Плоска

Щиро вітаємо Вас на сторінці села Плоска !

 

 Плоска це мальовниче  карпатське село, в якому височіють гори,вкриті лісами, просторими полонинами, гарними будинками.
 

 

  “Люблю наші сині гори, зелені Карпати,

я сам гуцул і  Вас люблю, втішаюся Вами”

                                                  М. Ревуцький

                                    

 

 

 

 

 

 

 

 Пахкі купаються смереки 

В красі нев’янучій своїй.

Такі близькі й такі далекі…
Принишкли у тумані мрій.

На плечі гір сідають хмари…

Далеко, ген до небокраю.
Провадять пастухів отари, 
Туриста манить врода краю.

Завітайте до нас у Карпати – 

В зелені, чудові Карпати.

Ми радо завжди Вас стрічаємо

І хлібом-сіллю пригощаємо!   

  Село Плоска знаходиться в горах  Карпати, на південному заході Чернівецької області  в Путильському районі, між селами Сергії та Селянин. Розташоване по обидва береги річки  Путилки, за 16 км від районного центру, за 61 км від залізничної станції Вижниця, за 140 км від обласного центру та за 7 км від границі з Румунією. Річка, яка протікає через село мілка, звивиста, переважно з обривистими берегами і значними акумулятивними відкладами. Через село проходить ґрунтова дорога.

Загальна площа села становить 7710 км2. Хоча площа села не є великою, воно поділене жителями на хутори: Гребінь, Боргиня, Мінти, Комарник, Шушиці, Голеча, Вольвівка, Лосова, Лопушна. Сільській раді підпорядкований і населений пункт Лустун. Найвища точка – гора Говдя, яка знаходиться на висоті 1004 м над рівнем моря. Кількість населення сягає 1136 чоловік.

Клімат помірно-континентальний з значною кількістю опадів, що досягають близько 2000 мм на рік. Грунти бурі-гірсько-лісові. Переважають хвойні ліси, з невеликою кількістю листяних дерев. Фауна дуже різноманітна, часто можна зустріти білку, вовка, лисицю, зайця, іноді навіть ведмедя, рись, оленя, дикого кабана, косулю та інших. В річці водяться рідкісні види риб – форелі. Флора представлена різноманітними рослинами, багато з них занесені до Червоної книги, зокрема, підсніжники, арніка альпійська та інші.

В селі функціонує сільська рада; будинок культури; бібліотека, в якій можна знайти літературу на будь-яку тему; заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, в якій навчаються 199 учнів, а допомагають їм здобути середню освіту 28 педагогів;  заклад дошкільної освіти, в якому виховуються 52 вихованці; поштове відділення зв’язку; фельшердсько-акушерський пункт; приватне сільськогосподарське підприємство ″Нове життя″; 8 підприємств, які займаються обробкою деревини; православна церква св. Апостолів Петра і Павла та декілька каплиць; лазня; обрядовий салон. Гордістю села є  Плосківське  лісництво Путильського держлісгоспу, територія якого займає 4234 км2, а також тут є музей з макетами лісових звірів та збіркою гербарію. Біля лісництва є декілька, штучно створених  ставів, де розводять риб, зокрема, карасів та коропів. Товари повсякденного вжитку можна придбати в селі у магазинах. Активно розвивається  бджільництво, є дві пасіки, підпорядковані державі.