала до мене в селі. Вона була родом із с. Охтирка Сумської області. Їхали ми верхи на коні, якого давали в колгоспі. Якщо були важко хворі, то давали машину. В колгоспі їх було аж дві. Родів було багато, вивозів теж. А лікарня була в Довгопіллі на 15 чоловік і там один врач. Пізніше лікарню перевели в Конятин». 

Пізніше медпункт перевели у попівські хати біля ГЕСу. Ще пізніше – в будинок Шміляка Дмитра. 

У 1962 році медпункт перейменовано на фельдшерсько-акушерський пункт і переведено в приміщення будинку Попюка Василя Дмитровича. 

В 1963 році після закінчення Вашківецького медичного училища стала завідуюча ФАПом Денис Галина Матвіївна. А Надія Василівна працювала акушеркою. Крім села, обслуговували і хутори Плай та Голошину. Швидкої допомоги не було, доводилось ходити пішки. 

У 1965 році в с. Конятин була відкрита дільнична лікарня на 25 ліжок, 7 з них дитячих. Головним лікарем працювала Павлюк Фросина Василівна, яка завжди всім, навіть з оточуючих сіл надавала кваліфіковану допомогу. 

З 1970 року кваліфікованим лікарем-терапевтом працює Марчук Василь Дмитрович. З 1971 року по 2002 рік він – головний лікар Конятинської, а згодом Яблуницької амбулаторії. 

Завідуючою роддомом працювала багато років Теслюк Євдокія Миколаївна. З її допомогою на світ зявилось понад 700 немовлят. 

Старшою медсестрою на той час була Псарюк Євдокія Іванівна. 

Понад 30 років зубним лікарем  працював Попюк Юрій Дмитрович. 

В 1994 році Конятинську амбулаторію переводять в Яблуницю у нове сучасне приміщення. 

У 2002 році головним лікарем Яблуницької амбулаторії призначають Пилипко Світлану Петрівну. На даний час проведено капітальний ремонт приміщення амбулаторії, оновлено котельню парового опалення. Завдяки цьому забезпечується цілодобове тепло в приміщенні амбулаторії.

3

 

Яблуницька сільська лікарська амбулаторія загальної практики -  сімейної медицини.

Приміщення сільської лікарської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини знаходиться в двоповерховому будинку, яке повністю пристосоване для цього. В 2008-2009 роки було проведено капітальний ремонт даного приміщення. Головним лікарем працює Пилипко С.П. В установі працює 16 осіб з них 10 спеціалістів в тому числі два лікарі: терапевт та стоматолог. Основний стратегічний курс сільської амбулаторії є профілактичний напрямок. Для амбулаторії пріоритетом є виявлення поширеності факторів ризику, розвитку прогресування захворювання в першу чергу ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертонії, цукрового діабету, передоколонгічних станів та втілення рекомендацій їх профілактики. В реалізації зазначених завдань є працівники закладу, особливо медсестри загальної практики ав медицини. Вони вміють здійснити профілактику та виконати лікування згідно призначення лікаря є порадниками, консультантами пацієнтів дільниці, яку обслуговують. Кожний працівник амбулаторії є кваліфікованим працівником своєї справи.

До медичних закладів, що розташовані на території сільської ради відносяться фельдшерсько-акушерські пункти в селах Плай та Голошина, що знаходяться на віддалених участках та забезпечують надання медичної допомоги потребуючим.

Яблуницький дитячий навчальний заклад 

 4 

Впродовж 35 років відчиняються назустріч малюкам двері дитячого навчального закладу «Струмочок», за дверима якого дітей очікує казка. На  те-риторії  установи на вихованців чекає автомістечко, мікро-стадіон, казкові ігрові cпoруди, городи, куточки лісу та ліків. За  роки незалежності України в установі проведено капітальний ремонт установи вікон, опалювальної системи. За рахунок коштів ЗЕА – «Новосвіт»   для установи придбано комп'ютер, зроблено капітальний ремонт підвального приміщення. За бюджетні кошти для установи в 2010 році було придбано дитячі дошкільні меблі, постільну білизну та комплекти посуду.  В даній установі працює 10 осіб, відвідує заклад 24 дітей та працює підготовча група.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Головні, пріоритетні напрямки в роботі педагогів: розкриття здібностей і можливостей кожної дитини, сприяння розвиткові та життєздатності дошкільнят, як головної умови, що допомагають їм успішно діяти в різних ситуаціях, працюючи на високий рівень результативності в навчанні та вихованні дошкільників. Головне правило педагогів – любити дітей, зберігати доброзичливість один до одного, уміння    спокійно  розібратися  в будь-якій ситуації, неупереджено розв'язувати проблеми. Керуючись саме цими принципами у своїй діяльності колектив ДНЗ очолює відмінник освіти України, лауреат премії ім. О.Поповича – Комариця М.О.

 

Історія школи 

Перша школа в с. Яблуниця була в 1872 році однокласна, українська. В ній навчалися 65 хлопчиків і 54 дівчинки. 

Перші вчителі: Роговський Теофіл, Роговська Ольга, Стренковський Йосип. 

Учням видавали документ про успішність, який називався «Шкільні повідомлення».                              

 (Прим. Архівні дані)5 

До 1918 року школа була австрійська, яка знаходилася в будинку, де жив Туряк Михайло Миколайович (Мошерин). Даний будинок стоїть і сьогодні, який належить Бельмезі Ігорю Юрійовичу. 

З 1918 року до 1940 село було під владою боярської Румунії, тому школа діяла румунська, в якій було 7 класів. Знаходилася на місці, де зараз СБК. Вчителем був Соболь з с. Кучурів Сторожинецького району. Документ про успішність мав такий вигляд.

6В 1940 році з липня місяця почала працювати українська школа, в тому ж приміщенні, де і була румунська школа. Вчителювали: Юрнюк Микола Іванович з Довгопілля та Олена Поляк. В 1942 році за указом станичного Кристафовича  її розібрали, тому протягом трьох років діти в с. Яблуниці не навчалися.

 

                                                                                                                              

В березні 1945 року в селі знову почала діяти українська початкова школа в приміщенні бувшої корчми, де сьогодні стоїть будинок Гавучака Дмитра. Навчалися всі діти шкільного віку. Комплектували класи в залежності від того, хто скільки закінчив класів румунської та української школи до 1942 року. Було 4 класти, а в них біля 70 учнів. Вчителі: Ринкевич (Вірста) Олена Михайлівна та Киба Ліза Петрівна з Дніпропетровщини, трохи пізніше – Олексієнко (Томояга) Ніна Панасівна з  Житомирської області , які приїхали за направленням МО.

На фото Ринкевич О.М.,     Олексієнко Н.П.8 

В цьому ж році розпочинають будівництво школи на території, де знаходиться вона і сьогодні. Її проект намалювала Ринкевич О.М. На цьому подвір’ї вздовж нинішньої пришкільної їдальні була в’ятка – магазин з м’ясом. Продавцем був Копил, який проживав у власному будинку, що знаходився там, де сьогодні клумби з квітами. Зліва, трохи ближче до вулиці, був єврейський дім молитви – синагога. А де зараз старе приміщення школи, була цегляна хата, в якій проживала дочка Йойни – Ліндер Жаннета. Саме на фундаменті цього єврейського будинку і було розпочато будівництво школи силами жителів села. Школу будували брати Туряки: Танасій, Дмитро, Михайло, Юрій та Аннич Петро Томович. Кожен житель села повинен був раз в місяць відробити 7«гужтруд» (примус) на будівництві школи.  Школу завершили будувати в 1947 році. Ось такий  мала вигляд школа та її учні, вчитель Ринкевич О.М. (На фото справа). Це приміщення -  нині старий корпус школи.

  

В 1947 році і був перший випуск школярів. Документ про освіту видавали такого зразка ( на фото зліва)9 

На ганку школи був підвішаний великий дзвін, яким техпрацівниця о півдев’ятої дзвонила, скликаючи дітей до школи, тому що годинників у сім’ях тоді не було. На урок дзвонив ручний дзвоник, який функціонує і сьогодні. 

1949 рік. Школа перейменована з початкової на семирічну. Першим директором школи була Животинська Ольга Михайлівна, яка пропрацювала два роки (1950-1952рр). 

 

 

 

  

 

1954-1956 рр.:                     10 

В школу приїхали працювати такі вчителі(на фото справа):

Сідлович Василь Миколайович – вчитель математики; Олексієнко Н.П., Смірнова О.Л., 

Клим Онуфрій Йосипович – вчитель хімії; 

Малярчук Галина Йосипівна – вчитель початкових класів; Панченко Н.П., 

Гордій Марія Йосипівна – вчитель української мови і літератури;

Островська Тамара Олександрівна – вчитель російської мови і літератури. 

11                                                                           На фото учні школи  (1956-1957 р.)

 

121957 рік. Вчителі приймали активну участь в громадському житті району і села. На фото: виступ на районній сцені з нагоди свята «День урожая» та хор вчителів школи на сільській сцені.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1958 рік. Назва школи: Яблуницька загальноосвітня трудова політехнічна школа з виробничим

13   навчанням. На фото учні школи  (1958-1959 н.р.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


141959 рік. Учні школи святковою колоною йдуть до клубу, де нині будинок Гавучака Дмитра, на святкування 42-річниці Великої.

 

 

 

 

 

  1960 рік. Назва школи: Яблуницька восьмирічна школа.

Працюють такі вчителі:

Гриф Василь Іванович – вчитель німецької мови;

Шевченко Галина Анатоліївна – вчитель російської мови і літератури;

Шевченко Володимир Олександрович – вчитель історії і географії;

Гонтар Євгенія Йосипівна – вчитель початкових класів (7 років), потім вчитель української мови і літератури.

Гунько (Суднач) Віра Михайлівна – вчитель початкових класів.  

1968 рік – розпочато будівництво нової школи (на фото внизу) за ініціативою дирекції школи та вчителя фізкультури Костюченка Івана Івановича. Проект складали самостійно  

15 

 

 

16

 В 1973 році в школу приїхали вчителі з Черкащини та Вінничини, відповідно Ярмоленко Валентина Миколаївна та Ужвак Тетяна Сергіївна. На фото зліва Ярмоленко В.М. з учнями, в яких була класним керівником.

В цьому ж році приїхала працювати і Дроняк Марія Петрівна.

В 70-х рр. працювали такі вчителі: Лопатюк В.І.- вчитель історії та географії, Теслюк О.О. – вчителька української мови і літератури, Калинич М.М. – вчитель фізкультури, Вашато В. Ю. – вчитель математики, Кошман Т.С. – піонервожата.

На фото: випускники 1973 року, де класним керівником була Теслюк О.О.

 17

З 1976 року вчителем початкових класів працювала випускниця 1972 року Вережак Г.М.

З 1977 року по 1981 рік директором школи працював Тимочко Ігор Теофілович, уродженець с. Черемошна Верховинського району Івано-Франківської області.

 Завучем школи  Ринкевич О.М., а після виходу на пенсію – Ярмоленко В.М.     

З 1978 по 2003 рік вчителем початкових класів працювала Петрик Марія Федорівна.

18

З 1981 по 1986 р. директором школи була Дідик (Скидан) Сільфія Рудольфівна, уродженка с. Лужани Кіцманського району Чернівецької області, яка працювала вчителем початкових класів. Згодом закінчила ЧДУ за спеціальністю вчитель російської мови і літератури. Заступником  директора  школи  був Вережак М.В.

 

З 1984 року по 1986 рік вчителем хімії і біології працювала Дуда Ганна Михайлівна (на фото):19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20З 1986 року школу очолює Вережак Михайло Васильович, уродженець с. Копачинці  Городенківського району Івано-Франківської області, який після закінчення Чернівецького педучилища приїхав працювати вчителем початкових класів, але викладав математику і заочно навчався в ЧДУ, який закінчив за спеціальністю «математика». На фото: учні, де класним керівником був Вережак М.В. (1984 рік)

В 1987 році почала діяти 4-річна початкова школа. В 1 клас пішли 7-річки і 6-річки. Через три роки, тобто в 1990 році 4 кл. не було, а в 1995 році випускників не було.

 

 

Заступником директора школи з 1986 року по 2001 рік працювала Лахман Вікторія Іванівна, вчитель російської мови і літератури, а згодом – світової літератури, вчитель вищої категорії, старший вчитель.

В 1985-86 н.р. була класним керівником ось цих учнів. 

  21

1989 рік. Школа перейменована з восьмирічної на Яблуницьку загальноосвітню школу І-ІІ ступеня. 

        З 2001 року по даний час заступником директора школи працює Кумариця Олександра Юріївна, уродженка с. Яблуниця Верховинського району Івано-Франківської області, вчитель початкових класів та українознавства, випускниця цієї школи (1989 рік). Закінчила ЧДУ за спеціальністю «вчитель початкових класів».

 

ЯБЛУНИЦЬКА ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ СЬОГОДНІ

Безымянный   

 

Дата відкриття – 5 березня 1945 року.

Кількість класів комплектів – 9.

Кількість учнів – 110.

Система навчання – кабінетна

Мова навчання – українська.

Їдальня – на 60 місць.

Дослідні ділянки – 1.

Вережак Михайло Васильович – директор школи.

Кумариця Олександра Юріївна – заступник директора з навчально-виховної роботи.

Лахман Вікторія Іванівна – голова профспілкового комітету.

 

22  

 

Проблеми, над якими працює школа: 

1. Формування життєвої компетентності учнів в умовах особистісно  орієнтованого навчання.

2. Виховання творчої, компетентної особистості. 

23 

 

В школі працює 20 вчителів:

мають вищу педагогічну освіту-20.

Безымянныйге

У тому числі із званнями: 

“Вчитель-методист” – 1, 

“Старший вчитель” – 4, 

“Відмінник освіти України” – 6, 

Лауреат премії ім. О. Поповича – 1.

 

Напрямки роботи, які вирішуються найкраще:

1.Методична робота:

- методичне об’єднання вчителів початкових класів (кер. Коман О. М.);

- методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу (кер. Лахман В.І.);

- методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу     (кер. Савчук Н.М.);

- методичне об’єднання вчителів художньо-естетичного циклу      (кер. Андрецуляк О. Ф.);

- методичне об’єднання класних керівників, практичного психолога та педагога-організатора (кер. Пониполяк Т. В.).

2.Організація харчування.

3.Екологічна робота. Клуб “Водограй”     (кер. Кузик В. І.).

4.Гурткова робота:

-  Вокальний, інструментальний, хоровий (кер. Мицканюк А. Д.);

 - «Промінець» (кер. Андрецуляк О. Ф.);

- «Пластилінова скульптура» (кер. Бельмега О. Ю.).

При школі працюють:

гуртки: «ВІА «Яблунчани», «Хоровий спів»,  «Промінець», «Пластилінова  скульптура», «Настільний теніс», «Знавець англійської мови»,  «Люби і знай свій рідний край», «Юний хімік»;

клуби: «Водограй» (екологічного спрямування);

студія: «Чарівне перо» (літературного спрямування); фольклорне об’єднання: «Плай».

Читаються такі курси: «Українознавство» (1-9 кл.), «Хореографія» (2-4 кл.), «Основи християнської етики» (3-4 кл.), «Основи комп’ютерної грамотності» (8кл), «Музика Буковинського краю» (5 кл), «Український музичний фольклор» (6 -8 кл.), «Лісівництво» (9 кл.), «Російська мова» (5 кл.)

Традиції школи

Конкурси: «Ерудит»,  «Перлини гір»,  «Співає родина»,  «Колядки та щедрівки", «Крок за кроком»

24  

Свята: «Першого дзвоника», «Золотиста осінь», «Святого Миколая», «Новорічної ялинки»,  «Святого Валентина»,  «Гумору і сатири», «Останнього дзвоника» .

25 

26 

Тижні: тиждень зустрічі птахів, Шевченківський тиждень, Великодній тиждень, предметні тижні.

27

 Проводяться місячники предметних олімпіад, місячники-проекти виховної роботи, тематичні лінійки, колективна творча справа.

28

 

 

Лісове господарство

Яблуницьке лісництво побудоване та створене в 1962-1963 роках Путильським лісокомбінатом ОКС.

Яблуницьке лісництво загальною площею 4974 га, входить до складу ДП «Путильський лісгосп» і розташоване в північній його частині на території Путильського адміністративного району.

Контора лісництва знаходиться в кварталі 2, на відстані 33 км. від контори лісгоспу та від районного центру.

Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці та 9 обходів. Згідно лісо рослинному районуванню територія лісництва відноситься до буково-ялицево-ялинових гірських, ялинових високо гірських Карпат. На території лісництва існує пам’ятник природи місцевого значення площею 25 га, в кварталі 25, виділ 10,11. Тип заказника ботанічний, з унікальним насадженням ялини з ялицею віком до 100 років.

Біля контори лісництва в 2006 році створений розсадник декоративних порід, де налічується більше 20 найменувань

Лісничі Яблуницького лісництва

Значний внесок у створення та початок роботи Яблуницького лісництва внесли:

-  перший лісничий Яблуницького лісництва Косован Віктор Миколайович;

-  помічник лісничого Беженар Федір Тихонович;

-  технік-лісовод Пилипко Василь Федорович;

З 1966 року по 1975 рік лісничим працювала Венгер Ольга Іванівна;

З 1976 року по 1977 рік – Бечко Микола Миколайович;

В 1977 році  – Якубовський Михайло Миколайович;

З осені 1977року  по 1982 рік – Гафуров Юрій Семенович;

З 1982 року  по 1984 рік – Маренич Володимир Дмитрович;

З 1984 року по 2001 рік  – Лабудяк Іван Васильович;

З 2001 року по даний час – Мицканюк Руслан Миколайович.

29 

 

Яблуницьке лісництво Путильського держлісгоспу сьогодні

 

    Яблуницьке лісництво входить до складу державного підприємства «Путильський держлісгосп». Площа лісництва складає 4974 га. Основним завданням являється відновлення та відтворення лісів, охорона та збереження лісових ресурсів. Щороку навесні проводиться посадка лісових культур, що на власних лісових розсадниках. Проводяться рубки з метою формування та оздоровлення лісів. На даному підприємстві працюють 30 осіб. З 2001 року лісничим працює Мицканюк Руслан Миколайович. Під час паводку 2008 року під його керівництвом побудовано два мости в урочищі Лопушна, побудовано лісогосподарську дорогу протяжністю 5,4 км. В 2001 році проведено капітальний ремонт контори та прилеглої території. Проведено відкриття лісової дороги протяжністю 3 км.

          Для забезпечення соціальних потреб населення села лісництвом відпускаються дрова та інша лісопродукція.  Колектив лісництва приймає активну участь в житті села, різних акцій та святах.                                                                                                                                                                                                                                                                                                          В даний час підприємницькою діяльністю займаються 54 особи. В основному це – переробка лісодеревини, торгівельна діяльність, ремонт та пошиття одягу.                                

З метою розвитку сільського туризму, на території села, завершено будівництво туристичного комплексу, власником якого є підприємець Кумариця Андрій Михайлович. 

 

30 

Добудоване добротне трьохповерхове приміщення, в якому знаходяться магазин, бар, власником є підприємець Томояга Ілля Федорович.

31 

Завершується будівництво приміщення дорожнього сервісу, власником якого являється підприємець Косован Ілля Миколайович. Багато підприємців займаються переробкою лісо деревини, виготовлення столярних виробів. Це Хащук В.О., Мицканюк М.І., Петрик М.Д., Юрнюк М.І., Мироняк Д.І., Котельбан Ю.Й., Нисторук Ю.С. торгівельною діяльністю займаються Кумариця О.Ю., Дудка Г.В., Гаврилюк Р.В., Павучек Г.В., Мороз В.М., Самборська Н.П. Розвиток підприємницької діяльності дає можливість створювати нові робочі місця.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       В основному жителі села зайняті веденням особистого селянського господарства та працюють в бюджетних установах села.


Ганна Вережак
Моя Яблуниця

 

Моє рідне село в моїм серці давно

 Залишило свій слід назавжди

 Бо зростала я тут і пізнала його

Прадідівський святий заповіт.

32

 

Приспів:

Це моя Яблуниця. моє рідне село.

Що своєю красою полонило давно.

Сінокоси лежать, дощ іде на покіс. 

 Запах сіна п'янить запашний.

 Завтра сонце ясне дасть проміння своє.

 І посушить покіс золотий.

Приспів.

Як подують вітри із-за Берда-гори.

Вітровій пронесеться селом.

Знають всі вже давно, що це наше село

Обвівають гірські вітряки.

 

Приспів.

Чути стукіт в селі - це працюють майстри.

 Вони працею славлять село.

 Будуть нові хатки, буде краще життя.

 В односельців моїх дорогих.

 

Приспів.

Цвіт кохання свого я шукала в горах.

 Та ніяк не змогла віднайти.

 Хіба знати було, що воно вже давно.

 Розгубило свої пелюстки?

Приспів. 

Мого краю краси не забути повік

І Черемоша гірську бистрину.

Запах трав духмяних і світанок новий.

Яблуневий той цвіт запашний.

ФОТОСВІТЛИНИ

 ІЗ ЖИТТЯ ЯБЛУНИЦЬКОЇ ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ

ПУТИЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

школа

Сучасний вигляд Яблуницької ЗОШ  І-ІІ ступенів після капітального ремонту

перший дзвоник

Свято першого дзвоника

22

Педагогічний колектив  школи

Робота шкільної_атестаційної_комісії

Робота шкільної атестаційної комісії

Коман Орися_Миколаївна

Коман Орися Миколаївна - вчитель початкових класів, спеціаліст  вищої категорії, старший вчитель, відмінник освіти , переможець першого туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2011» проводить ділову гру

Патріот-2012

Учасники Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот-2012»

Робота шкільного_методичного_обєднання

Робота шкільного методичного обєднання класних керівників

 ( керівник Пониполяк Тетяна Василівна)

Виставка робіт_Бельмеги_Ярослави

Виставка робіт Бельмеги Ярослави, учениці Яблуницької ЗОШ І-ІІ ступенів, вихованки гуртка «Пластилінова скульптура», переможця обласного  фестивалю дитячої та юнацької творчості « Чисті роси» у номінації «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво» (керівник Бельмега Оксана Юріївна)

Різдвяні свята

Презентація звіту за проектом «Різдвяні свята»

Яблунчани

Інструментальний ансамбль  «Яблунчани» -  учасники обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості « Чисті роси» у номінації «Фольклорне мистецтво» (керівник Мицканюк Альона Дмитрівна)

Чисті роси

Призери  обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості « Чисті роси» у номінації «Хорове мистецтво» (керівник Мицканюк Альона Дмитрівна)

 

монстера

В дбайливих руках  юних екологів розквітла  монстера

дітки

Колективна творча справа – цікава форма проведення дозвілля

Подорож по_екологічній_стежині

Подорож по екологічній стежині, станція « Розсадник Яблуницького лісництва» (керівник Кузик Валентина Іванівна)

 

Один день з життя табору з денним перебуванням «Едельвейс»

05.06.  «До таємниць природи»

Похід по екологічній стежці"Зелений подих" 

на природі

 

готуємо дрова

 

кухня

 

вікторина

 

польова кухня

 

розваги

 

 

НОВИНКА!!!!!!!!!!!!!!!

 

Про проведення в Яблуницькій школі батьківських зборів

у формі колективного свята

28 квітня в Яблуницькій школі відбулися загальношкільні батьківські  збори у формі свята. Адміністрація школи вдало поєднала свято «Крок за кроком» із Днем вишитої сорочки та районним етапом дитячого фестивалю-конкурсу «Чисті роси». Спочатку до уваги батьків була представлена «Візитка» школи, в ході якої вшановували призерів ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, лауреатів, дипломантів та призерів районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, фестивалів, зльотів, змагань тощо. Також перед батьками виступила шкільна дружина юних рятувальників-пожежників  «Вогник».

Після обговорення кількох робочих питань всі присутні в залі мали змогу побачити виступи дітей на фестивалі-конкурсі «Чисті роси».

Протягом всього дійства у залі панувала щира, тепла атмосфера, адже для кожного батька великим щастям є бачити досягнення своєї дитини. Для дітей, у свою чергу, важливу роль відігравала батьківська підтримка, адже вони виступали не лише для поважного журі, а й для найдорожчих людей у світі – своїх батьків. Приємним було й те, що не лише учні, а й вчителі та батьки прийшли на свято у вишиванках.

Проведення колективних свят неабияк згуртовує учнів, вчителів та батьків, спонукає до спільного вирішення тих чи інших питань на шляху до єдиної мети – щасливого розвитку наших діток. Про це свідчить ще один досить вагомий показник – 90% явка батьків на збори.

 

Дует "Мальви"

CAM00805CAM00805

IMG 6474 

Гурт "Грація"

Фото2762 

Фото2762

Гурт "Гуцулята"

Фото2771 

 

Танцювальний колектив "The best"

Фото2776 

Мартинюк Наталія

 

Фото2796 

 

Дроняк Діана

 IMG 6479

 

Танцювальний колектив "Едельвейс" (молодша група)

 IMG 6487

 

Танцювальний колектив "Едельвейс" 

 CAM00805

 

Інструментальний ансамбль "Яблунчани"

Фото2801

 

загруженное 1

 

В «Яблунчан» знову Міжнародна перемога.

 

У Болгарському місті Несебр відбувся ХV Міжнародний дитячий фестиваль «Солнце, радость, красота». У ньому взяли участь колективи і виконавці з 12 країн світу – загалом приблизно 10000 юних митців. Серед них і вихованці гуртка «Інструментальний» Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості Андріана Дроняк, Христина Туряк, Максим Кумариця – учні Яблуницької  ЗОШ І – ІІ ступенів, Роман Пилатюк – учень Черемошнянськой ЗОШ І –ІІІ ступенів, Жанна Лахман та Назарій Тонієвич – учні Довгопільської ЗОШ І –ІІІ ступенів  з керівником Альоною Мицканюк. У конкурсній програмі вони виконали  «Віночок гуцульських мелодій» та «мелодії Карпат» на різноманітних інструментах: дводанцівці, теленці, сопілках, дримбах, цимбалах, окаринах, бугаєві, тамбурині, брязкальцях, скрипці.

 

Журі фестивалю нагородило ансамбль «Ямблунчани» дипломом першого ступеня в номінації «Народні інструменти»

 

20140618 11305920140618 11305920140618 11305920140618 113059

 

"Яблунчани"

 

«Яблунчани» здобули нагороди у Польщі.

«Яблунчани» здобули нагороди у Польщі.

З 5 по 8 грудня на запрошення музею рільництва у м. Цехановец (Польща) Колектив «Яблунчани» брав участь XXXIV Міжнародному конкурсі гри на пастерських інструментах.

Ведуча концертної програми – директор Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості Н. П, Хромей представила учасників колективу та розповіла про їхні досягнення в Словакії та Болгарії. Керівник ансамблю А. Д. Мицканюк та її вихованці Роман Пилатюк,  Андріана Дроняк, Назарій Тонієвич, Жанна Лахман і Максим Кумариця виступили з концертною програмою «Цимбалійте, гори». Сюди увійшли номери за участю батьків О. Ю. Кумариця та І. В. Лахман.

За рішенням журі, Роман Пилатюк нагороджений дипломом за ІІ місце (гра на тримбіті), Андріана Дроняк – дипломом за І місце (гра на сопілці), решта учасників – дипломами за участь. Також вони отримали грошові винагороди.

Члени журі щиро дякували учасникам колективу за збереження самобутності Гуцульського краю,чудову гру на інструментах та майстерність виконання творів.

 

Тиждень англійської мови з 02 по 06 лютого 2015 року.

 

Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий . Варто замислитися, що саме   англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною а саме англійською є потребою часу. Під час вивчення англійської мови учні знайомляться з традиціями і звичаями англійських народів світу.

З метою розширення й поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок,  етичного виховання, духовного багатства, моральної чистоти у школі було проведено  «Тиждень англійської мови»  - під  девізом  «Learn more about the UK». Всі учні школи були активними учасниками та співорганізаторами всіх запланованих заходів.

Тиждень розпочався з робочої лінійки, на якій вчитель англійської мови Пониполяк Тетяна Василівна ознайомила учнів школи із планом проведення та завданнями  тижня. А також вчителі та учні школи мали можливість  переглянути презентацію «Виникнення англійської мови» та почути від учнів 5-го класу «10 причин  вивчення англійської мови».

У школі учнями 9-го класу було створено лінгвістичну бригаду «Швидка допомога», яка організувала виставку «What we know about Great Britain». Відвідуючи її, учні могли познайомитись із Об’єднаним Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, побачити визначні місця країни.

У цей день також стартував конкурс на кращу стінгазету «Learn more about the UK». Слід відзначити газети учнів 6,8 класів, але кращими і змістовними були газети 7 та 9 класів.

Продовжив тиждень документальний фільм «Знайомство з Лондоном», який учні мали можливість переглянути під час перерв.

Після уроків відбувся брейн-ринг «Хто найрозумніший». Учасниками якого були  учні 5-9 класів, які розподілилися на дві команди: “The Strongest” і “ The Best ”. Діти старанно виконували завдання та щиро раділи маленьким перемогам під час виконання завдань. Але як і в кожному конкурсі були переможці у переможені. Здобула перемогу команда “The Strongest”. Найактивнішими учасниками були: Лабудяк І., Киверо М., Марусик Є.

 

В середу під час перерви бригада  «Швидка допомога», провела з вчителями майстер-клас з вивчення англійської мови. В цей день відбулася подорож англійським календарем, в якій учні 5-9 класів представляли основні свята , що відзначають у Великобританії.

З нетерпінням учні молодших класів чекали на свято «Happy English».Учні школи мали можливість почути вірші, інсценіровки, представлення звіряток. Родзинкою цього дійства була казка «Колобок» у виконанні учнів 3-го класу. Найбільш артистичними акторами проявили себе Бельмега М. – Колобок, Косован І. – Лисичка.

Не забарилася і п’ятниця, яка підвела підсумки тижня. Всі учасники були нагороджені солодкими призами.

Минув лише тиждень, а вражень на цілий рік. 

 

 

 
Автор: putvos_admin Категория: Яблуниця
Дата публикации Просмотров: 1141
Печать

Видатні особистості

 

 

над сторінкою працювали:

 

керівник - Вережак М. В. - директор Яблуницької ЗОШ І-ІІ ступенів;

Вережак М._В.

 

упорядник - Кумариця О. Ю. - вчитель українознавства, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель;

Кумариця О._Ю

 

пошукову діяльність здійснювали:

 

Марусик Євген Володимирович – учень 5 класу:

Марусик Євген_Володимирович

 

Урбан Орися Василівна – вчитель історії та географії, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель: 

Урбан Орися_Василівна

 

 Лахман Марія Григорівна

Вишивальниця Лахман Марія Григорівна народилася в 1943 році в с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області в родині, де шанували народне мистецтво.
Любов до вишивання Марії Григорівні привила мама Лахман Олена Миколаївна. Вишиває з раннього дитинства. її улюблені шви хрестик, низинка.
В 1961 році втратила кисть лівої руки на колгоспному виробництві при роботі на соломорізці. Та не затьмарила її життя навіть така велика травма, бо зуміла і навчилася вишивати однією рукою, тамуючи біль та виписуючи долю на полотні.
Серед її робіт кращими є вишиті весільні рушники, сюжетні картини «Гуцули», «Родинний дім Ю. Федьковича», портрет І. Я. Франка,символіка Путильщини.
Марія Григорівна шанована і поважна людина в селі. Своєю самовідданою працею вона завоювала любов і шану багатьох шанувальників мистецтва вишивання. Зараз М. Г. Лахман член асоціації народних майстрів Гуцульщини. Її роботи експонувалися на багатьох виставках, серед яких фестивалі Гуцульщини, свята «Шовкова косиця», «Полонинська ватра», виставки в Музеї архітектури й побуту в м. Чернівцях та с. Пирогово Київської області. Її роботи відзначені грамотами та дипломами. Число їх на сьогоднішній день - 97. Ми, яблунчани пишаємося своєю землячкою.   

 

Jabl.osob1

Виставка робіт Марії Григорівни Лахман

                                                                   з

Вишивки М. Г. Лахман в сільській бібліотеці с. Яблуниці,

де працює клуб за інтересами «Гуцульські вишиванки»

 

Безымянный

Роботи Лахман Марії Григорівни

 

 на святі «Шовкова косиця»в смт. Путила

Бе

Виставка вишивок М. Г. Лахман в сільській бібліотеці

 

Безымянный

Марія Григорівна Лахман ділиться майстерністю 

з членами Яблуницького клубу «Гуцульські вишиванки»

 

Дутка Михайло Васильович

 

Мистецтво для людини є такою ж потребою, як їжа і питво…IMG 0001

Ф. Достоєвський

Під таким гаслом працює відомий на Буковині народний ікономайстер, художник, писанкар, член Національної спілки народних майстрів України Дутка Михайло Васильович.

Народився Михайло Васильович Дутка в 1959 році в с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області. Любов до прекрасного привила мати Парасковея Дмитрівна.

У 1974 році закінчив Яблуницьку восьмирічну школу. В цей час вже і перша участь у дитячій районній виставці дитячого малюнку присвяченій Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Середню освіту здобув у Конятинській середній школі.

З 1977 по 1979 рік служив у рядах Радянської Армії. Відразу після служби два роки працював  художнім керівником в Яблуницькому сільському будинку культури.

1980-1996 роки -  художник-рекламіст кінотеатру «Ювілейний» смт. Путила. В цей час бере участь у заснуванні Путильської дитячої художньої школи, де працює викладачем.

У 1987 р. навчався заочно в Московському Народному Університеті Мистецтв. З цього часу є постійним учасником районного свята «Виходу на полонини» та літературно-IMG 0005мистецького свята, присвяченого Буковинському соловію Юрію Федьковичу - «Шовкова косиця». З 2004 року - постійний учасник  Міжнародних гуцульських фестивалів, мистецьких заходів, фольклорних свят, виставок традиційного мистецтва Буковини, а з 2007 року – всеукраїнських та міжнародних виставок в Києві. Проводить майстер-класи у Вижниці,  Рахові, Коломиї,  Косові,  Верховині, Кіцмані, Хотині, Чернівцях, Черкасах а також у Руминії. З великою радістю ділиться своїми вмінням і талантом з молоддю.

З 2010 року – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

 

 

 

 

У 2013 році відкрито персональну виставку робіт митця  в краєзнавчому музеї м.IMG 0002
 Чернівці.

Дивлячись на картини, які виходять з-під пензля художника, асоціюєш їх з великою любовю до батьківської землі, краю рідного і неповторного. У свої витвори мистецтва Михайло Васильович Дутка вкладає душу, своє власне бачення кольорової гами світу, композицію творів, палітру барв відтінків. 

 

 

IMG 0003  

Карпати, рідна земля надихають на творчість. 

 IMG 0004

 

Дутка Михайло Вачильович – автор композиції герба Путильського району Чернівецької області

IMG 0008

 

За мистецьку діяльність отримав такі нагороди:

1.Грамота-подяка за активну участь в заходах ІІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості та відзначенні 50-річчя возз’єднання Північної Буковини з Радянською Україною, м. Чернівці, 1990 р.

2.Диплом лауреата І ступеня ХІУ Міжнародного гуцульського фестивалю, смт. Путила, 2004 р.

3.Диплом учасника проекту транскордонної співпраці "Подієвий туризм на Буковині", Румунія-Україна-Республіка Молдова, 2007 р.

4.Диплом лауреата ІІІ ступеня ХVІІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю,  м. Вижниця,  2009 р.

5.Диплом І ступеня Путильського районного традиційного свята виходу на полонини "Полонинська ватра", смтю Путила, 2010 р.

1.Диплом І ступеня Путильського районного традиційного свята виходу на полонини «Полонинська ватра»,  смт. Путила, 2010 р.

6.Подяка за активну участь у проведенні майстер-класів у традиційних народних ремесел у рамках проекту «Україна у вишиванці»,  м. Чернівці, 2011 р.

7.Диплом лауреата ХІХ Міжнародного гуцульського фестивалю, м. Косів, 2011 р.

8.Подяка за участь в обласній виставці аматорського образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва з нагоди відзначення відзначення 390-ї річниці перемоги у Хотинській битві, м. Чернівці, 2011 р. 

9.Грамота з нагоди 20-річча створення Буковинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, м. Чернівці, 2012 р.

10.Подяка за вагомий внесок у розвиток традиційного народного мистецтва Буковини та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, м. Чернівці 2012 р.

11.Диплом з нагоди відзначення 21-річниці Незалежності України, м. Кіцмань, 2012 р.

12.Подяка за участь в обласному мистеціко-фольклорному святі "Несемо в серці Україну", присвяченому 21-й річниці Незалежності України, м. Чернівці, 2012 р.

13.Грамота з нагоди проведення літературно-мистецького всята "Шовкова косиця", присвячена 179-ій річниці від дня народження Ю. Федьковича смт. Путила, 2013 р.

14.Диплом лауреата І-го ступеня ХХІ Міжнародного гоцульського фестивалю, смт. Путила, 2013 р.

 

 

 

Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE

Вишивальниця Лахман Марія Григорівна народилася в 1943 році в с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області в родині, де шанували народне мистецтво.

Любов до вишивання Марії Григорівні привила мама Лахман Олена Миколаївна. Вишиває з раннього дитинства. її улюблені шви хрестик, низинка.

В 1961 році втратила кисть лівої руки на колгоспному виробництві при роботі на соломорізці. Та не затьмарила її життя навіть така велика травма, бо зуміла і навчилася вишивати однією рукою, тамуючи біль та виписуючи долю на полотні.

Серед її робіт кращими є вишиті весільні рушники, сюжетні картини
«Гуцули», «Родинний дім Ю. Федьковича», портрет І. Я. Франка,
символіка Путильщини.

Марія Григорівна шанована і поважна людина в селі. Своєю самовідданою працею вона завоювала любов і шану багатьох шанувальників мистецтва вишивання. Зараз М. Г. Лахман член асоціації народних майстрів Гуцульщини. Її роботи експонувалися на багатьох виставках, серед яких фестивалі Гуцульщини, свята «Шовкова косиця», «Полонинська ватра», виставки в Музеї архітектури й побуту в м. Чернівцях та с. Пирогово Київської області. Її роботи відзначені грамотами та дипломами. Число їх на сьогоднішній день - 97. Ми, яблунчани пишаємося своєю землячкою.  

 
Автор: putvos_admin Категория: Яблуниця
Дата публикации Просмотров: 3512
Печать

Освіта

 

Над «Історією школи» працювали:

 

1.Лахман Вікторія Іванівна – вчитель світової літератури, автор ідеї і упорядкування.

Лахман В._І.

2.Урбан Орися Василівна – вчитель історії, розділ «Історична згадка про школу від найдавніших часів» та «Вчителі школи».

Урбан Орися_Василівна

3.Добродійчук Ольга Дмитрівна – вчитель початкових класів, розділ «Списки випускників та їх світлини».

Безымянный

4.Довганюк Світлана Миколаївна – бібліотекар, розділ «Техпрацівники школи».

Довганюк

5.Бельмега Оксана Юріївна – вчитель української мови і літератури, комп’ютерна верстка.

Бельмега О._Ю.

6.Сливчук Розалія Василівна – секретар-діловод, комп’ютерний друк.

Роза

7.Вережак Михайло Васильович – вчитель математики, директор школи, рецензент.

 Вережак М._В.

 

ІСТОРІЯ

 

Яблуницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

 

Путильського району Чернівецької області

 

    

 

Зміст

 

Вступ

 

Розділ І. Історична згадка про школу від найдавніших часів.

 

Розділ ІІ. Яблуницька школа від 1945 до 1991 року.

 

Розділ ІІІ. Яблуницька ЗОШ І-ІІ ступенів в незалежній Україні (1991-2011 рр.)

 

Розділ ІV. Піонерський рух.

 

Розділ V. Успішні випускники школи.

 

Розділ VІ. Техпрацівники школи.

 

Додатки.

 

                                                              ВСТУП

 

Yabl.osvit1Село Яблуниця Путильського району Чернівецької області розташоване в північно-західній частині Путильського району в Буковинських Карпатах на правому березі річки Білий Черемош на широті 48º01,60′ та довготі 24º 55,60′. Висота над рівнем моря 616м.

 

Засноване село у ХVІІІ ст.

 

В давнину належало до Руси-України, потім до Австро-Угорщини. В 1929 р. входило до Української Народної Республіки. По програних визвольних змаганнях перейшло до Румунії. Від червня 1940 р. належало до УРСР.

З 1991 року належить незалежній Україні. Село Яблуниця (277га) має населення 794 чол. Разом з х. Тури, Плай, Голошина (465га)-1121чол. Дітей шкільного віку184 чол.

Віддаль по автошляху до райцентру 36 км., до найближчої залізничної станції м. Вижниця – 54 км. Межує село з населеними пунктами с. Конятин Путильського району Чернівецької області та с. Яблуниця Верховинського району Івано-Франківської області.

 

 

Розділ І

 

Історична згадка про школу від найдавніших часів.

 

Перша школа в с. Яблуниця була в 1872 році однокласна, українська. В ній навчалися 65 хлопчиків і 54 дівчинки.

За віросповіданням:

1 римо-католик;

1 греко-католик;

24 іудеї (євреї);

93 православних;

За національним складом: 24 німці, 1 поляк, 94 українці.

Вчителі: Роговський Теофіл, Роговська Ольга, Стренковський Йосип.

Учням видавали документ про успішність, який називався «Шкільні повідомлення». Yabl.osvit2                         

 

(Прим. Архівні дані)

 

До 1918 року село належало Австро-Угорщині. Тому і школа була австрійська, яка знаходилася в будинку, де жив Туряк Михайло Миколайович (Мошерин). Даний будинок стоїть і сьогодні, який належить Бельмезі Ігорю Юрійовичу.

З 1918 року до 1940 село було під владою боярської Румунії, тому школа діяла румунська, в якій було 7 класів. Знаходилася на місці, де зараз СБК. Вчителем був Соболь з с. Кучурів Сторожинецького району. Навчалися такі учні: Чолан Настасія, Дроняк Катерина Дмитрівна, Поляк Ганна, Курильчук Ганна і Михайло Миколайович, Туряк Параска Василівна, Поляк Микола Юрійович, Петрик Федір Петрович, Туряк Олена Петрівна, Туряк Катерина Михайлівна, Гарватюк Василь Танасійович, Дудка Yabl.osvit3Катерина, Мироняк Катерина, Мироняк Василь, Гордей Тодор Документ про успішність мав такий вигляд.

В 1940 році з липня місяця почала працювати українська школа, в тому ж приміщенні, де і була румунська школа. Вчителювали: Юрнюк Микола Іванович з Довгопілля та Олена Поляк. Продовжували навчатися ті учні, які навчались в румунській школі та ще такі учні: Гав’юк Михайло Миколайович, Дудка Петро Андрійович, Тонієвич Микола Федорович, Кристафович Єлизавета Василівна.

В 1942 році за указом станичного Кристафовича її розібрали, тому протягом трьох років діти в с. Яблуниці не навчалися.

                                                                                                                                    

 

Розділ ІІ

 

Яблуницька школа від 1945 до 1991 року.

 

Березень 1945 рік. В селі знову почала діяти українська початкова школа в приміщенні бувшої корчми, де сьогодні стоїть будинок Гавучака Дмитра. Навчалися всі діти шкільного віку. Комплектували класи в залежності від того, хто скільки закінчив класів румунської та української школи до 1942 року. Було 4 класти, а в них біля 70 учнів. Вчителі: Ринкевич (Вірста) Олена Михайлівна та Киба Ліза Петрівна з Дніпропетровщини, трохи пізніше – Олексієнко (Томояга) Ніна Панасівна з Житомирської області , які приїхали за направленням МО.Yabl.osvit4

 

     На фото Ринкевич О.М., Олексієнко Н.П.

 

В цьому ж році розпочинають будівництво школи на території, де знаходиться вона і сьогодні. Її проект намалювала Ринкевич О.М. На цьому подвір’ї вздовж нинішньої пришкільної їдальні була в’ятка – магазин з м’ясом. Продавцем був Копил, який проживав у власному будинку, що знаходився там, де сьогодні клумби з квітами. Зліва, трохи ближче до вулиці, був єврейський дім молитви – синагога. А де зараз старе приміщення школи, була цегляна хата, в якій проживала дочка Йойни – Ліндер Жаннета. Саме на фундаменті цього єврейського будинку і було розпочато будівництво школи силами жителів села. Школу будували брати Туряки: Танасій, Дмитро, Михайло, Юрій та Аннич Петро Yabl.osvit5Томович. Кожен житель села повинен був раз в місяць відробити «гужтруд» (примус) на будівництві школи. Школу завершили будувати в 1947 році. Ось такий мала вигляд школа та її учні, вчитель Ринкевич О.М. (На фото справа). Це приміщення Yabl.osvit6- нині старий корпус школи. В 1947 році і був перший випуск школярів. Документ про освіту видавали такого зразка ( на фото зліва)

 

На ганку школи був підвішаний великий дзвін, яким техпрацівниця о півдевятої дзвонила, скликаючи дітей до школи, тому що годинників у сімях тоді не було. На урок дзвонив ручний дзвоник, який функціонує і сьогодні.

Ось що згадують про ті роки вчителька початкових класів Олексієнко Н.П.: «Осінь 1946 року. В школі розпочалося навчання. З усіх кінців села, з найдальших куточків гір тягнулися до школи діти. Школа була тоді в пристосованому приміщенні. Не вистачало підручників, канцприладдя. Не було зошитів. Писали на старих книжках або газетах. Але діти були сповнені жаги до знань, переборювали всі труднощі і вчились. Вони не тільки вчились самі, а й боролися з неграмотністю своїх батьків, старших братів, сестер» (спогади записані 07.03.1972 р.) та випускники:

Дінис Микола Юрійович (11.05.1938 р. нар.): «До першого класу вступив в 1946 році. Школа була там, де нині будинок Гавучака Дмитра. Мої однокласники: Генкул Дмитро, Аннич Юрій Петрович, Малиш Дмитро Михайлович, Туряк Ганна Дмитрівна, Єремійчук Калина, Кристофович Ганна Петрівна, Матеящук Юлія, Ліска Микола Юрійович. Перша вчителька – Олексієнко Н.П.»

Це учні, класоводом яких була Ніна Панасівна в 40-х рр.,    

 

Yabl.osvit7 Yabl.osvit8

     Заєць Василина Дмитрівна (30.06.1940 р. нар.): «До 1 класу пішла в 1947 році в школу, що знаходилась де тепер будинок Гавучака Дмитра, а закінчувала вже 7 класів в приміщенні, де і тепер школа. Мої однокласники: Парастив’юк Михайло Олексійович, Матеящук Севета, Псарюк Василь Миколайович, Жабчук Іван Миколайович, Мосійчук Володимир Антонович, Петрик Василина Василівна, Гребенюк Олег Петрович, Мироняк Василь Іванович, Ліска Іван, Поп’юк Василина Олексіївна, Шкеул Євдокія, Дінис Степан Юрійович, Туряк Ганна Дмитрівна, Дроняк Олена Дмитрівна, Гордей Юрій Михайлович. Вчителі:Ольга Михайлівна – директор школи, Лев Іванович – вчитель географії, Онуфрій Йосипович – вчитель біології і хімії, класний керівник, Василь Іванович – вчитель німецької мови».

Yabl.osvit9На фото (зліва направо) випускники 1954 р:1 ряд: Матіящук Савета, Туряк Ганна Дмитрівна, директор школи Смирнова Олександра Леонтіївна, класний керівник Клим Онуфрій Йосипович, Заєць Василина Дмитрівна, Шкеул Параска, Ліска Іван; 2 ряд: Гордей Юрій Михайлович, Псарюк Василь Миколайович, Парастив’юк Михайло Олексійович, Генкул Дмитро Юрійович, Мироняк Василь, Жабчук Іван.

Yabl.osvit101949 рік. Школа перейменована з початкової на семирічну. Першим директором школи була Животинська Ольга Михайлівна (на фото справа), яка пропрацювала два роки (1950-1952р.р.) і виїхала на батьківщину в с. Нову Збурївку Голопристанського району Херсонської області, де і проживала останні роки.

В 1950 році школу поповнили такі вчителі:

Плегуца Василь Степанович – вчитель початкових класів

Yabl.osvit11(На фото:Ринкевич О.М., Олексієнко Н.П., Плегуца В.С., Савченко М.М.). Він вчив таких учнів: Дяченко Домка Танасіївна, Кишляк Олексій Іванович, Лахман Марія Григорівна, Малиш Василина Петрівна, Митроняк Юрій Степанович, Мотуз Михайло Ілашович, Псарюк Микола Васильович, Томояга Степан Миколайович, Тонієвич Катерина Михайлівна, Туряк Олена Миколаївна, Шкеул Микола Васильович, Шміляк Катерина Власіївна.

Отисько Ганна Тарасівна – вчитель початкових класів;

Панченко Надія Опанасівна – вчитель початкових класів і старша    піонервожата;

Yabl.osvit12Мостова Марія Романівна – вчитель початкових класів;

Кононов Михайло Гаврилович – вчитель фізкультури.

Савченко Марія Миколаївна – вчитель початкових класів.

На фото: Савченко М.М. з своїми першокласниками.

 

 

Yabl.osvit13В 1952 році за направленням МО з Чернігівської області приїхала працювати Смірнова Олександра Леонтіївна, вчитель української мови і літератури. Вона ж тоді і очолила школу. Працювала директором до 1977 року. Була нагороджена значком «Відмінник народної освіти УРСР». Вийшла на заслужений відпочинок і переїхала на Чернігівщину, де і померла.

Заступником директора школи працювала Ринкевич О.М., вчитель початкових класів, згодом вчитель біології, хімії, трудового навчання. Закінчила Івано-Франківський педагогічний інститут. На фото справа : Ринкевич О.М. та Смірнова О.Л. В 1953 році Олена Михайлівна вела перший клас. Ось такими були її Yabl.osvit14першокласники. На фото внизу(зліва направо)1-й ряд: Лахман Ю.Г., Туряк Ю.М., Дінис О.Ю., Клід Г., Лахман Н.Ю., Жабчук М., Гордей М.. Кумариця Д.. Зліва направо:2-й ряд: Гарватюк Олексій, Дінис Марія, Шміляк Олена, Єремійчук Калина, Вірста Вікторія, Шовка Михайліна, Мідак Ганна.

Такі табелі успішності отримали ці учні в 1954 році.

Yabl.osvit15  Yabl.osvit16

 Yabl.osvit17А це в цьому ж році (1953) учні 5 класу разом із завучем школи Ринкевич О.М.

 

В 1954 році нею був організований перший загін юних натуралістів, старостою якого був Псарюк Олексій Васильович. Учні працювали на створеній пришкільній ділянці, яка знаходилась там, де і нинішня, проводили різні досліди. Займалися озелененням школи ( на фото внизу) під девізом: «Прикрасимо Вітчизну садами». Пізніше створили кролеферму.    

Yabl.osvit18   Yabl.osvit19

 

1954-1956 рр.:                    

В школу приїхали працювати такі вчителі(на фото справа вверху):Yabl.osvit20

Сідлович Василь Миколайович – вчитель математики; Олексієнко Н.П., Смірнова О.Л.,

Клим Онуфрій Йосипович – вчитель хімії;

Малярчук Галина Йосипівна – вчитель початкових класів; Ринкевич О.М.,

Панченко Н.П.,

Гордій Марія Йосипівна – вчитель української мови і літератури;

Островська Тамара Олександрівна – вчитель російської мови і літератури.

Yabl.osvit21На фото справа внизу:сидять Гунько (Суднач)Віра Михайлівна – вчитель початкових класів; Дем’яненко Олексій Леонтійович – вчитель німецької мови;Смірнова О.Л.;

Рущак Михайло Петрович – вчитель математики;

Стоять Корній Галина Іванівна – вчитель біології;

Проценко Ніна Олександрівна – вчитель російської мови і літератури;

Колос Андрій Іларіонович – вчитель історії;

Ринкевич О.М.;

Плегуца Катерина Дмитрівна – старша піонервожата;

Рудь Євдокія Луківна – вчитель початкових класів;

Савченко М.М.;

Батранчук Лев Іванович – вчитель географії;

Макуха Віра Петрівна – старша піонервожата.

Yabl.osvit22Це учні (на фото зліва) Малярчук Г.Й. в 1955 році (3 клас): на землі – Юрнюк Петро, Дудка Юрій;сидять на лавці: Комариця Ганна, Томояга Марія, …, Скотюк Марія, Федорчук Ганна; стоять:…?, Туряк Михайло, Туряк Петро, Гарватюк Параска, Томояга Степан, Шкеул Іван.

Ось як згадує про ці роки випускниця 1959 року Скотюк Марія Михайлівна 1946 р. нар.:

«Мені близькі слова пісні, де сказано: «Село українське - то церква і школа».

 Дійсно, ці два храми в житті кожної людини відіграють значну роль. У моєму житті теж.

Три школи для мене є надзвичайно дорогими. Серед них Яблуницька семирічна Путильського району. Ці храми науки для мене і нині, крім сімї, є найважливішими, тому, мабуть, свою долю повязала зі школою, дітьми. Перегортаючи прекрасні сторінки своєї памяті, згадую день, коли з матірю прийшла до Яблуницької семирічки у третій клас. Це була тепла зустріч з учителькою Галиною Йосипівною, директором школи Олександрою Леонтіївною. А слова завуча Олени Михайлівни: « Тобі у нас сподобається»,- здійснилися.

З вдячністю згадую вчителів, котрі вчили мене: Проценко Ніну Миколаївну, Рущака Михайла Петровича, Колоса Андрія Ілларіоновича, Дем’яненко Олексія Леонтійовича, Ринкевич Олену Михайлівну, Олексієнко Ніну Панасівну, Івана Пантелеймоновича. Схиляю голову в глибокій шані перед цими людьми, молюся за тих, хто відійшов у вічність.

Ми жили в школі не тільки уроками. Ми посадили сад, де тепер дитячий садок, розводили і доглядали кролів у шкільній кролефермі, співали в хорі, танцювали.

Олена Михайлівна організовувала екскурсії в м. Чернівці. Враження незабутні.

Нам хотілося бути схожими на наших вчителів: так говорити, так поводитися, так одягатися.

У школі було так просто, але так тепло і по-рідному.

Зараз коли проходжу повз школу, чи буваю у школі, горджуся, що вона так покращала і зовні, і всередині, що тут працюють творчі люди.

Так, з гордістю кажу: «Моя школа». Мабуть, тому мої внуки захотіли навчатися у цій школі».

А в 1956 році про школу написала районна газета «Зоря Карпат» № 14, 16.02.1956 року.

Yabl.osvit23 

На фото учні школи цього ж року (1956-1957 р.)

Yabl.osvit24

121957 рік. Вчителі приймали активну участь в громадському житті району і села. На фото: виступ на районній сцені з нагоди свята «День урожая» та хор вчителів школи на сільській сцені. На фото 1 ряд: Проценко Н.О., Олексієнко Н.П., Смірнова О.Л., Ринкевич О.М., Макуха В.П.; 2 ряд: Дем’яненко О.Л., …. , Рущак М.П., Колос А.І. Сукні для виступу шили власноруч.

Yabl.osvit25 

1958 рік. Назва школи: Яблуницька загальноосвітня трудова політехнічна школа з виробничим навчанням. На фото учні школи (1958-1959 н.р.)

Yabl.osvit26

Yabl.osvit271959 рік. Учні школи святковою колоною йдуть до клубу, де нині будинок Гавучака Дмитра, на святкування 42-річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції. Прапор несе Поляк Параска Дмитрівна, салют тримає Вірста Вікторія Іванівна. Позаду них несе прапорець Лахман Параска, поруч з нею Дінис Іван Миколайович. Справа директор школи Смірнова О.Л., за нею Олексієнко О.П., трохи далі – Дем’яненко О.Л.

1960 рік. Назва школи: Яблуницька восьмирічна школа.

Працюють такі вчителі:

Гриф Василь Іванович – вчитель німецької мови;

Шевченко Галина Анатоліївна – вчитель російської мови і літератури;

Шевченко Володимир Олександрович – вчитель історії і географії;

Гонтар Євгенія Йосипівна – вчитель початкових класів (7 років), потім вчитель української мови і літератури. На фото першокласники з своєю вчителькою, а це на уроці української мови.

Yabl.osvit28 Yabl.osvit29

Yabl.osvit30Гунько (Суднач) Віра Михайлівна – вчитель початкових класів. На фото учні 2 класу з Суднач В.М. Зліва направо 1-й ряд: Іллюк Юрій, Шикман Іван, Дрислюк Іван, Гордей Михайло, Псарюк Василь; 2-й ряд: Рубаняк Юрій, Томояга Іван, Ліска Василь, Сливка Тарас; 3-й ряд: Томнюк Надія, Федорчак Ганна, Федорчак Ярослав, Дмитроняк Олена, Пушкаряк Лариса.                

І пішли з нашої школи у світ її випускники, які згодом першими здобули вищу освіту. Це: Шміляк Євдокія Дмитрівна, Скотюк Марія Михайлівна, Туряк Катерина Михайлівна, які закінчили ЧДУ. Псарюк Власій Іванович, який закінчив Харківський політехнічний інститут.

1962 рік. Святкова Першовереснева лінійка. Випускники вітають першокласників з початком Нового навчального року.  

Yabl.osvit31

1968 рік – розпочато будівництво нової школи (на фото внизу) за ініціативою дирекції школи та вчителя фізкультури Костюченка Івана Івановича. Проект складали самостійно                

Yabl.osvit33

 1969 рік – почало працювати шкільне лісництво, організоване Вірстою О.М., вчителем біології. Учні – одні з кращих в області. Перший шкільний лісничий Тимофійчук Юрій Дмитрович. Згодом він здобув професію лісничого, працював в Конятинському лісництві.

Yabl.osvit34БезымянныйYabl.osvit35          Yabl.osvit36

Yabl.osvit371972 рік – хор школи під керівництвом Комариці М.М. зайняв 2-ге місце в огляді художньої самодіяльності, присвяченому 50-річчю СРСР. Про це писала районна газета (на фото справа).      

 

В 1973 році в школу приїхали вчителі з Черкащини та Вінничини, відповідно Yabl.osvit38Ярмоленко Валентина Миколаївна та Ужвак Тетяна Сергіївна. На фото зліва Ярмоленко В.М. з учнями, в яких була класним керівником. Ось що згадує вона про роботу в школі: «Я, Ярмоленко В.М. 01.02.1949 р. нар. з м. Звенигородки Черкаської обл. в 1973 році закінчила математичний факультет Уманського педагогічного інституту. 15.08.1973 р. була призначена на посаду вчителя математики і фізики Яблуницької восьмирічної школи.

В той рік нас, з 22 студентів фізико-математичного факультету, 12 отримали призначення в Чернівецьку область, з них – 7 випускників в Путильський район.

Завідуючим Путильським райво був Гуран В.

Коли ми приїхали в районний відділ за розподілом, про географічну карту Путильського району ми нічого не знали. А пропозиції були такі: Путила, Киселиці, Мариничі, Яблуниця. Ми з Ужвак Т.С. були молоді і мріяли про романтику. Запитали, куди краще поїхати. Нам запропонували Яблуницьку школу тому, що тут добрі люди, цікаво, бо це крайня точка району, а восени і весною можна спостерігати за горами, які покриті снігом.

Приїхали ми о 15 годині автобусом. Про наш приїзд знали, і в школі нас зустріли директор школи Смирнова О.Л., завуч школи Ринкевич О.М., вчителі Лахман В.І., Калинич М.М.

Нас поселили в будинку Петрик Марії Дмитрівни. Ми не мали ні подушок, ні матрасів, ні білизни. Нам їх видали зі школи.

Коли я їхала в Путильський район, інформації про нього не мала, тому що не було тоді розвинутого телебачення, інтернету, мобільного зв’язку.

Моя мама отримала інформацію, що Гуцульщина – це забутий край, в якому немає електрозв’язку і люди недоброзичливо відносяться до прибулих. Про те, після приїзду, я відчула, як привітно та з повагою відносилися до нас яблунчани. Крім того побачила, що в школі вже довший час працювали і директор школи, і завуч, і вчителі: Савченко М.М., Олексієнко Н.П., Суднач В.М., які приїхали з східних областей України ще в 45-50-их рр.

З 1 вересня я почала викладати фізику і математику в старших класах, була класним керівником 8 класу. В школі в ті роки було чимало молодих вчителів. Ми часто ходили в походи з ночівлею. Палатки брали в школі, бо була хороша матеріальна база.

До нашого приходу, математику і фізику викладали молоді спеціалісти: Коломійцев А.Г. та Коломійцева Г.А. За відгуками колег по роботі, ми дізналися, що воно були фахівцями своєї справи, а після них ці предмети читали випускники Путильської середньої школи. Тому перше запитання, яке я отримала на контрольній, було таке: «Валентина Миколаївна, а відповідь з контрольної ви будете писати на дошці?», що мене дуже здивувало.

В той час в школі проводилася велика робота з інтернаціонального та патріотичного виховання. Вчителі спільно з учнями до пізньої години готували альбоми про традиції та звичаї різних народів нашого колишнього СРСР, шили на ляльки костюми, які представляли різні національності. В школі проводилася військово-спортивна гра «Зірниця.» Діти охоче брали участь в грі, виготовляли з дерева «зброю» , навчалися товариськості, кмітливості, взаємовиручці, патріотизму.

В той час мало було підручного матеріалу для оформлення кабінетів, і вчителі вишукували пінопласт для стендів, вирізки з журналів і власноручно, зі смаком, оформляли свої кабінети.

В школі було традицією проводити відкриті уроки, до яких з сумлінням і творчістю під’їздив кожен учитель.

Я пам’ятаю, ще, що тоді Смірнова О.Л. добудувала майстерню.

У 1979 році мене призначили на посаду заступника директора школи, а директором був Тимочко І.Т.

Вчителем хімії і біології працювала Тимофійчук Ганна Власіївна, яку учні цінили за її знання і доступність у викладі матеріалу.

Математику читала Кочерган Лариса Іванівна, родом із Довгопілля.

Не можу не згадати, як завуч, сумлінне відношення до роботи вчительки початкових класів Петрик Марії Федорівни.

Багато працювали для підтримки чистоти, порядку, теплоти техпрацівники: Туряк Ганна Олексіївна, Поляк Євдокія Юріївна, Псарюк Катерина Іванівна, Скидан Єлизавета Георгіївна, Рейкало Марія Танасіївна, Денис Олена Юріївна та кухар пришкільного інтернату Тонієвич Євдокія Власіївна.

В 1985 році мене вибрали головою Яблуницької сільської ради.»

В цьому ж році приїхала працювати і Дроняк Марія Петрівна. Ось її спогади:

«Я, Дроняк Марія Петрівна, народилася 31.10.1954 р. в селі Розтоки Косівського району Івано-Франківської області. Освіта вища. Закінчила Чернівецький держуніверситет за спеціальністю «філолог, викладач української мови літератури».

Після закінчення Розтоківської СШ Путильського району Чернівецької обл. працювала вчителем початкових класів Гробищанської початкової школи Путильського району.

З1973 року навчалася в Чернівецькому держуніверситеті на факультеті іноземних мов і була переведена на посаду вчителя німецької мови у Яблуницьку школу, згодом перевелася на філологічний факультет.

Зустріли мене привітно керівники, а саме: Олександра Леонтіївна Смірнова - директор школи та Олена Михайлівна Ринкевич – завуч школи.

Так почався мій трудовий шлях в Яблуницькій школі. Пізніше працювала вихователем пришкільного інтернату.

Вчитель – це моє покликання, і я рада, що себе продовжую у своїй дочці Богдані, яка також працює вчителем».

В 70-х рр. працювали такі вчителі: Лопатюк В.І.- вчитель історії та географії, Теслюк О.О. – вчителька української мови і літератури, Калинич М.М. – вчитель фізкультури, Вашато В. Ю. – вчитель математики, Кошман Т.С. – піонервожата.

На фото: випускники 1973 року, де класним керівником була Теслюк О.О.

Yabl.osvit39

1-й ряд: учениця Михайлюк Орися, вчителі: Калинич М.М., Гонтар Є.Й., Ринкевич О.М., Смірнова О.Л., Олексієнко Н.П., Теслюк О.О.

2-й ряд: вчит. Кошман Т.С. і Вашато В.Ю., учні: Джердж Валентина, Гавюк Галина, Дмитроняк Галина, вчит. Дідик С.Р. і Лопатюк В.І.

3-й ряд: Дінис Петро, Курильчук Михайло, Михайлюк Петро, Погорняк Іван, Петрик Микола, Аннич Петро. Мироняк Михайло, Ключук Микола, Дінис Микола.

Yabl.osvit40З 1976 року вчителем початкових класів працювала випускниця 1972 року Вережак Ганна Миколаївна. В 1984 році вона набрала в 1 клас таких учнів:…,Пилипко Розалія, Томояга Дмитро, Тимофійчук Дар’я, Гасюк Люба, Джердж Люба, Туряк Юрій, Пецей Людмила, Григоришина Руслана, Туряк Наталія, Лахман Валерій, Юрнюк Валентина, Гарватюк Люба, Малиш Тетяна, Малиш Люба. Такими зосередженими вони вже були в класі:1

Yabl.osvit41З 1977 року по 1981 рік директором школи працював Тимочко Ігор Теофілович, уродженець с. Черемошна Верховинського району Івано-Франківської області.

Завучем школи Ринкевич О.М., а після виходу на пенсію – Ярмоленко В.М.    

напЗ 1978 по 2003 рік вчителем початкових класів працювала Петрик Марія Федорівна. На фото учні її класу (1987 р., 4 клас): 1 парта -  Малиш Надія, Дроняк Роман; 2 – Гордей Ярослав, Тануляк Світлана; 3 – Комариця Ірина, Вережак Олександр, 4 – Шкеул Тетяна.

 

Yabl.osvit42З 1981 по 1986 р. директором школи була Дідик (Скидан) Сільфія Рудольфівна, уродженка с. Лужани Кіцманського району Чернівецької області, яка працювала вчителем початкових класів. Згодом закінчила ЧДУ за спеціальністю вчитель російської мови і літератури. Заступником директора школи був Вережак М.В.

Yabl.osvit43З 1984 року по 1986 рік вчителем хімії і біології працювала Дуда Ганна Михайлівна (на фото):

З 1986 року школу очолює Вережак Михайло Васильович, уродженець с. Копачинці Городенківського району Івано-Франківської області, який після закінчення Чернівецького педучилища приїхав працювати вчителем початкових класів, але викладав математику і заочно навчався в ЧДУ, який закінчив за Yabl.osvit44спеціальністю «математика». На фото: учні, де класним керівником був

Вережак М.В. (1984 рік) Зліва направо:

Сидять зліва направо:Попюк Володимир, Тануляк Іван, Тимофійчук Андрій, Рибарюк Юрій, Федорчук Дмитро

Стоять зліва направо:Поп’юк Любов, Петрук Іван, Фіщук Інна, Тануляк Юрій, Малиш Ганна, Ліска Дмитро, Скидан Оксана, Вережак М.В., Хащук Тетяна, Пуршега Дмитро, Аннич Ольга, Федорчук Іван, Дудка Євдокія, Томояга Михайло, Ігнатюк Зіна.

Він вчитель вищої категорії, вчитель-методист «Відмінник освіти України», лауреат премії ім. О.Поповича.

В 1987 році почала діяти 4-річна початкова школа. В 1 клас пішли 7-річки і 6-річки. Через три роки, тобто в 1990 році 4 кл. не було, а в 1995 році випускників не було.

Заступником директора школи з 1986 року по 2001 рік працювала Лахман Вікторія Іванівна, вчитель російської мови і літератури, а згодом – світової літератури, вчитель вищої категорії, старший вчитель, нагороджена значком «Відмінник народної освіти України» (1991 рік) та знаком «Відмінник освіти України» 1994 рік).

В 1985-86 н.р. була класним керівником ось цих учнів. На фото (зліва направо):

Yabl.osvit45

1-й ряд: Скидан Світлана, Бубряк Петро, Нисторук Степан, вч. Лахман В.І.,Кумариця Оксана, Федорчак Микола, Добродійчук Наталія, Юрнюк Ярослав; 2-й ряд: Дутка Марія, Федорчак Василь, Поляк Ілля, Паляниця Надія, Рубаняк Юрій, Фщук Марина, Фреюк Іван; 3-й ряд вчителі: Гонтар Є.Й., Болехівська О.М., Урбан І.В., Дуда Г.М., Вірста О.М.

1989 рік. Школа перейменована з восьмирічної на Яблуницьку загальноосвітню школу І-ІІ ступеня.

В 1991 році вперше в музеї архітектури і побуту міста Чернівці на обласному дитячому фольклорному святі Путильський район представляли учні нашої школи з таких видів народознавства: лозоплетіння (керівник Вірста І.О.), гуцульська кухня (керівник Довганюк С.М.), гуцульська толока і писанкарство (керівник Лахман В.І.)

Yabl.osvit46На фото: попереду: Дроняк Роман, Дроняк Олег, Ковбиш Валерій.

(зліва направо), 1 ряд: Вережак Олександр, Рейкало Дмитро, Дроняк Роман, Туряк Дмитро, Гавюк Ігор, Дроняк Василь, Урбан Тамара, Лахман Валерій, Логош Дмитро.

2 ряд: Вчит. Дроняк М.П., Малиш Надія, Пилатюк Іванна, Кумариця Лідія, Лахман Павло, Тануляк Світлана, Кумариця Любов, Ковбиш Людмила, Малиш Оксана, Пилипко Розалія, Дутка Лариса, Мироняк Алла.

3 ряд: Вчит. Вережак Г.М., Петрик М.Ф., Добродійчук Алла, Добродійчук О.Д., Шкеул Тетяна, вчит. Лахман В.І., Кузик В.І.

В цьому ж 1991 році після закінчення Чернівецького педучилища вчителем початкових класів приїхала з Тернопільщини працювати Щепановська Ольга Йосипівна.2 

 

перший ряд: Комариця Віталій, Ямніцький Іван, Псарюк Леся, Псарюк Ростислав, Малиш Дмитро, Малиш Юлія, Малиш Юрій, Довганюк Ігор;

 

Другий ряд: Єремійчук Юрій, Аннич Степан, Пилипко Богдан, Пилатюк Ярослава, Маротчак Петро, Тануляк Володя, Біберін Андрій.

В 1998 році після закінчення Чернівецького музучилища вчителем музики працював Лахман Павло Юрійович 16.07.1979 р. нар, випускник 1994 року цієї ж школи. Створив хор, який у 2000 році став переможцем районного огляду художньої самодіяльності. Згодом закінчив Чернівецький держуніверситет, музичний відділ. Працював у школі по 2001 рік. 

 

3Перший ряд: Рейкало Марія, Том'юк Лілія, Коман Олександра, Ковбиш Тетяна, Бровчук Тетяна, Кіндратяк Надія, Бубряк Наталія, Василюк Марта, Маротчак Діана, Дроняк Богдана;

 

2 ряд: Плитчук Інеса, …, Кіцнак Іванна, Плитчук Юлія, Погорняк Людмила, Бровчук Лідія, Коман Людмила, Гаврилащук Майя, Псарюк Леся;

 

3 ряд: Пилипко Микола, Рильчук Анатолій, Урбан Віктор, Шкеул Юрій, Вережак Дмитро, Маротчак Петро, Погорняк Олександр, …, Федорчук Тарас, Кишляк Дмитро, Тищенко Олександр, Тимофійчук Іван;

 

4 ряд: Юрнюк Андрій, Кічеряк Роман, Дроняк Любомир, Ковбиш Іван, Аннич Валентин, Пилипко Богдан, Тонієвич Вадим, Псарюк Ростислав, Кузик Микола, Рильчук Василь, Кічеряк Руслан

 

З 2001 року по даний час заступником директора школи працює Кумариця Олександра Юріївна, уродженка с. Яблуниця Верховинського району Івано-Франківської області, вчитель початкових класів та українознавства, випускниця цієї школи (1989 рік). Закінчила ЧДУ за спеціальністю «вчитель початкових класів»

 

Yabl.osvit47

 

                                         КОНКУРС «ВЧИТЕЛЬ РОКУ»

 

«Учитель року» - це не що інше, 

                                                                                      як коронація нелегкої

                                                                                     учительської праці, вдала форма

 

                                                                           її суспільного визнання.

         1992 рік. В районі започатковано конкурс  «Вчитель року». Від нашої школи брала участь вчителька початкових класів Коман Орися Миколаївна і була нагороджена Дипломом.4

 

 

5В Україні на виконання Указу Президента від 29.06.1995р. «Про Всеукраїнський конкурс «Вчитель року» конкурс стартував з 1996 року. Варто відзначити, що і наші вчителі приймали в ньому участь. А саме:

        

 

 

 

 

 

 

 

2002 рік. Патаковська О.Ф. в номінації «Образотворче мистецтво». Зайняла 3 місце.6

 

 

 

 

 

72006 рік.   Петрик Світлана Танасіївна  в номінації «Початкові класи». Зайняла 2 місце. 

Пониполяк Тетяна Василівни в номінації «Іноземна мова». Присуджено 2 місце. 

 

 

 

 

 

 

 

 

2011 рік. Коман О.М. у  номінації «Початкові класи». Завоювала 1 місце в 1 етапі (районному) і продовжила змагання в ІІ етапі(обласному). 8

 Для кожного з них школа – це життя, а вчительський талант – це, насамперед, покликання й невтомна праця. Участь у конкурсі стала для них школою лідерства. Це віддані улюбленій справі педагоги, фахівці високого класу, котрим не байдуже майбутнє їх учнів,духовне здоров’я нації. 

                               УСПІШНІ ВИПУСКНИКИ ШКОЛИ

 

Скотюк Марія Михайлівна 26.03.1946 р.нар., випускниця 1959 року. Освіта вища. Чернівецький державний університет, філологічний факультет за спеціальністю «рос.мова і література». Працює вчителем російської мови і світової літератури в Конятинській ЗОШ І-ІІІ ступенів Путильського району. Вчитель вищої категорії, учитель-методист, Заслужений вчитель України (1991 р.), нагороджена знаком «Відмінник освіти СРСР», «Відмінник освіти України», має премію ім. О. Поповича (1996 р.), Почесну грамоту Чернівецької облдержадміністрації (2002 р.). Була членом республіканського комітету профспілок працівників освіти та вищих наукових установ (1975-1977 рр.), делегатом з’їзду вчителів УРСР.

 

Псарюк Власій Іванович 13.02.1950 р.нар., випускник 1965 року. Освіта вища. Харківський політехнічний інститут. Працює інженером ХТЗ.

 

Малиш Юрій Миколайович 29.04. 1953 р.нар., випускник 1967 року. Освіта вища. Кам’янець-Подільський педагогічний інститут, фізичний факультет. Працював вчителем фізики, згодом директором комерційного заводу. В даний час працює директором власної фірми «Сервіс», місто Камянець-Подільський.

 

Петрик Михайло Васильович 17.09.1954 р.нар., випускник 1969 року. Освіта вища. Львівський лісотехнічний університет за спеціальністю «лісове господарство». Працював помічником лісничого Яблуницького лісництва (1980 р.), лісничим Перкалабського лісництва (1993 р.), лісничим Усть-Путильського лісництва (1996 р.), заступником директора Путильського держлісгоспу (1997 р.), головним лісничим Путильського держлісгоспу (1998 р.), директором Карпатського держспецлісгоспу (1999 р.). З 2010 р. працює заступником голови Путильської РДА. Має численні нагороди. Серед них: медаль «Знак Пошани» (2000р.), знак «Заслужений працівник лісового господарства України» (2004р.), орден «За заслуги. ІІІ ступеня» (2009р.)

 

Дроняк Марія Дмитрівна 1954 р.нар., випускниця 1969 року. Освіта вища. Чернівецький державний університет, географічний факультет. Працювала вчителем географії Довгопільської СШ, згодом заступник директора школи Довгопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Путильського району Чернівецької області.

 

Федорчак Марія Онуфріївна 19.10.1955 р.нар., випускниця 1970 року. Освіта вища. Чернівецький державний університет, історичний факультет. Працювала вчителем історії, згодом завуч по початкових класах Сторожинецької СШ №4.

 

Ліска Євдокія Григорівна 11.10.1954 р.нар., випускниця 1970 року. Освіта вища. Чернівецький державний університет, математичний факультет. Працювала вчителем математики, згодом головою Селятинської сільської ради.

 

Мотуз Михайло Іванович 17.07.1957 р. нар., випускник 1972 року. Освіта вища. Ленінградське вище військово-інженерне училище. Закінчив адюнтуру. Працював викладачем цього ж училища та завідувачем кафедри. Помер у 2007 році.

 

Гавюк Галина Дмитрівна 10.06.1958 р.нар., випускниця 1973 року. Освіта середня спеціальна. Чернівецьке педагогічне училище. Працює завідуючою Конятинською ДДУ.

 

Туряк Микола Іванович 1957 р. нар, випускник 1973 року. Освіта середня спеціальна. Підприємець в м. Чернівці.

 

Поліщук Ольга Іванівна 02.12.1960 р.нар., випускниця 1975 року. Освіта вища. Одеський держуніверситет, філологічний факультет, викладач рос.мови і літератури. Працює директором Секретарівської ЗОШ І-ІІ ступенів Біляївського району Одеської області.

 

Мідак Валентина Михайлівна 23.07.1960 р.нар., випускниця 1975 року. Освіта середня спеціальна. Тернопільський технікум легкої промисловості. Працювала листоношею, а згодом начальником Яблуницького відділення зв’язку. Має нагороди: грамоти, відзнаки, подяки УДППЗ «Укрпошта» та облдержадміністрації .

 

Аннич Михайло Михайлович 13.10.1961 р.нар., випускник 1977 року. Освіта вища. Білоруський державний університет за спеціальністю «Викладач суспільно-політичних дисциплін і політології». Працював секретарем комсомольської організації колгоспу «Прогрес» Путильського району, згодом педагогом-організатором Яблуницької ЗОШ І-ІІ ступенів. З 1995 року працює вчителем історії та заступником директора Конятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів з виховної роботи.

 

Лахман Юрій Петрович 07.05.1962 р. нар., випускник1977 р. Освіта вища. Чернівецький держуніверситет, історичний факультет.   З 1984 року директор школи та вчитель історії і географії Семаківцівської СШ Городенківського району Івано-Франківської області. З 2010 року – депутат районної ради і заступник голови райдержадміністрації м. Городенки Івано-Франківської обл. Майстер спорту з баскетболу. Має багато нагород різних рівнів.  

 

Рубаняк Микола Танасійович 11.12.1965 р. нар., випускник 1980 року. Освіта вища. Львівський університет органів внутрішніх справ, правознавчий факультет. З 1984 року по 2010 рік пройшов трудовий шлях від солдата до підполковника. Має різного рівня нагороди: ордени, медалі, грамоти, близько 500. Найвища нагорода – відзнака Президента України – медаль ІІІ ступеня за бездоганну службу (2007 р.).

 

Лахман Дмитро Петрович 26.10.1969 р.нар., випускник 1980р. Освіта вища. Камянець-Подільський сільськогосподарський інститут, зооінженерний факультет. Працював головним ветлікарем Ново-Ушицького району Хмельницької обл., а у 1988 р.перевели у Львівську військову лабораторію, де працював до 2010р. В 2011р. перевели у Міністерство Оборони. Звання «полковник». Працював на генеральській посаді        

 

Аннич Костянтин Михайлович 21.11.1968 р. нар., випускник1983 року. Освіта вища. Українська академія внутрішніх справ, правознавчий факультет. Працював старшим оперуповноваженим по боротьбі з організованою злочинністю.

 

Кумариця Володимир Михайлович 21.04.1970 р. нар., випускник 1985 року. Освіта вища. Національна академія органів внутрішніх справ, правознавчий факультет. Працював начальником ВГІРФО (паспортного стола). З 2011 року - голова Яблуницької сільської ради. Має відзнаки: нагрудний знак – медаль «За сумлінну службу» (2003, 2007р.р.).

 

Кумариця Андрій Михайлович 11.09.1971 р.нар., випускник 1986 року. Освіта середня спеціальна. Чернівецький кооперативний технікум, бухгалтерський відділ. Працював бухгалтером Яблуницького лісництва, згодом підприємець с.Яблуниця.

 

Добродійчук Наталія Миколаївна 19.03.1974 р. нар., випускниця 1988 року. Освіта середня спеціальна. Кіцманський сільськогосподарський радгосп-технікум, технолог-організатор. З 1994 року по 2002 рік – бухгалтер Яблуницької сільської ради. З 2002 року - підприємець с. Конятин.

 

Кумариця Олександра Юріївна 08.03.1974 р.нар., випускниця 1989 року. Освіта вища. Чернівецький державний університет, факультет «Початкове навчання». Працює заступником директора Яблуницької ЗОШ з НВР, підприємець с.Яблуниця.

 

Дроняк Василь Васильович 08.01.1975 р. нар., випускник 1990 року. Освіта вища. Чернівецький державний університет, фізичний факультет. Працював вчителем, згодом директор видавництва «Книги -XXI», що в м. Чернівці.

 

Дроняк Роман Васильович 06.10.1976 р.нар., випускник 1991 року. Освіта вища. Чернівецький державний університет, фізичний факультет. Закінчив аспірантуру. Вчений фізик, доктор фізичних наук. Нині працює в Гамбурзькому університеті.

 

Лахман Валерій Юрійович 03.07.1977 р. нар., випускник 1992 року. Освіта вища. Львівський інститут фізичної культури за спеціальністю «викладач фізичного виховання та спорту». Працював тренером при СДЮСШ «Буковина» (2000 р.), згодом підприємець м. Чернівці.

 

Малищук Руслан Іванович 24.09.1981 р. нар, випускник 1996 року. Освіта вища. Тернопільська Академія народного господарства, за спеціальністю «фінанси». Працює у Приватбанку смт. Верховина Івано-Франківської області, експерт.

 

Петрик Володимир Михайлович 05.02.1981 р. нар., випускник 1996 року. Освіта вища. Львівський лісотехнічний університет, факультет «лісове господарство». Працював помічником лісничого Перкалабського лісництва. У 2003 році обраний головою Яблуницької сільської ради. З 2007 року – підприємець смт. Путила

 

Бровчук Василь Петрович                   р.нар., випускник 1997 року. Освіта вища. Чернівецький державний університет, біологічний факультет. Працює начальником відділу з надзвичайних ситуації у Верховинській РДА Івано-Франківської області.

 

Кузик Віталій Дмитрович 25.01.1983 р.нар., випускник 1998 року. Освіта вища. Одеська Національна юридична академія, слідчо-прокурорський факультет. Працював слідчим в Хотинському РВУМВС України в Чернівецькій області, згодом головним спеціалістом-юристом юридичного відділу головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

 

Боцвінок Василь 23.08.1983 р. нар., випускник 1998 року. Освіта вища. Харківський льотний інститут ім. Івана Кожедуба, льотний відділ, військовий пілот. У 2011 році отримав звання «майор». Працював миротворцем у Африці, Ліберії та Код-Дівуарі. Отримав медаль «За відвагу». Працює військовим пілотом у Херсонській області смт. Чорнобаївка.                                                                                                            

 

Кузик Микола Дмитрович 31.03.1986 р.нар., випускник 2008року.Освіта вища. Національний Університет Державної Податкової Служби України, юридичний факультет. Працює старшим державним податковим інспектором ДПІ в Хотинському районі Чернівецької області на посаді начальника відділу контрольно-правової роботи по юридичних та фізичних особах ПІ.

 

Перші учні школи

 

1.Лахман Домка Юріївна

2.Поляк Дмитро Юрійович

3.Туряк Ганна Дмитрівна

4.Денис Марія Миколаївна

5.Єремійчук Марія Василівна

6.Лахман Петро Юрійович

7.Юрнюк Іван Юрійович

8.Курильчук Василь Миколайович

9.Попюк Марія Власівна

10.Мироняк Василь Ігнатович

11.Туряк Юрій Васильович

12.Мідак Іван Миколайович

13.Дроняк Василь Дмитрович

14.Рейкало Олена Дмитрівна

15.Дудка Калина Андріївна

16.Лелик Марія Дмитрівна

17.Псарюк Параска Дмитрівна

18.Гарватюк Марія Танасівна

19.Попюк Олена Петрівна

20.Туряк Олена Василівна

21.Туряк Гафія Василівна

22.Кристафович Орися Дмитрівна

23.Лахман Олена Петрівна

24.Попюк Марія Петрівна

25.Жебчук Танасій Миколайович

26.Денис Петро Юрійович

 

        1981 рік

1.Аннич М.О.

2.Данилюк Іван Іванович

3.Дмитроняк Світлана Дмитрівна

4.Дудка П

5.Дудка П

6.Денис Мирослав Миколайович

7.Кіндратяк Іван Дмитрович

8.Ліска С.М.

9.Малиш Ольга Іванівна

10.Малиш Павло Михайлович

11.Малиш Н.В.

12.Маротчак Світлана Іванівна

13.Петрик Валентина Михайлівна

14.Попюк Петро Власійович

15.Пушкаряк Михайло Михайлович

16.Рубаняк Надія

17.Рубаняк Світлана

18.Скидан Ганна Миколаївна

19.Сливчук Петро Петрович

20.Сливчук Іван Федорович

21.Томояга Людмила Федорівна

22.Тонієвич Михайло Михайлович

23.Федорчук Микола Миколайович

24.Юрнюк Євдокія Петрівна

25.Черленяк Олена Василівна

26.Кішляк Петро Степанович

 

   1982 рік

1.  Аннич Володимир Юрійович

2.  Аннич Юрій Михайлович

З.  Бубряк Галина Василівна

4.  Дмитроняк Дмитро Дмитрович

5.  Дудка Василь Васильови

6.  Дудка Михайло Дмитрович

7.  Дудка Орися Дмитрівна

8.  Денис Орися Іванівна

9.  Кіндратяк Юрій Дмитрович

10. Кічеряк Мирослав Васильович

11. Ліска Галина Михайлівна

12. Ліска Микола Миколайович

13.Малиш Василь Дмитрович

14.Малиш Михайло Миколайович

15.Малиш Галина Юріївна

16.Сорохан Петро Пантелович

17.Поп'юк Володимир Олексійович

18.Маротчак Галина Іванівна

19.Маротчак Василь Григорович

20.Псарюк Іван Васильович

21.Пуршега Ольга Василівна

22.Томнюк Любов Дмитрівна

23.Тимофійчук Роман Дмитрович

24.Шкеул Марія Василівна

25.Шміляк Надія Михайлівна

26.Юрнюк Василь Петрович

 

   1983 рік

1.Аннич Констянтин Михайлович

2.Бубряк Ольга Василівна

3.Василюк Юрій Власійович

4.Гасюк Валентина Миколаївна

5.Дроняк Володимир Іванович

6.Дудка Параска Василівна

7.Дудка Параска Олексіївна

8.Єремійчук Євдокія Петрівна

9.Кіндратяк Марія Дмитрівна

10.Кішляк Дмитро Степанович

11.Кундак Іван Іванович

12.Ліска Сергій Михайлович

13.Малиш Валерій Михайлович

14.Нисторук Богдан Васильович

15.Паляниця Любов Танасіївна

16.Петрик Євдокія Власіївна

17.Петрик Іван Власійович

18.Пецей Параска Власіївна

19.Пецей Світлана Тарасівна

20.Плитчук Марія Степанівна

21.Поляк Орися Миколаївна

22.Поп'юк Василь Дмитрович

23.Савчук Марія Василівна

24.Скидан Параска Миколаївна

25.Тануляк Василь Юрійович

26.Тануляк Галина Михайлівна

27.Тонієвич Галина Михайлівна

28.Федорчук Дмитро Васильович

29.Шкеул Ганна Танасіївна

30.Шкеул Любов Миколаївна

                                                                                                                                                 

             1984рік

1.Аннич Ольга Олексіївна

2.Дудка Іван Михайлович

3.Дудка Євдокія Дмитрівна

4.Малиш Ганна Іванівна

5.Ігнатюк Зіна Миколаївна

6.Поп'юк Любов Власіївна

7.Поп'юк Володимир Юрійович

8.Рибарук Юрій Михайлович

9.Ліска Дмитро Михайлович

10.10.Скидан Оксана Степанівна

11.Тануляк Юрій Михайлович

12.Томояга Михайло Федорович

13. Тимофійчук Андрій Власійович

 14.Тануляк Іван Юрійович

 15.Петрук Іван Миколайович

 І6.Фіщук Інна Маноліївна

17.Федорчак Іван Степанович

18. Хащук Тетяна Василівна

 19.Шміляк Микола Михайлович

20.Пуршега Дмитро Іванович

21.Федорчук Дмитро Онуфрійович

 

 

       1985 рік

1.Василюк Марія Власіївна

2.Гарватюк Анатолій Олексійович

3.Гасюк Ганна Миколаївна

4.Данилюк Марія Іванівна

5.Добродійчук Алла Миколаївна

6.Дроняк Надія Іванівна

7.Каб'юк Марія Миколаївна

8.Кумариця Володимир Михайлович

9.Кумариця Наталія Дмитрівна

10.Кішляк Михайло Степанович

11.Лахман Петро Петрович

12.Ліска Орися Михайлівна

13.Ліска Орися Михайлівна

14.Малиш Євдокія Михайлівна

15.Петрик Петро Федорович

16.Петрик Дмитро Федорович

17.Петрик Володимир Власійович

18.Пушкаряк Оксана Михайлівна

19.Пушкаряк Марія Михайлівна

20.Поп'юк Ганна Власіївна

21.Поп'юк Іван Миколайович

22.Рейкало Микола Танасійович

23.Томнюк Василь Миколайович

24.Фреюк Ольга Іванівна

25.Туряк Марія Михайлівна

26.Тонієвич Тетяна Михайлівна

27.Кіндратяк Юрій Іванович

                  

1986 рік

1.Федорчук Володимир Миколайович

2.Кічеряк Василь Васильович

3.Скидан Віталій Степанович

4.Кумариця Андрій Михайлович

5.Гарватюк Валерій Олексійович

6.Петрик Тетяна Федорівна

7.Федорчук Оксана Миколаївна

8.Томнюк Наталія Василівна

9.Шміляк Дмитро Михайлович

10.Петрик Світлана Михайлівна

11.Логош Людмила Петрівна

12.Тануляк Марія Михайлівна

13.Несторук Орися Василівна

 

          1987  рік

1.Ліска Олена Михайлівна

2.Ліска Світлана Василівна

3.Валик Зоя Василівна

4.Тонієвич Віктор Михайлович

5.Малиш Василь Михайлович

6.Гасюк Ольга Миколаївна

7.Петрик Ілля Власійович

8.Томнюк Галина Миколаївна

9.Рейкало Наталія Танасіївна

10.Федорчук Юрій Миколайович

11.Сливчук Володимир Петрович

12.Дудка Наталія Михайлівна

 

1988 рік

1.Кіндратяк Ганна Василівна

2.Петрик Надія Миколаївна

3.Федорчук Василь Миколайович

4.Бубряк Петро Васильович

5.Федорчук Микола Миколайович

6.Фіщук Марина Маноліївна

7.Рубаняк Юрій Миколайович

8.Дудка Марія Юріївна

9.Нисторук Степан Степанович

10.Кумариця Оксана Михайлівна

11.Поляк Ілля Петрович

12.Добродійчук Наталія Миколаївна

13.Юрнюк Ярослав Ярославович

 

1989 рік

1.Гасюк Світлана Миколаївна

2.Гарватюк Світлана Олексіївні

3.Дудка Іван Дмитрович

4.Дудка Марія Василівна

5.Дудка Юрій Михайлович

6.Лабудяк Роман Михайлович

7.Дроняк Валентина Іванівна

8.Дроняк Валентина Олексіївна

9.Дроняк Василь Олексійович

10.Дудка Галина Юріївна

11.Ігнатюк Наталія Миколаївна

12.Пилатюк Олександра Юріївна

13.Томояга Галина Василівна

14.Туряк Дмитро Миколайович

15.Тануляк Віктор Юрійович

16.Туряк Петро Михайлович

17.Федорчук Дмитро Миколайович

18.Тимофійчук Ірина Власіївна

19.Хащук Майя Василівна

 

1990 рік

1.Гавюк Ірина Юріївна

2.Гарватюк Юрій Олексійович

3.Данилюк Галина Іванівна

4.Дроняк Василь Васильович

5.Ковбиш Людмила Михайлівна

6.Лахман Раїса Миколаївна

7.Ліска Іван Михайлович

8.Логош Дмитро Петрович

9.Малиш Оксана Михайлівна

10.Петрик Марія Федорівна

11.Петрик Людмила Миколаївна

12.Петрик  Петро Власійович

13.Петрик Сергій Михайлович

14.Пилатюк Іванна Юріївна

15.Попюк Олексій Олексійович

16.Туряк Дмитро Юрійович

17.Туряк Ніна Вікторівна

18.Федорчук Ганна Юріївна

 

1991 рік

1.Вережак Олександр Михайлович

2.Гавюк Ігор Юрійович

3.Гордей Ярослав Миколайович

4.Дудка Танасій Юрійович

5.Дроняк Роман Васильович

6.Дроняк Роман Васильович

7.Ковбиш Валерій Михайлович

8.Комариця Ірина Власіївна

9.Кумариця Любов Дмитрівна

10.Ліска Любов Михайлівна

11.Малиш Надія Михайлівна

12.Малиш Надія Пантелівна

13.Рейкало Дмитро Петрович

14.Рибенчук Василь Іванович

15.Тануляк Світлана Юріївна

16.Товтенюк Михайло Ілліч

17.Шкеул Тетяна Юріївна

18.Юрнюк Іван Петрович

 

1992 рік

1.Гарватюк Любов Олексіївна

2.Гасюк Любов Миколаївна

3.Джердж Любов Михайлівна

4.Кумариця Юрій Миколайович

5.Лахман Валерій Юрійович

6.Ліска Людмила Юріївна

7.Малиш Любов Михайлівна

8.Малиш Тетяна Михайлівна

9.Пецей Людмила Петрівна

10.Пилипко Розалія Василівна

11.Тимофійчук Дарія Власівна

12.Томояга Дмитро Васильович

13.Туряк Наталія Миколаївна

14.Юрнюк Валентина Миколаївна

 

1993 рік

1.Аннич Віктор Михайлович

2.Богданюк Ігор Юрійович

3.Джердж Алла Михайлівна

4.Дроняк Володимир Іванович

5.Дроняк Олег Петрович

6.Дудка Валентина Василівна

7.Дудка Дмитро Юрійович

8.Дудка Лариса Іллівна

9.Кабюк Ольга Миколаївна

10.Кішляк Сергій Богданович

11.Кічеряк Віктор Васильович

12.Комариця Лідія Юріївна

13.Комариця Олександра Власіївна

14.Косован Сергій Іванович

15.Мироняк Алла Дмитрівна

16.Товтенюк Дмитро Ілліч

17.Тьомін Олексій Олексійович

18.Рибенчук Ярослав Іванович

19.Федорчук Володимир Анатолійович

20.Федорчук Любов Миколаївна

21.Федорчук Роман Юрійович

22.Шкеул Ульяна Михайлівна

23.Ямніцький Віталій Валерійович

 

               1994 рік

1.Богданюк Ірина Юріївна

2.Гордей Сергій Миколайович

3.Дудка Галина Михайлівна

4.Дутка Світлана Юріївна

5.Кумариця Ганна Дмитрівна

6.Лахман Алла Миколаївна

7.Лахман Павло Юрійович

8.Лахман Віталій Михайлович

9.Ліска Галина Михайлівна

10.Малиш Любов Василівна

11.Малиш Микола Михайлович

12.Нисторук Юрій Степанович

13.Павучек Іван Миколайович

14.Петрик Віталій Михайлович

15.Петрик Любов Федорівна

16.Полєнчук Дмитро Степанович

17.Товтенюк Юрій Ілліч

18.Урбан Тамара Іванівна

19. Шкеул Роман Юрійович

20.Шміляк Тетяна Михайлівна

                                     1996 рік

1.Аннич Галина Михайлівна

2.Вережак Антоніна Михайлівна

3.Генкул Майя Дмитрівна

4.Денис Іван Петрович

5.Дроняк Катерина Василівна

6.Дроняк Олег Васильович

7.Дудка Наталія Василівна

8.Дудка Петро Юрійович

9.Заєць Руслан Іванович

10. Кіндратяк Наталія Петрівна

11. Ковбиш Катерина Михайлівна

12.Лабудяк Тетяна Іванівна

13.Ліска Наталія Михайлівна

14.Малиш Марія Олексіївна

15.Малиш Надія Дмитрівна

16.Малищук Руслан Іванович

17.Музиченко Микола Валентинович

18.Паучек Юрій Миколайович

19.Петрик Володимир Михайлович

20.Пилинко Наталія Василівна

21.Пилинко Світлана Михайлівна

22.Рейкало Микола Петрович

23.Тануляк Юрій Юрійович

24.Тонієвич Галина Петрівна

25.Туряк Микола Юрійович

26.Хащу к Наталія Василівна

27.Шміляк Василь Михайлович

28.Юрнюк Марія Ярославівна

29.Юрнюк Олексій Петрович

30.Юсип'юк Наталія Іванівна

 

1997 рік

1.Андрецуляк Віталій Олексійович

2.Бровчук Василь Петрович

3.Гаврилащук Іванна Танасіївна

4.Гарватюк Галина Олексіївна

5.Горілейчук Марія Миколаївна

6.Малині Людмила Олексіївна

7.Мироняк Тамара Дмитрівна

8.Петрик Таміла Михайлівна

9.Рейкало Михайло Петрович

10.Томнюк Іван Володимирович

11.Тонієвич Андрій Юрійович

12.Туряк Людмила Михайлівна

13.Федорчак Володимир Юрійович

14.Фіщук Дмитро Манолійович

15.Шкеул Дмитро Васильович

16.Юрнюк Павліна Ярославівна

17.Дінес Іоланна Іванівна

18.Киверо Андрій Миколайович

19.Кішляк Роман Богданович

20.Ліска Петро Михайлович

21.Малиш Людмила Василівна

                                       

 1998 рік

1.Біберін Олексій Вікторович

2.Бубряк Павло Миколайович

3.Боцвінок Василь Васильович

4.Денис Лілія Петрівна

5.Дудка Павло Михайлович

6.Кіндратяк Наталія Петрівна

7.Кузик Віталій Дмитрович

8.Лабудяк Катерина Іванівна

9.Малиш Володимир Михайлович

10.Малиш Марія Юріївна

11.Малиш Юрій Олексійович

12.Поп'юк Павло Миколайович

13.Петрик Василь Миколайович

14.Пилип'юк Руслана Михайлівна

15.Паучек Михайло Миколайович

16.Федорчук Світлана Володимирівна

17.Шкундеюк Іван Петрович

18.Юрнюк Мирослава Ярославівна

 

   1999 рік

1.Аннич Валентин Михайлович

2.Боцвінок Григорій Васильович

3.Бровчук Лідія Петрівна

4.Дутка Любов Юріївна

5.Кішляк Мирослава Юріївна

6.Коман Валерій Мирославович

7.Курильчук Юлія Михайлівна

8.Погорняк Людмила Іванівна

9.Рейкало Наталія Петрівна

10.Тимофійчук Петро Юрійович

11.Тонієвич Вадим Петрович

12.Туряк Дмитро Вікторович

13.Федорчук Олександр Михайлович

14.Малиш Степан Пантелович

 

2000 рік

1.Андрецуляк Наталія Олексіївна

2.Аннич Степан Михайлович

3.Біберін Андрій Вікторович

4.Довганюк Ігор Васильович

5.Кіндратяк Галина Петрівна

6.Коман Людмила Мирославівна

7.Маротчак Петро Іванович

8.Малиш Дмитро Олексійович

9.Малиш Юлія Михайлівна

10.Малиш Юрій Пантелович

11.Пилатюк Ярослава Юріївна

12.Пилипко Богдан Васильович

13.Псарюк Леся Вікторівна

14.Псарюк Ростислав Миколайович

15.Ямніцький Іван Олексійович

 

2001 рік

1.Гаврилащук Майя Танасіївна

2.Дроняк Ганна Василівна

3.Єремійчук Юрій Михайлович

4.Кічеряк Роман Олексійович

5.Ковбиш Іван Михайлович

6.Кузик Микола Дмитрович

7.Малиш Іван Олексійович

8.Пилипюк Володимир Михайлович

9.Томнюк Лілія Володимирівна

10.Урбан Віктор Іванович

11.Шкеул Юрій Васильович

12.Шкундеюк Любов Петрівна

13.Юрнюк Андрій Миколайович

 

              2002 рік

1.Киверо Оксана Миколаївна

2.Киверо Оксана Миколаївна

3.Кічеряк Руслан Олексійович

4.Петрик Галина Дмитрівна

5.Петрик Іван Степанович

6.Дроняк Віктор Юрійович

7.Рильчук Василь Миколайович

8.Кіндратяк Андрій Юрійович

9.Пітух Юрій Миколайович

10.Шикман Юрій Васильович

 

2003 рік

1.Василюк Марта Василівна

2.Вережак Дмитро Михайлович

3.Дроняк Дмитро Васильович

4.Кіндратяк Надія Петрівна

5.Кішляк Дмитро Петрович

6.Коман Олександра Сергіївна

7.Маротчак Діана Василівна

8.Михальчук Сніжана Іванівна

9.Пилипко Микола Михайлович

10.Рильчук Анатолій Миколайович

11.Тимофійчук Іван Юрійович

12.Тищенко Олександр Сергійович

13.Федорчук Тарас Михайлович

14.Шкеул Олексій Олексійович

 

   2004 рік

1.Аннич Людмила Миколаївна

2.Ковбиш Тетяна Михайлівна

3.Малиш Іванна Михайлівна

4.Мотуз Надія Михайлівна

5.Нисторук Надія Степанівна

6.Оринчук Ярослав Іванович

7.Петрик Світлана Дмитрівна

8.Попюк Інна Миколаївна

9.Псарюк Іван Вікторович

10.Тищенко Світлана Сергіївна

11.Шкеул Петро Олексійович

12.Юрнюк Одарка Миколаївна

 

2005 рік

1.Бровчук Юрій Петрович

2.Василюк Павло Васильович

3.Дінис Валерій Мирославович

4.Довганюк Ірина Василівна

5.Дроняк   Вікторія Олексіївна

6.Кіцнак Іванна Василівна

7.Кічеряк Іван Мирославович

8.Лахман Романна Василівна

9.Малиш Євдокія Олексіївна

10.Маротчак Степан Іванович

11.Михальчук Юрій Іванович

12.Мотуз Микола Михайлович

13.Шкеул Іван Васильович

14.Шкеул Марія Олексіївна

 

2006 рік

1.Андрецуляк Іванна Олексіївна

2.Аннич Надія Миколаївна

3.Гаращук Лілія Ярославівна

4.Горілейчук Юрій Миколайович

5.Дінис Василь Петрович

6.Дроняк Іван Олексійович

7.Михайлюк Богдана Ігорівна

8.Михайлюк Ольга Вікторівна

9.Петрик Микола Дмитрович

10.Рубаняк Оксана Дмитрівна

11.Синиця Роман Григорович

12.Шикман Назарій Васильович

13.Шкеул Ганна Олексіївна

 

2007 рік

1.Гаврилащук Дмитро Танасійович

2.Гаврилюк Ганна Романівна

3.Довбенчук Оксана Олексіївна

4.Дроняк Михайло Васильович

5.Кішляк Іванна Іванівна

6.Мироняк Юлія Михайлівна

7.Петрик Валентина Дмитрівна

8.Поляк Ярослав Дмитрович

9.Псарюк Христина Василівна

10.Рубаняк Марія Дмитрівна

11.Синиця Дмитро Григорович

12.Скидан Валерій Миколайович

13.Федорчак Маряна Ярославівна

14.Федорчак Михайло Ярославович

15.Федорчук Надія Миколаївна

16.Шкеул Микола Юрійович

17.Юрнюк Юрій Ярославович

 

2008 рік

1.Аннич Оксана Миколаївна

2.Гаврилюк Євгенія Романівна

3.Добродійчук Віталіна Степенівна

4.Довбенчук Олекандр Олексійович

5.Кішляк Вадим Михайлович

6.Малиш Володимир Пантелович

7.Малиш Леся Михайлівна

8.Михайлюк Олена Олексіївна

9.Мотуз Дмитро Михайлович

10.Шміляк Леся Миколаївна

 

2009 рік

1.Василюк Ірина Миколаївна

2.Іллюк Ігор Михайлович

3.Кіндратяк Дмитро Юрійович

4.Курильчук Надія Михайлівна

5.Куриндаш Лариса Василівна

6.Лабудяк Ігор Ярославович

7.Мироняк Іван Михайлович

8.Пилипко Тарас Михайлович

9.Попюк Іван Дмитрович

10.Попюк Ігор Петрович

11.Туряк Євгеній Володимирович

12.Федорчук Іван Михайлович

13.Чабанюк Тарас Олександрович

14.Дутка Ганна Михайлівна

 

2010 рік

1.Аннич Юрій Миколайович

2.Дінис Валентина Мирославівна

3.Каківчук Оксана Юріївна

4.Кіцнак Юлія Дмитрівна

5.Кішляк Людмила Михайлівна

6.Кішляк Марина Іванівна

7.Кумариця Вадим Андрійович

8.Лабудяк Марія Ярославівна

9.Малиш Богдана Михайлівна

10.Малиш Інна Михайлівна

11.Малиш Марія Василівна

12.Мироняк Євдокія Михайлівна

13.Мороз Борис Васильович

14.Псарюк Валерій Васильович

15.Рибенчук Іванна Дмитрівна

16.Томояга Тарас Ілліч

17.Федорчук Владислав Дмитрович

18.Шкеул Любов Олексіївна

19.Юрнюк Тетяна Ярославівна

20.Дроняк Олександр Васильович

 

2011 рік

1.Аннич Руслана Миколаївна

2.Каківчук Леся Юріївна

3.Кічеряк Віталій Мирославович

4.Малиш Іван Васильович

5.Малиш Ілля Степанович

6.Петрик Ганна Володимирівна

7.Поляк Олег Дмитрович

8.Пониполяк Надія Миколаївна

9.Равлюк Маряна Миколаївна

10.Рубаняк Роман Юрійович

11.Скидан Олеся Сергіївна

12.Сливчук Ярослав Володимирович

13.Томнюк Тетяна Михайлівна

14.Шміляк Богдан Михайлович

15.Юрнюк Лілія Петрівна

 

Техпрацівники школи:

 Прізвище не встановлено Параска (Фафояччина) (50-ті рр.)

Лахман Марія Юріївна (1953-1989р р.)

Малиш Олена Іванівна ( 1959-1975 рр.)

Лахман Єлизавета Георгіївна (з 1966 р.)

Туряк Ганна Олексіївна

Поляк Євдокія Юріївна

Рейкало Марія Власівна

Псарюк Марія Іванівна (1989-2000 рр.)

Юрнюк Ганна Михайлівна (1995 р.)

Псарюк Власій Федорович (1987-1993 рр.)

Лахман Василина Федорівна (з 1997 по 2001 рр.)

 Поп’юк Дмитро Васильович (1996 р.)

Гарватюк Валерій Олексійович (1997-1998 рр.)

Малиш Іванна Михайлівна (2007 р.)

Лахман Василь Юрійович (2001 р.)

Тищенко Ольга Олексіївна (з 2001 р.)

Михайлюк Петро Пилипович (з 2001 р.)

Андрецуляк Олька Василівна (з 2004 р.)

Малиш Михайло Миколайович (з 2004 р.)

Кішляк Марія Дмитрівна (з 2005 р.)

Псарюк Ганна Василівна (з 2008 р.)

Завгоспи:

Дроняк Дмитро Васильович (60-ті роки)

Домюк Григорій Юрійович

Псарюк Василь Васильович (1999-2000 р.)

Андрецуляк Олексій Дмитрович (2004-2006 рр.)

Пецей Марія Михайлівна (з 2009 р.

Няні, помічники вихователя:

Поліщук Марія Іванівна (70-ті роки)

Псарюк Катерина Іванівна (1979-1997 рр.)

Дінис Олена Юріївна (1973-2000 рр.)

Томнюк Галина Миколаївна (2000-2004 рр.)

Михайлюк Антоніна  Миколаївна (1995-2012 рр.)

Ковбиш Марія Василівна (1999-2001 рр.)

Кухарі:

Тонієвич Євдокія Власівна (1955-1996 рр.)

Шелюжак Світлана Василівна (1996 р.)

Кішляк Галина Миколаївна (2001 р.)

Псарюк Олена Миколаївна (з 2002 р.)

Тимчук Галина Петрівна (2004 р.)

Бубряк Ніна Дмитрівна (з 2011 р.)

Шофера:

Лахман Юрій Григорович (1972р. -1975 рр.)

Лахман Микола Григорович (1976 -1977 рр.)

Кумариця Власій Власійович (1978 - 1982 рр.)

Гордей Микола Михайлович (з 1984 р. )

Діловод школи:

                                                                    Сливчук Розалія Василівна (з 2009 р.)

 

Піонерський рух

 

Осінь, 1946 рік

Перша піонервожата (по сумісництву) була Олексієнко Ніна Панасівна, вчителька початкових класів, яка створила піонерську організацію в школі і прийняла в піонери перших її учнів: Гав’юка Дмитра, Єремійчук Марію, Поляка Дмитра, Курильчука  Василя, Лахман Домку, Лелик Марію, Юрнюка Івана, Мідака Івана, Туряка Юрія, Ось її спогади:

Денис Марія Миколаївна – перша голова ради дружини. Дружина носила ім’я О.Кошового, а піонерські загони – імена піонерів-героїв: Павлика Морозова, Льоні Голікова, Зіни Портнової, Марата Казея.

Спогади піонерів Єремійчук, Лахман

1950 р.

В школу приїхала вчитель початкових класів Панченко Надія Панасівна, яка стала і старшою піонервожатою. Працювала до 1956 року.

Головою ради дружини була Плегуца Катерина Василівна. Вже було ≈ 60 піонерів в 4-х загонах.

ФОТО

В 1951 році при школі працював літній піонерський табір. Начальником табору була Ринкевич Олена Михайлівна, а її заступником – Кононов Михайло Гаврилович, він же був і спорт інструктором. Діти харчувалися і спали в школі. В таборі нараховувалося ≈ 30-35 дітей.

ФОТО

Ось такі вони були піонери в далекому 1953 році. На фото: другий ряд: Лахман Петро Григорович, Мідак Параска Миколаївна, Гарватюк Параска…, Дінис Ганна Іванівна;

Перший ряд

В 1956 році Панченко Н.П. поїхала на батьківщину, а працювати піонервожатою приїхала Макуха Віра Петрівна. Головою ради дружини стала Скотюк Марія Михайлівна. В дружині завели «Альбом хороших справ дружини», а в кожному загоні «Альбом хороших справ загону»  ФОТО

А це 1957 рік.

Піонери 4-го класу (травень м-ць): 1-й ряд: зліва направо: Лахман Наталія, Вірста Вікторія, завуч школи Ринкевич О.М., Шовка Михайліна, Єремійчук Калина;

2-й ряд: Гордей Микола, Михайлюк Олексій. Лахман Юрій, Кумариця Дмитро, Жабчук Михайло, Гарватюк Олексій.

Згодом піонервожатою була Плегуца Катерина Дмитрівна із с. Довгопілля, бо Макуха В.П. виїхала.

Учні Яблуницьклї школи в 1957-1958 році.  ФОТО

Вчителі: зліва направо: Плегуца К.Д., Дем’яненко О.Л., Ринкевич О.М., Корній Г.К., Проценко Н.М., Рущак М.П., Смірнова О.Л., Суднач В.М., Олексієнко Н.П., Колос А.І., Рудь Є.Л., Савченко М.М.

Учні школи вітають колгоспників колгоспу «30 років УРСР»  з нагоди 10-ти річчя з дня його заснування. На фото: зліва направо: Лахман Наталія, Гавриленко Зіна, Шміляк Євдокія, Скотюк Марія, Вірста Вікторія.

19…рік

Почався перший прийом в жовтенята. Ними стали: Аннич Володимир, Попюк Дмитро, Пилипко Катерина, Туряк Микола, Шпанюк Микола.

А піонери працювали за сходинками:

1-ша сходинка – 4-5 кл.;

2-га сходинка – 5-6 кл.;

3-га сходинка – 7-8 кл.  ФОТО

 

1960 рік.

Старша піонервожата Дорошенко Галина Платонівна із Запорізької області. Згодом закінчила ЧДУ і перейшла на посаду вчителя російської мови і літератури.

В1965 році піонервожатою почала працювати Вірста Вікторія Іванівна. Заочно навчалася в ЧДУ. Головою ради дружини ім. О. Кошового була відмінниця навчання    Федорчук Марія Онуфріївна. Вона – перший посланець в республіканський табір «Молода гвардія».

В 1964-67 рр. був Всесоюзний Ленінський огляд піонерських дружин і загонів під девізом «Сяйте, ленінські зірки», присвячений 50-річчю Великої Жовтневої соціалістичної революції, який включав в себе такі види діяльності: «Піонерський марш миру і дружби», «Похід бойової слави», «Естафета мистецтв», «Мала олімпіада п’яти кілець», «Піонери – жовтенятам», «Ленінська вахта праці», «За ленінськими заповітами», «Турнір кмітливих» (тільки в 1964 р.).

В 1967 р. За добру роботу комсомольська організація школи висунула Вісту В.І. делегатом ХХІ Путильського районного конгресу від комсомольської організації вчителів Яблуницької восьмирічної школи.

В 1968 р. Вірсту В.І., як кращу старшу піонервожату району було обрано делегатом Чернівецької обласної конференції вчителів.

В 1969 р. – головою ради дружини була Попюк Орися Василівна. Другий посланець в республіканський табір «Молода гвардія».

В 1972 році піонерська дружина ім. О.Кошового була перемейнована на піонерську дружину ім. Молодої  гвардії, а всі загони перейменовані на героїв-молодогвардійців. Тобто, загони носили ім’я  О.Кошового, С.Тюленіна, У.Громової, Л. Шевцової, І. Земнухова. Головою ради дружини була Поліщук Ольга Іванівна. Дружина мала свій девіз і пісню.  ТЕКСТ ПІСНІ

В цьому ж році проходила операція «Чукотка». Учні школи збирали шкільне приладдя, складали  в учнівський портфель і відсилали піонерам Чукотки.

З нагоди 50-річчя ВПО ім. В.І.Леніна старша піонервожата Вірста В.І. та піонери дружини були запрошені 20-21 травня на святкування в м. Чернівці.

В 1972-1973 р. проходила експедиція «В країну знань». Піонерська дружина школи та комсомольська організація були визнані одними з кращих в районі. Вірсту В.І. запрошують прийняти участь  в зборах обласного комсомольського активу в лютому 1973 р. та в обласному зльоті комсомольців-старшокласників 27.03.1973 р. Піонери займалися розповсюдженням лотерейних білетів, присвячені Всесвітньому фестивалю молоді і студентів.

Вірста В.І. переходить працювати вчителем, а піонервожатою стає Аннич Л.Д.

1974 р.

Піонерія працює за маршрутами маршу «Завжди напоготові», які називалися «Моя Батьківщина - СРСР», «Піонербуд», «Тимурівець», «Сильні, сміливі, спритні», «В світ прекрасного», «Рівняння на піонерські прапори», «Солідарність», «Зірочка».   

  В цей час популярною була пісня:

«Семь цветов у радуги,

Семь дорог у нас.

Новой далью радуют

Нас они сейчас.

Мы пионерия – мы все на марше…».

Цікаво проходили збори загонів (НА ФОТО), зустрічі (НА ФОТО зустріч з курсантом військового училища, колишнім випускником школи Томоягою Віктором Кузьмічем), (фото № 2 зустріч з Є. Вербицьким, нагородженим орденом Леніна), Ленінські уроки (на фото в Ленінській кімнаті), свята (на фото – свято «золота осінь»), виступи на районній сцені (вирізка з газети), танцювальний ансамбль (на фото в м. Києві на республіканському стадіоні), походи, екскурсії, зустріч з передовиками сільськогосподарського виробництва (на фото – кращий столяр колгоспу Логош П.Ю. та доярка чи телятниця Бубряк М.П.), свято «Зустріч птахів» (фото з альбому).

Та найбільше школярі любили військово-спортивну гру «Зірниця», в якій проявляли себе мужніми, кмітливими, сильними, витривалими, «справжніми воїнами» (на фото).

8 лютого відзначали день антифашиста (фото).

Щасливі третьокласники, коли їх приймали в піонери. На згадку фото в день прийому в піонери 19 травня 19…року.

А це прийом в піонери в …. році.1977 рік.

1982 рік  – табір праці і відпочинку «Пролісок». Начальник табору Лахман Вікторія Іванівна. В таборі заготовляли корми  для колгоспної худоби (траву та гілочки верби на силос, громадили сіно на полонині, прополювали буряки, кукурудзу).

Учні шефствували на тваринницькій фермі: доглядали телят, заносили корми, прикрашали тваринницькі приміщення (на фото), працювали на шкільній кролефермі, збирали металолом і макулатуру. (ФОТО)

1985-1990 рр. – старша піонервожата Скидан Тамара Сергіївна з с. Стебні, голова ради дружини Добродійчук Наталія (ФОТО)

В 199… році вперше брали участь в обласному фольклорно-етнографічному святі в музеї архітектури і побуту м. Чернівці. Представляли: лозоплетіння, гуцульську кухню(керівник Довганюк С.М.), писанкарство (керівник Лахман В.І.), роботу на різних побутових інструментах (кужіль, мотовило, другалка). (На фото)

 

Директори

1.Кононенко Ольга Михайлівна

2.Смирнова Олександра Леонтіївна

3.Тимочко Ігор Теофілович

4.Дідик Сільвія Рудольфівна

5.Вережак Михайло Васильович

 

Завучі

1.Ринкевич Олена Михайлівна

2.Зварич Віктор Іванович

3.Ярмоленко Валентина Миколаївна

4.Вережак Михайло Васильович

5.Лахман Вікторія Іванівна

6.Кумариця Олександра Юріївна

7.Коман Орися Миколаївна

 

Вчителі української мови і літератури

1.Сідлович Галина Йосипівна

2.Гордій Марія Василівна

3.Смірнова Олександра Леонтіївна

4.Гонтар Євгенія Йосипівна

5.Копчук Микола Іванович

6.Теслюк Ольга Олексіївна

7.Вережак Ганна Миколаївна

8.Додюк Марина Федорівна

 

Вчителі російської мови і літератури

1.Островська Тамара Олександрівна

2.Романова Валентина Василівна

3.Проценко Ніна Олександрівна

4.Шевченко Галина Анатоліївна

5.Андрущенко Людмила Миколаївна

6.Дорошенко Галина Платонівна

7.Аннич Ліна Дмитрівна

8.Дідик Сільвія Рудольфівна

9.Лахман Вікторія Іванівна

 

Вчителі музики

1.Гордієвич Василь Юрійович

2.Бідяк Михайло Васильович

3.Дроняк Іван Васильович

4.Синиця Микола Михайлович

5.Харлампович Федір Онуфрійович

6.Дроняк Лариса Іллівна

7.Гождяк Іван Юрійович

8.Лахман Павло Юрійович

9.Луцюк Альона Дмитрівна

 

Вчителі хімії та біології

1.Ринкевич Олена Михайлівна

2.Білик Богдан Михайлович

3.Клим Онуфрій Йосипович

4.Тимофійчук Ганна Власіївна

5.Боднарчук Василь Юрійович

6.Дуда Ганна Михайлівна

7.Кузик Валентина Іванівна

 

Математик

1.Сідлович Василь Миколайович

2.Рущак Михайло  Петрович

3.Саєнко Галина Григорівна

4.Миронець Інна Василівна

5.Зварич Віктор Іванович

6.Смолка Галина Мефодіївна

7.Цуркан Тамара Сергіївна

8.Лікар Параска Василівна

9.Коломійцева Галина Анатолівна

10.Бідяк Михайло Васильович

11.Ужвак Тетяна Сергіївна

12.Ярмоленко Валентина Миколаївна

13.Панас Марія Іванівна

14.Вережак Михайло Васильович

15.Котельбан Лариса Іванівна

16.Лундяк Марія Іванівна

17.Тимофійчук Орися Миколаївна

18.Лахман Оксана Миколаївна

 

Класоводи

1.Ринкевич Олена Михайлівна

2.Олексієнко Ніна Опанасівна

3.Панченко Надія Опанасівна

4.Савченко Марія Миколаївна

5.Гунько Віра Михайлівна

6.Гонтар Євгенія Йосипівна

7.Рудь Євдокія Луківна

8.Дідик Сільвія Рудольфівна

9.Добродійчук Ольга Дмитрівна

10.Петрик Марія Федлрівна

11.Коман Орися Миколаївна

12.Кундак Іван Іванович

13.Мотовилець Лариса Степанівна

14.Щепановська Ольга Йосипівна

15.Пилатюк Олександра Юріївна

16.Федорчак Ганна Іванівна

17.Гождяк Алла Василівна

18.Петрик Світлана Танасіївна

19.Паучек Людмила Дмитрівна

 

Вчителі фізики

1.Андрущенко Володимир Омельянович

2.Зварич Віктор Іванович

3.Вашато Валерій Юрійович

4.Коломійцев Анатолій Георгійович

5.Григорчак Іван Іванович

6.Дудка Андрій Юрійович

7.Урбан Іван Васильович

8.Савчук Ніна Михайлівна

 

Вчителі історії та географії

1.Батранчук Лев Іванович

2.Колос Андрій Іларіонович

3.Шевченко Володимир Олександрович

4.Лопатюк Володимир Іванович

5.Колосков Олександр Васильович

6.Тимочко Ігор Теофілович

7.Смакограй Сергій Йосипович

8.Добродійчук Марія Дмитрівна

9.Болехівська Оксана Миколаївна

10.Урбан Орися Василівна

 

Вчителі німецької мови

1.Плегуца Василь Степанович

2.Демяненко Олексій Леонтійович

3.Гриф Василь Іванович

4.Головатий Микола Іванович

5.Дуда Ганна Михайлівна

6.Дроняк Марія Петрівна

7.Маруняк Василь Степанович

8.Медвідь Мирослав Дмитрович

9.Савчук Тетяна Василівна

10.Хрищук Євдокія Михайлівна

11.Сливчук Василина Іванівна

12.Дарій Тетяна Юріївна

13.Пониполяк Тетяна Василівна

 

Вчителі фізкультури

1.Кононенко Михайло Гаврилович

2.Федоряк Михайло Якович

3.Костюченко Іван Іванович

4.Комариця Марія Миколаївна

 

Педагоги організатори

1.Аннич Михайло Михайлович

2.Довганюк Світлана Миколаївна

3.Лахман Іванна Василівна

4.Вережак Антоніна Михайлівна

5.Петрик Світлана Танасіївна

6.Бровчук Марія Іванівна

7.Михайлюк Любов Іванівна

8.Федорчак Ганна Іванівна

9.Синиця Михайліна Михайлівна

10.Додюк Марина Федорівна

11.Слижук Олена Іванівна

 

Бібліотекарі

1.Олексієнко Ніна Опанасівна

2.Савченко Марія Миколаївна

3.Гонтар Євгенія Йосипівна

4.Лахман Марія Григорівна

5.Вережак Антоніна Михайлівна

6.Петрик Світлана Танасіївна

7.Федорчак Ганна Іванівна

8.Довганюк Світлана Миколаївна

 

Піонервожаті

1.Панченко Надія Опанасівна

2.Макуха Віра Петрівна

3.Дорошенко Галина Платонівна

4.Лахман Вікторія Іванівна

5.Комариця Марія Миколаївна

6.Аннич Ліна Дмитрівна

7.Кошман Тамара Сергіївна

8.Григоряк Надія Юріївна

9.Попюк Орися Василівна

10.Татарин Василина Омельянівна

11.Джуряк Марія Олексіївна

12.Наконечна Лариса Володимирівна

13.Никифорук Ганна Михайлівна

14.Ністор Ірина Петрівна

15.Іванюк Марія Михайлівна

16.Тонієвич Тетяна Іванівна

17.Білейчук Людмила Мирославівна

18.Псарюк Людмила Миколаївна

19.Добродійчук Наталія Миколаївна

 

Вихователі:

1.Дідик Сільвія Рудольфівна

2.Микулишина Мирослава Остапівна

3.Джердж Валентина Іванівна

4.Попюк Надія Дмитрівна

5.Пилипко Ганна Танасіївна

6.Григоришин Людмила Зіновївна

7.Труфен Микола Власійович

8.Урбан Орися Василівна

9.Гасюк Галина Петрівна

10.Лабудяк Параска Іванівна

11.Дроняк Марія Петрівна

12.Довганюк Світлана Миколаївна

13.Федорчак Ганна Іванівна

14.Комариця Марія Миколаївна

  

 
Автор: putvos_admin Категория: Яблуниця
Дата публикации Просмотров: 1343
Печать

Духовність

Над сторінкою працювали:

Вережак М. В. – директор школи, керівник:

Вережак М._В.

Пошукову діяльність здійснювали:

Кумариця О. Ю. – заступник директора з НВР, вчитель українознавства:

Кумариця О.

Пилипко П. Т. – сільський бібліотекар:

Пилипко П._Т.

 

 

 

 

 

 

 

 

В селі Яблуниця Путильського району Чернівецької області є Свято – Михайлівська церква Московського патріархату.

21 листопада 1939 року було посвячено церкву архієпископом Варфоломеєм Чернівецьким і Буковинським та дано назву Свято-Михайлівська церква Московського патріархату. Церква розрахована на 200-300 чоловік відвідувачів.

На правому березі річки Черемош в центрі села стояла церква, але в 1936 році на велике православне свято Петра – згоріла. За 1 рік було зібрано з парафіян кошти на будівництво нової церкви. Її будували брати Туряки – Василь, Танасій, Дмитро, Михайло.

Yabl.duh1

Висота церкви – 33м, довжина – 30м, ширина – 15м. Три входи в церкву.

Вона складається з веранди, жіночої половини, яку називають  челядник, чоловічої половини, вівтаря, хори.

На церкві 5 куполів: 1 – найбільший – 30м, 2 середні і 2 малі. Зроблена з дерева, покрита жестю в 1980 році.

Іконостас – мальований і оздоблений, покритий позолотою в 1996 році. В середині деревяна, непомальована, фресок немає. Підлога – деревяна.

На подвірї церкви знаходиться деревяний хрест  з підставкою, яка служить для освячення води. Хрест збудований, ще коли була стара церква.

Yabl.duh2Також на подвірї церкви знаходиться дзві-ниця – 3.5м висоти з трьома дзвонами (вели-кий, середний, малий).

Природні пам’ятки: три берези, акація і явір.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yabl.duh3При вході до церкви в 1997 році збудовано каплицю на кошти церкви.

Там знаходяться необхідні книги для проведення церковного богослужіння на старослов’янській мові.

На території села 4 кладовища. На одному з кладовищ, на кошти Туряка Михайла в 1967 році побудовано каплицю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Без имени-1  В 1995 році в центрі села Яблуниця побудовано Петрівську каплицю на кошти Логоша Петра Юрійовича.

 

Без

 

В 1991 році в селі Плай, на кошти Кумариці Василини Михайлівни, Кумариці Марії Семенівни, Дутки Олексія Дмитровича було збудовано Пилипівську каплицю. 

 

 

 

 

 

мени-1 2004 році біля лісництва збудовано  Миколаївську каплицю на кошти Яблуницького лісництва. 

 

Церковна двадцятка:

 

 1. Туряк Віктор Михайлович - староста
 2. Кішляк Петро Степанович - секретар
 3. Кумариця Василина Михайлівна - касир
 4. Довганюк Василь Миколайович
 5. Томояга Ольга Іванівна
 6. Тонієвич Людмила Дмитрівна
 7. Петрик Михайло Васильович
 8. Лабудяк Михайло Танасійович
 9. Лахман Василь Юрійович
 10. Дроняк Василь Юрійович
 11. Нисторюк Степан Дмитрович
 12. Поп'юк Ганна Юріївна
 13. Гав'юк Марія Михайлівна
 14. Фрей Володимир Дмитрович
 15. Малиш Ярослав Михайлович
 16. Нестор Олексій Іванович
 17. Скидан Сергій Петрович
 18. Аннич Юрій Дмитрович
 19. Малиш Параска Олексіївна
 20. Скорейко Іван Іванович

 

Безымянный

Церковні братчики 90-их рр.

 

Normal 0 false false false false RU X-NONE X-NONE

В селі Яблуниця Путильського району Чернівецької області є Свято – Михайлівська церква Московського патріархату.

21 листопада 1939 року було посвячено церкву архієпископом Варфоломеєм Чернівецьким і Буковинським та дано назву Свято-Михайлівська церква Московського патріархату. Церква розрахована на 200-300 чоловік відвідувачів.

На правому березі річки Черемош в центрі села стояла церква, але в 1936 році на велике православне свято Петра – згоріла. За 1 рік було зібрано з парафіян кошти на будівництво нової церкви. Її будували брати Туряки – Василь, Танасій, Дмитро, Михайло.

 

Страница 1 из 3

<< В начало < Назад 1 2 3 Вперёд > В конец >>
You are here:  
Canadian Pharmacies Copyright 2012. All Rights Reserved.