Путила

Повідаш Іван Петрович

Путильський селищний голова

Дячук Світлана Михайлівна

Директор Путильської гімназії

——————————————————————————————————

Вас вітає Путила – столиця краю гірської й лісової краси! Сучасність впевнено крокує її невеличкими й комфортними вулицями, де сусід сусіду – брат, допомога і опора,  – і перевтілює головне селище Путильщини у затишне європейське містечко. Але знають і шанують  тут  й минувшину, що промовляє до нас голосом трембіти, скрипки, цимбал і поучає нас словами мудрого і талановитого Юрія Федьковича. Й досі напуває путильчан цілющою силою Федьковичева криниця, дає спочинку привітний ганок, і скликає до себе на гостину численних відвідувачів поетова садиба. Особливо їх багато з усього буковинського краю, та й не тільки, збирається щороку на обійсті родини Федьковичів в першу неділю серпня, коли путильчани вшановують день народження великого земляка  святом «Шовкова Косиця».

Вміють путильчани шанувати свої традиції. Тут і досі щовесни дзвінкоголосі звуки трембіт сповіщають, що полонини готові зустріти худібку своїм пишнотрав’ям. І радість розливається в душах гуцулів і виливається вона у видовищне свято «Полонинська ватра».

Путила – край, де історія дивиться в очі майбутньому, живить його і спрямовує. Хай благословенним буде кожен наступний день краю, чиї блакитні гори і зелені смереки, торкаючись неба, вимолюють в Бога Його заступництво і ласку.