Home / Путильський район / Дихтинець / Спорт Дихтинець

Спорт Дихтинець

Над сторінкою працювали:

Труфин Микола Власійович, Дихтинецький сільський голова

Кречун Микола Терентійович, учитель трудового навчання та інформатики

*********************************************************************************

Дихтинчани завжди вірять і знають, що спорт – це здоров’я.

    Спорт в нашому селі завжди був на належному рівні. Ініціатором спортивного життя в селі можна вважати Гавриленка Ігоря Анатолійовича, 1955 р.н. Син педагогів, він за покликанням теж став педагогом. Певний час вчителював у Дихтинецькій ЗОШ, пропагував здоровий спосіб життя. У 1976 – 77 рр. став кандидатом у майстри спорту з легкої атлетики зі стрибків у висоту (2,08 см.), багаторазовий чемпіон області. Пізніше доля закинула Ігоря в м. Сургут (Російська Федерація). Однак, рідне коріння кличе до себе, тому Ігор Анатолійович часто приїжджає на свою малу Батьківщину, щоб відвідати могили батьків, провідати сестру та низько вклонитися горам, які стали його колискою життя.

**********************************************************************

Вільна боротьба

  У 1977-78 роках пропагував спорт у районі, області та державі Гримало Юрій Васильович, 1960 р.н. Він – кандидат у майстри спорту з вільної боротьби, у 1977-78 роках посів ІІ місце серед юніорів на першість України з вільної боротьби. Підтримував спорт у рідному селі музикант, гуморист, людина надзвичайно емоційної душі Томнюк Іван Пантелович, 1952 р.н. Він – кандидат у майстри спорту з вільної боротьби, чемпіон району, області початку 70-х років. Продовжували справу батька й сини – Микола та Андрій – завзяті любителі футболу та волейболу.

**********************************************************************

Волейбол

    Червоними літерами вписав у розвиток спорту свій внесок Мицька Ілля Григорович, 1950 р.н. – призер районних та обласних змагань з волейболу. Брав участь у міжобласних змаганнях в Полтаві та Каховці. Грав за збірну команду з волейболу району та області. У даний час Ілля Григорович виконує роль почесного судді на районних змаганнях з волейболу.

Не тільки полюбляв грати у волейбол Євдощак В’ячеслав Дмитрович, 1957 р.н., але й отримав І розряд з волейболу. Він – чемпіон області у 80-х роках. В’ячеслав Дмитрович працював в лісовій галузі, у вільний час любив зіграти в улюблену гру, підтримував молодих спортсменів доброю порадою.

    Не була б такою сильною волейбольна команда села,

якби не вчитель фізкультури Дихтинецької школи Джоголя Олена Максимівна, 1947 р.н.

 

Саме вона своєю наполегливою працею, щирою вдачею, комунікабельністю зуміла об’єднати навколо себе однодумців. Будучи кандидатом у майстри спорту з волейболу, володіючи технікою гри, ця жінка неодноразово виводила сільську команду на районні та обласні ігри, повертаючись неодмінно з перемогою. На жаль, нині Олена Максимівна вже покійна, але любов до волейболу та світла пам’ять про наставництво залишилася в односельчан навіки.

**********************************************************************

Розвивалась у нашому селі також легка атлетика.

    Пилипко Юрій Федорович, 1961 р.н. – кандидат у майстри спорту, багаторазовий чемпіон області з метання спису. На жаль, хвороба не дала можливості продовжувати Юрію улюблену справу.

**********************************************************************

    Гирьовий спорт започаткував

у селі Жапко Танасій Омелянович, 1962 р.н. – кандидат у майстри спорту, 2-х разовий чемпіон області з гирьового спорту у 80-х роках. Нині Танасій Омелянович – спортсмен – любитель, який завжди підтримує спорт у селі, навчає молоде покоління любити спорт і дружити з ним. Завдяки діючому голові сільської ради Труфену Миколі Власійовичу, спорт у селі тримається на належному рівні. Труфен Микола Власійович, 1961 р.н. – кандидат у майстри спорту, 3-х разовий чемпіон області з гирьового спорту у 1984-86 роках. Саме за його ініціативи у селі відбуваються змагання. Сільський голова є ініціатором щорічної олімпіади, де в різних видах спорту змагаються Дихтинецька та Замогильна школи, Дихтинецький ДНЗ та сільська рада.

**********************************************************************

Спорт – це життя. Чим активніше займатися спортом, тим насиченішим і багатограннішим буде життя.


На цьому фото футбольна команда Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

    З метою вшанування пам’яті педагога, методиста, спортсмена та підприємця, нашого колишнього випускника та мецената Анатолія Ковбиша 21 вересня 2013 року на стадіоні с. Дихтинець відбулися районні змагання юнацьких команд з футболу, присвячені його пам’яті. Команда  Дихтинецької школи зайняла ІІ місце. Щиро вітаємо з перемогою всіх спортсменів, капітана команди Михайла Поляка та тренерів Гаврилащука Дмитра Васильовича і Різака Василя Івановича!!! Всі переможці відзначені цінними подарунками та грамотами.

**********************************************************************

Успіхи наших спортсменів!

На чемпіонаті області з гирьового спорту одним із кращих став Дихтинецький сільський голова

 21 травня 2017 року у місті Строжинець відбувся обласний чемпіонат із гирьового спорту. У змаганнях взяли участь представники з усіх районів Чернівецької області. Базову команду силовиків району сформували в селі Дихтинець. За результатами поєдинків наші хлопці зайняли третє загальнокомандне місце.

   Друге місце у ваговій категорії до 73-ох кілограмів посів Дихтинецький сільський голова Микола Труфен. Попри щоденні обов’язки керівника територіальної громади Микола Власійович щиро вболіває за розвиток спорту в селі і районі, пропагує здоровий спосіб життя серед підлітків та сам бере активну участь у змаганнях.

   Про те, що Микола Власійович у вільний час займається спортом, люди чули і за межами Дихтинця, а от мало хто знає, що з 1984 по 1987 роки він був чемпіоном області з гирьового спорту. І ось через 30 років – знову успіх, Микола Власійович каже, що й сам не може в це повірити. За часів незалежної України призові місця на змаганнях такого масштабу спортсмени району здобули вдруге.

   Високий результат на обласному чемпіонаті продемонстрував 18-річний дихтинчанин Святослав Маковійчук. Він справедливо виборов третє місце у ваговій категорії до 85-ти кілограмів. Микола Труфен пригадує, що силовими навантаженнями Святослав захоплювався ще в школі, а в 9-му класі понад 100 разів підіймав 24-кілограмову гирю. За кілька років хлопець вдосконалив спортивні навички й досяг чималого успіху.

*********************************************************************************

У ЗМАГАННЯХ НА КРАЩЕ СПОРТИВНЕ СЕЛО БУКОВИНИ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ ДИХТИНЧАНИ

    В неділю, 3 вересня 2017 року в місті Сторожинець відбулись спортивні змагання на звання “Краще спортивне село Буковини”. Змагання проводились з п’яти видів спорту. Честь Путильського району відстоювала спортивна команда села Дихтинець. Дихтинчани Тодосійчук Олександр та Надія Кричун успішно виступили в змаганнях з настільного тенісу та посіли 3 почесне місце. А волейбольна команда під керівництвом Тодосійчука Анатолія виборола четверте місце. У змаганнях з шашок 5 результат.

*****************************************************************************

У ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ НА «КРАЩЕ СПОРТИВНЕ СЕЛО» КОМАНДА СЕЛА ДИХТИНЕЦЬ ПОСІЛА ПОЧЕСНЕ V МІСЦЕ

     В неділю, 2 листопада 2014 року, в місті Вижниця відбулись обласні змагання ВФСТ «Колос» АПК України серед сільських і селищних рад на «Краще спортивне село України». Команди районів Буковини виборювали перемогу, взявши участь у змаганнях з гирьового спорту, настільного тенісу, перетягування канату, міні-футболу та шашок. До участі в змаганні допускалися спортсмени віком від 18 років і старше, які проживають та приписані на території даного села. Наш район представляли спортсмени із села Дихтинець, під керівництвом Дихтинецького сільського голови Миколи Труфина.

Спортивний запал та постійна фізична підготовка допомогли дихтинчанам. Успішно виступила дружня команда з міні-футболу, яка пробилася до фіналу і посіла третє місце (капітан команди Євдощак Володимир).

У гирьовому виді спорту сільський голова Микола Труфин  зайняв ІІІ місце, таке ж місце, в змаганнях з шашок, посіла  Марусяк Світлана Сергіївна.

Результат пошуку зображень за запитом "черкач петро ілліч"

У підсумку кращим спортивним селом стало село Іспас Вижницького району. Команда ж села Дихтинець посіла почесне 5 місце.

*********************************************************************************

        5 листопада 2014 року на Путильському районному стадіоні «Карпати» відбулися змагання 70-ї районної спартакіади школярів з легкої атлетики. Відрадно, що легкоатлетична команда Дихтинецької школи після наполегливої боротьби в загальнокомандному заліку посіла ІІІ місце.

                                                                                                                                         

Особливо відзначилися:

Довбуш Іван – (біг 1500 м, І місце), (стрибки в довжину, ІІІ місце);
Полудніцин Іван – (біг 400 м, ІІ місце), (біг 200 м, ІІ місце);
Бубряк Діана – (біг 100 м, ІІ місце), (стрибки у довжину, ІІІ місце);
Ончул Наталія – (біг 1500 м, ІІІ місце), (стрибки у довжину, ІІ місце);
Труфин Віталій – (біг 1500 м, ІІІ місце).
                                 

Керівник команди – вчитель фізичного виховання Різак Василь Іванович.

  

**********************************************************************

      25 квітня 2017 року на  стадіоні села Дихтинець  проведено фінал районних змагань з футболу «Шкіряний м’яч». Як інформують у відділі освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, футбольні ігри відбулось за сприяння і безпосередньої підтримки голови Дихтинецької сільської ради Миколи Труфина та вчителя фізичної культури Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, який підготував сільський стадіон до проведення змагань. Футбольне дербі проводилось серед юнаків закладів освіти району у чотирьох  вікових групах. За підсумками попередніх змагань до фіналу потрапили 13 команд, де були залучені 156 юних футболістів Дихтинецької, Довгопільської, Путильської, Конятинської та Селятинської загальноосвітніх навчальних закладів. Команди,  показали гарну, виразну, змістовну  гру. Всі матчі проходили у напруженій і цікавій боротьбі, адже мотивація для досягнення перемоги у фінальних змаганнях надзвичайно велика, це можливість взяти участь в обласних змаганнях. Високий рівень підготовки, воля до перемоги і спортивна удача допомогли командам Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ст., Путильської ЗОШ І-ІІІ ст. та Селятинської ЗОШ –інтернат стати переможцями.

*********************************************************************************

Ларіон Іван

Срібний призер відкритого Чемпіонату з вільної боротьби

 14 квітня 2018 року відбувся відкритий Чемпіонат з вільної боротьби серед молодших юнаків 2003-2004 років народження у місті Чернівці. За честь Путильської районної дитячо-юнацької спортивної школи виступив Іван Ларіон із с. Дихтинець. За направленням ДЮСШ він навчається у Чернівецькому багатопрофільному ліцеї.

  У ваговій категорії 47 кілограм Іван успішно вийшов у фінал, де довелося боротися зі срібним призером Чемпіонату України з вільної боротьби. Він гідно тримався усі сутички. Буквально кілька балів йому не вистачило для перемоги та участі на Чемпіонаті України у Миколаєві, що відбудеться у травні. Але заслужене ІІ місце – теж вагомий здобуток.

   Іван не збирається зупинятися на досягнутому. Він посилено працює над собою, тому нові перемоги вже не за горами. А допомагає йому в цьому кваліфікований тренер – чемпіонка світу по кікбоксингу.

   Сергій ПРОКОПЮК, 

тренер Путильської районної ДЮСШ.

**************************************************************************************************************************************************************************************

 

Рильчук Давид

учень 11 класу Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Мої нагороди

        

    

********************************************************************************************************************************************************************************** 

Чвель Іван

учень 5 класу Дихтинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

 Мої нагороди

 

 

**********************************************************************

Юний атлет Шміляк Ростислав у ваговій категорії

до 76 кг нагороджений дипломом ІІІ ступеня

**********************************************************************

Волейбольна команда села – тренер Снігур Олег

 

*************************************************************************************************************

Відбувся турнір з вільної боротьби

       23-24 березня у м. Верховина відбувся міжобласний турнір з вільної боротьби, який був присвячений памʹяті  тренера-викладача  Івана Саманьківа. У змаганнях прийняло участь 11 команд. За результатами ігор, переможцями у своїх категоріях стали учні Дихтинецької та  Замогильської ЗОШ зокрема перше місце між собою розділили Чевюк Станіслав та Рильчук Вініамін, а третє місце посіли  Чевюк Софія , Томнюк Микола та Євенчук Юрій.

*********************************************************************************************************