Home / Путильський район / Підзахаричі / Духовність Підзахаричі

Духовність Підзахаричі

ВАСИЛІВСЬКА ЦЕРКВА

Церква розташована в центрі с. Підзахаричі, на пагорбі в районі

сільського кладовища. Споруджена вона в кінці вісімдесятих на початку дев’яностих років XX століття і відкрита 7 грудня 1991 року. Споруджена на місці старої, згорілої в повоєнні роки.

Роботи по спорудженню проводились жителями села під керівництвом майстрів із с. Соколівки Косівського району Івано – Франківської області.

Форма церкви – правильний хрест, довжина якого 18 метрів, ширина – 1 метрів. По довжині хреста розташована веранда, коридор – місце для прихожан,- у верхній частині хреста – вівтар, над коридором споруджений балкон дл церковного хору. Споруда дерев’яна, побудована в гуцульському стилі XVIII – XIX століття.

Церква розташована в районі кладовища, яке потопає в саду, тому, довкола безліч фруктових дерев. При вході до храму стоять ритуальні кам’яні хрести, біля яких проводиться освячення води у великі релігійні свята.

При вході на обійстя храму з лівого боку розташована дзвіниця, яка уціліла від пожежі, і зараз перекрита цинком. А з правого боку стоїть нова каплиця. За останні 5-6 років побудовані каплиці на кожному хуторі.

Що стосується кладовища, воно існує уже понад 200 років. Поховань вадатних людей не зафіксовано. А встановити кількість заборонених неможливо, оскільки є вже приклади захоронень на колишніх могилах.