Home / Путильський район / Шепіт / Духовність Шепіт

Духовність Шепіт

В селі Шепіт є побудована православна церква пророка Іллі. У зв’язку з тим, що стара церква святої Параскеви згоріла, прихожани села у 1898 році вирішили побудувати нову церкву.
І в цьому ж році розпочали побудову, тільки на іншому місці.
Будували цю церкву майстри із Покуття, вони зуміли побудувати таку церкву, яка і в районі і в області займає значне місце.
Церкву побудували у вигляді хреста, з одним великим куполом висотою 27 м., об’єм 2000 м. куб. І в 1908 році побудову було закінчено.

З якого боку не їхали б ви до Шепота, вас вітають своїм чарівним блиском бані церкви – пам»ятника архітектури всеукраїнського значення. Будівничі звели її на чільному місці в селі. Хрест на тридцятиметровій висоті тане в голубому просторі.
Внутрішнє оформлення церкви – справжні витвори мистецтва. Велика прихожа може вмістити багато люду, що бажає позбавитись від вільних і невільних гріхів, і негожих вчинків.

Будівництво церкви почалося в кінці ХІХ століття – 1898 року. Будувалася церква на кошти єпархії і на пожертвування громадян. Будівля сягає 27 метрів у висоту. Кожне дерево у стіні відібране і майстерно оброблене дбайливими руками будівничих. Сама будівля збудована без єдиного цвяха. Побудована церква у вигляді корабля, повернутого до сходу сонця. Коли перші ранкові промені заглянуть у вівтарні вікна, то церква освітлюється неповторним світлом, а сяючі очі святих з ікон дивляться в душу кожному, збуджуючи в людей святі почуття віри в Бога і в людину, почуття доброти, милосердя і шани до ближнього.

Церкву святили в честь пророка Іллі. В теперішній час (2012) служить дванадцятий священик. Точних даних про минулих священнослужителів немає.
В історії церкви є одна видатна подія – у 1999 році 2 серпня сюди приїхав архієпископ Онуфрій Чернівецький і Буковинський.
За 70 років комуністичної влади наша церква не була ні разу закрита.
Урочисте освячення церкви відбулося у 1908 році.
Історія написана із розповіді священика отця Іоанна