Home / Путильський район / Мариничі / Духовність Мариничі

Духовність Мариничі

       Невелика стара церква, яка існувала в селі давніше, згоріла на початку ХІХ ст. Тривалий час маринівчани відвідували храм в сусідньому селі. Існуючу церкву в селі звели у 1878 (або 1877) році. Один з місцевих мешканців офірував власну землю під будівництво святині.
За це три рази на рік (згідно його заповіту) мали проводити богослужіння за душу жертводавця. У храмі збереглося Царське крісло, яке було призначене для сидіння імператора Франца Йосифа. Розписи церкви проведені у 1910 році. Ремонтована у 1986 році.
Типове місцерозташування святині – при головній дорозі, близько правого берега річки. Традиційна для цього краю тризрубна триверха церква, в якої нава має зрізані в плані кути (тобто нава восьмибічна). Вівтар гранчастий, до бабинця прибудований присінок.
Під широким опасанням збереглися відкриті бруси зрубів, над опасанням стіни колись, можливо, були під бляхою – по останньому зовнішньому ремонті стіни ошалювали горизонтально горбилем. Деревяна дзвіниця не збереглася – замість неї мурована стінного типу чотириаркова.
Церква Св. Симеона Стовпника
1878