Home / Путильський район / Усть-Путила / Духовність Усть-Путила

Духовність Усть-Путила

        Церква Святої Параскеви – головна архітектурна пам`ятка Усть-Путили. Комплекс складається з самого храму і невеликий дерев`яної дзвіниці. Церква Святої Параскеви була зведена в 1881 році.

Попередня до теперішньої також церква з дерева була розташована там, де сьогодні є цвинтар. Дерев’яна церква, яка сьогодні стоїть в Усть-Путилі, походить з 1890  року (також вказують 1881 рік). На стіні церкви про це сповіщає напис: “Сей св. храм прп. Параскеви будований року Божія 1890, украшен старанієм благочестивих прихожан села Усть-Путила за священники Дмитрия Симчука, ст. Михайла Кочергана, кср. Дмитрия Чев’юка лєта 1994 м-а мая“. Освячна, ймовірно, у 1896 році. Станом на 2008 рік зовнішні стіни церкви були оббиті фарбованим гонтом. Сьогодні церква належить до пам’яток архітектури національного значення.
 
Розташована посеред села, зі сходу від головної дороги, на невисокому схилі. Тризрубна, увінчана трьома верхами, поставлена на кам’яний фундамент. Особливістю церкви можна назвати восьмибічну наву. З заходу до бабинця прибудували присінок, який однакової ширини з бабинцем. Архітектурна композиція храму ввібрала в себе характерні риси галицького храму, найбільш типового для Буковини. Притвор має форму прямокутника. Вражає внутрішнє оздоблення церкви і її вівтар. Церква Святої Параскеви вибудувана виключно з дерева. Дах храму – три куполи, які прикрашені золотими хрестами. У 2010-х роках була розпочата реставрація собору, її оббили новим деревом і пофарбували. На захід від церкви розташувалася дзвіниця. Вона повністю обшита тесом і володіє прямокутною формою. Дзвіниця є прекрасним завершенням композиції церкви Святої Параскеви в Усть-Путилі.