Home / Путильський район / Плоска / Традиції Плоска

Традиції Плоска

В нашому  селі є багато цікавих та корисних традицій.

Почнемо із веселих.

Першою із найцікавіших та найприємніших традицій є «Зустріч з випускниками   Плосківської ЗОШ І – ІІІ ступенів».

Зародилася ця традиція ще 2002 року і триває  й досі. Кожного року вона відбувається в першу неділю лютого зі спогадами про веселе, сумне, приємне й неприємне в шкільному житті тодішніх,  ще дитячих , юнацьких років.  А  цього року Зустріч з випускниками, починаючи з п’яти та закінчуючи п’ятдесятьма роками після закінчення школи,  була напрочуд  приємною та душевно – разючою, – зі спогадами про цікаві та жартівливі випадки під час уроків та поза ними із участю не самих дітей, а й вчителів…

P2080044

День села Плоски.

“….Цеї світлої днини усі газди та газдині  збираються на селі, як на праздник  і  то для того, аби вповісти один одному шось інтересне….”,  – так  в давні часи жителі села святкували це свято, а тепер воно проходить дещо по – іншому.

В цей день люди не тільки збираються на селі задля того, щоб обмінятися думками, жартами та побрехеньками, а й для того, щоб відзначити це свято на знак пошани та любові до рідного куточка, подивитися розважальну програму, що відбувається в сільському Будинку культури. На скільки пам’ятаю, то майже кожного року на це свято до нас з’їхаються не тільки ті люди,  що народилися тут (ті, що не  проживають в селі), а й співаки та письменники  Буковинського краю (В. Данилюк, М. Ревуцький).

В першу неділю після Великодня, в провідну неділю вся громада села “збираються на гробки”. Здебільшого в цей день пригріває сонечко, весело щебечуть пташки, а діти та люди біля церкви в гарному вбранні з хорошим настроєм бажають один одному щастя та здоров’я – саме так , як на храмовий день – свято Петра.

Після служби в церкві всі люди йдуть на цвинтар до гробків померлих родичів для того, щоб пом’янути їх добрим словом, дати хоча б скибочку хліба та чашку води за  спокій душі, запалити свічечку для просвітку нелегкого шляху на тім світі та пригадати щасливі миті в житті з тими людьми, які уже відійшли в кращий світ,  в інше вічне буття…