Home / Путильський район / Дихтинець / Духовність Дихтинець

Духовність Дихтинець

Над сторінкою працювали:

 

Кречун Микола Терентійович,

учитель трудового навчання

та інформатики 

 

 

 

Поляк Ганна Федорівна,

завідувач сільської бібліотеки

 

 

 Частина фотоматеріалів надана Гончарюком Валентином Миколайовичем – керівником               фотогуртка “Об’єктив” Путильського РЦДЮТ

*********************************************************************************

Церква св. Дмитра, 1871 р.

В центрі Дихтинця ліворуч від дороги знаходиться Дмитріївська церква – незвичайна для Буковинських Карпат пам’ятка дерев’яної архітектури загальнодержавного значення.

Дихтинецька Свято-Дмитрівська церква, збудована 1871 року, є одним з найстаріших храмів Путильщини.   За переказами, на місці Дмитрівської церкви колись стояла Юріївська, але в середині ХІХ ст. її було розібрано та перевезено в с.Іспас. Пам’ятка історії, що пережила дві Світові війні, сьогодні є одним з найгарніших храмів Гуцульщини. Площа храму 105 квадратних метрів. Стіни прикрашає багато ікон, серед них є ікона «Страшний суд», виготовлена в 1930 році.

На території є дзвіниця в якій

серед нових дзвонів

є і дзвін 1890 року (за документами привезений з Відня)

                                                                                   та дзвін 1888 року

(привезений з Бухареста та подарований церкві братами Симоном та Василем Грицюками).

Дзвін 1924 року

Сьогоднішній «костьольний» вигляд церква, ймовірно, отримала внаслідок послідуючої добудови: до бабинця були прибудовані дві двоярусні башти. Верхи та башти вкриті бляхою, стіни вертикально оббиті тесом. Церква має невелике кругове опасання, що розділяє стіни на два яруси.

При вході на подвір’я храму поряд з красивими воротами знаходиться каплиця, збудована близько 40-ка років тому та відреставрована цьогоріч.

Є три хрести для освячення води, один з яких пов’язують з роком будівництва храму. Поряд знаходяться два цвинтарі ХІХ та ХХ ст. За останні роки сільська церква істотно оновилась. Було збудовано нову огорожу, ворота, відреставровано стіни храму, поставлено новий хрест для освячення води, приміщення для проведення обрядів. Всі ці роботи провели брати Хрищуки.

*********************************************************************************

Священники, які служили в храмі

Першим священиком храму був Григорій Кантемір.

*********************************************************************************

Григорій Балошескул

*********************************************************************************

Николай Колотило

 

Фото коло церкви 1937 рік

*********************************************************************************

 

 Стефан Маланчук

*********************************************************************************

Волинець Стахій

Повна цвіту і краси була сім’я отця Стахія та добродійки Анастасії Волинців. Такими їх запам’ятали люди, коли вони прийшли на Путильщину в далекому 1945 році проповідувати Слово Боже. Вони приїхали з села Залісці, що біля Почаєва на Тернопільщині, відроджувати Православну віру на Гуцульщині.

 Відтоді молодий о.Стахій із дружиною Анастасією прикипіли серцем до Карпатських гір і зробили великий внесок  у розвиток духовної культури жителів Путильщини

 

 

 

 

 

1945 – 1950 роки отець Стахій служив у Дихтинцях

Із  приходом Волинців у гори одразу пожвавіша­ло духовне життя людей, їм на допомогу прийшли отець Авксентій Вознюк та добродійка Марія. Метою служіння отця Стахія було допомогти ввіреним йому душам піднестися до си­нівської гідності взаємин з Богом через служіння кожній душі, як самому Христові, і прославлення в цьому Творця.

 

 

 

 

 

Отець Стахій прослужив на Буковині 50 років, проповідуючи Слово Божена парафіях Путильщини, і відійшов у вічність із церкви Святих Апостолів Петра і Павла села Плоска, де був настоя­телем.

Він був тією людиною, яка завжди жертовно і тихо у славі Бо­жій несла свій хрест і йшла доро­гою правди. В часи переслідувань і гонінь, зла і насильства він все одно йшов до людей, хрестив, він­чав, хоронив, незважаючи на неса­мовитість диявольських слуг, про­повідував віру Православну, три­мав Церкву в чистоті і святості Христового вчення. У яскравому промінні зимово­го сонця, що благословляє все жи­ве в Карпатах, ясніють неземною красою високі смереки. Зелені вер­хівки смерек і гори – нероздільні у своїй красі, як нероздільні небо і  земля, як нероздільні Бог із любов’ю. Такими нероздільними були Стахій та Анастасія. 

 

 

 

*********************************************************************************

АВКСЕНТІЙ ВОЗНЮК

(13 лютого 1916 – 7 липня 2012 рр.)

                                                                                  Буковино, Буковино, і гори Карпати

     В Буковині мило жити і мило вмирати.

                                             о. Авксентій

Воістину славна земля буковинська красою неозорих полів, садів і Карпатських гір. Особливо гарно весняно- літньої пори у горах. Тут чисте повітря, цілюща вода, не чутно ритму цивілізації й якийсь свій, особливий спосіб життя простих людей. Здається, час у них проходить по- іншому, життя повніше й душа багатша. В одному з мальовничих куточків Буковини – Путильському районі, в селі Киселиці проживав найстарший за віком священик Буковинської єпархії – о. Авксентій (Вознюк). Батюшці дев’яносто п’ять років. Народився він у 1916 році на Тернопільщині в селі Залісці, з якого вийшло у світ більше двох сотень священиків. Був третьою дитиною в сім’ї, в якій між двома війнами народилося десять дітей. Тато Мирон і мама Христина – благочестиві християни-з дитинства привчали дітей до праці, виховували власним прикладом та Словом Божим.

настоятель Свято-Димитріївської церкви, митрофорний протоієрей служив службу з 1950 року

Похорон в с. Дихтинець 20 січня 1954 року

 Похорон Куриш Валерки 3 лютого 1957 року.

*********************************************************************************

95 – річний ювілей о. Авксентія

Владика Мелетій благословляє парафіян на ювілеї отця Авксентія

  Поважне 95-ліття отця Авксентія свят­кували в Дихтинці, де в Свято-Дмитріївській церкві відправили Со­борну службу яку слу­жив владика Мелетій (тепер архієпис­коп Чернівецький та Буковинський]. Йому співслужило духовенство Путильського благочиння.

Був також священик із с. Залісці. Всі віта­ли найстаршого клі­рика Чернівецько-Буковинскої Єпархії.

Після служби була трапеза, відбувся святковий концерт, лунали привітання від парафіян та керівництва району.

 

*********************************************************************************

Від 19 серпня 2000 року настоятелем Свято-Дмитрівської церкви є

МИТРОФОРНИЙ ПРОТОІЄРЕЙ  ДМИТРІЙ (ФЕДОРАЩУК)

 

 

**********************************************************************

12 листопада 2017 року жителі села  святкували

140-річчя з дня заснування храму.

В неділю, 12 листопада в храмі Святого Димитрія села Дихтинець відбулося соборне богослужіння з нагоди 140-річчя церкви.

Для багатьох прихожан та гостей храму Літургія Божа звершувалася за участю архімадрита Никити секретаря Чернівецько-Буковинської Митрополії,

архімандрита Аарона від Івано-Франківської єпархії,

священників селища Путила та сіл Сергії, Плоска, Мириничі, Конятин, Тораки, Дихтинець.

Після богослужіння свято продовжилось в сільському будинку культури, де відбувся концерт з нагоди Дня села. З вітальною проповіддю до мешканців населеного пункту звернувся архімадрит Никита. Також вітальні слова адресували присутнім перший заступник голови районної державної адміністрації Михайло Ямницький, Дихтинецький сільський голова Микола Труфин, начальник відділу культури районної державної адміністрації Василь Нестор. За гідний внесок у культурний розвиток села культпрацівників, активних учасників художньої самодіяльності та місцевих вишивальниць пошановано грамотами та подяками.

 

У концертній програмі виступали вихованці районного будинку культури, Путильського центру дитячої та юнацької творчості, вокальні гурти села Киселиці «Рута» і «Гробищанські бабки», драматичний театр районного будинку культури «Колиба», учасники художньої самодіяльності Дихтинецького сільського будинку культури.

       

На завершення виступив церковний хор Свято-Димитріївської церкви села Дихтинець на чолі з митрофорним протоієреєм Димитрієм Федоращаком.

*********************************************************************************

ЛИСТ БОЖИЙ

† ВО ІМ’Я ОТЦА І СИНА І СВЯТОГО ДУХА. АМІНЬ.

Сей лист містить в собі побожні науки.

Ісус Христос прийшов на сей світ, народився від Пречистої Діви Марії, викупив нас своєю кровію.

Святе переданне, оповідає що сей лист написав під натхненням святого Духа патріярх  Єрусалимський і післав єго своєму братови цареви на оборону проти ворогів.

Хто сей лист при собі має, або часто читає, або уважно слухай, або переписує, той заслужить собі на ласку Божу. Кожний чоловік, який жиє по приказам Божим, удостоїться вічного спасеня. В котрім домі той лист находитися буде, і після него жити будуть,там ані вогонь, ані вода, ані грім, ані ніяка зла річ зашкодити не може.

Я Господь Бог, Ісус Христос, правдивий син Божий, від Пречистої Діви Марії народжений, приказую всім православним християнам моїм, котрих я кровію моєю на хресті викупив, щоби ви святу неділю святкували, ніяких робіт в ню не робили ані в городах, ані на поли, бо я дав вам шість днів до роботи, а семий день, та є неділя лишив я собі і моїм святим угодникам, котрі за вас моляться перед престолом Всевишнього. Приказую вам, щоби ви Матір мою, Пречисту Богородицю почитали, бо вона за вас молиться. Приказую вам, щоби ви до церкви ходили, служби Божі слухали, дітей своїх в побожності і в страху Господнім виховували, щоби ви вдів та сиріт не кривдили, а особливо від пияцтва стереглися, о муках моїх і о тяжких гріхах своїх роздумували, моєї віри перед нехристами не зневажали  пам’ятаючи на смерть і на страшний суд Божий. Коли то все виповните, як вас той лист научає, то дам вам дощ дуже потрібний  і поживний, а літо і весну в слушний час – Земля дасть вам плоду свого багато, і дерева і скотина ваша дадуть так само много плоду, сини і доньки ваші будуть славні від сходу до заходу сонця, мир і спокій вам дам і то такий, як коли би ви спали і не мали ніякого страху, і дам вам здоровлє і много літ прожити, а по смерти царство небесне.

Але коли того не виповните, що в тім листі вам наказую, або будете собі легковажити, то наступить на вас страшна кара. Буду вас карати гнівом справедливим, громом страшним, блискавицями огнистими, тучами, бурями, градами. Підбурю і пущу, місто на місто, пана на пана, село на село, сусіда на сусіда, повстане син на вітця, отець на сина, брат на брата і буде між вами кровопролите. Любови правдивої між вами не буде. На вас страх пущу і будете утікати від своїх домів. Страшне оруже огневе пущу на вас. Земля не дасть своїх плодів, на худобу вашу пішлю заразу і погине вам, і людий ваших винищу потопом так, як у Содомі і Гоморі винищив я колись сірчаним вогнем. Дощі не упадуть на землю, і земля буде як камінь і не видасть плоду із себе. То є мої перші кари.

Коли – ж не поправитеся, то єще більша кара на вас прийде.

Повстануть страшні заразливі хвороби, напущу на вас змії, гусениці, саранчу і поїдять вам плоди, землі вашої, і буде голод страшний, від котрого умре множество людий, і худоба ваша погине. Велика зараза буде межи вами, теліса ваші будуть гнити. А хто тим словам не повірить, той буде проклятий, і не прийде в царство моє, приготоване для вас.

Хто однако-ж поправиться і буде після законів Божих жити, той хотяй би мав перед тим тілько гріхів, як звізд на небі, як піску в морі, як трави на землі, як листів на дереві, то всі будуть єму одпущені.

Пригадай собі на митаря і на розбійника, як їм Господь Бог гріхи відпустив і дарував царство небесне, і життє своє поправте.

Хто би той лист при собі мав, той буде мати приязнь у всіх людий, без святих Тайн не умре, а при смерті його Мати моя Пресвята Богородиця, і ангели святі візьмуть душу праведника і запровадять до царства небесного, котрому не буде кінця вовіки віков, амінь.

ПОСЛАНЕ

Во ім’я Господа нашого Ісуса Христа.

† ВО ІМ’Я ОТЦА І СИНА І СВЯТОГО ДУХА, ТРОЙЦІ ЄДИНОСУЩНОЇ І НЕРОЗДІЛЬНОЇ.

Я Йоаникій, патріарх святого міста Єрусалимського і всієї Палестини видячи лукавство світа і лякаючись безправств людських, зібрав всіх митрополитів і архієреїв православних, і ми перебуди три дні і три ночі в пості, в молитвах і при співі святім. Тоді благодать Божа просвітила нас світлом небесним і поміччю Божою удостоїлися представити вам сі слова божественні. Посилаємо вам отже се послане, щоби ви його читали з страхом і дрожанієм і щоби ви по правді пізнали, що отсі є слова Господа нашого Ісуса Христа.

Отже! Я дав вам закон насамперед, через пророків, потім зійшов між вас і звістив вам Євангеліє моє, і настановивши апостолів і священників, приказав я їм, щоби безперестанно проповідували слова мої. Ви – ж все не слухаєте слів моїх святих і не тримаєтеся закону, котрим приказав я вам життє ваше направляти, ви не покаялися гріхів ваших, ані не покидаєте безправств ваших. Для того наслав я на вас народи чужі, котрі забрали дідизну вашу, вигнали вас з домівок ваших, віддали вас під печі отців і праотців ваших і запанували над вами без усякого милосердя, і все ви не покаялися на дорогу правди. Слів моїх ви не слухаєте, хотя й я вам казав, що небо і земля минуться, слова – ж мої не минуться! Ви забуваєте єще в сліпоті вашій навіть і мову вашу вітцівську, і в лукавстві вашім відрікаєтеся і віри вашої православної.

Для того і тепер грозою вам гостро і посилаю на вас зими люті, морози різкі, бурі і негоди великі, громи і дощі страшні і безмірні так, що води виступають з берегів, і посилаю на вас і скотину вашу голод і наглу смерть, я показав вам велике землетрясеніє і много інших знаків, щоби ви пізнали гнів мій на вас за лукавства ваші. Святу неділю не почитаєте безгрішно, до дому Божого не ходите, но диявол намовляє вас валятися в корчмах при п’янстві. О лукаві ви і уперті! Хто ви є, що не хочете пізнати, що я обдаровую вас хлібом і вином і медом для вашого пожитку, но ви все не покидаєте горівки нечистої, котрою потрачаєте собі розум, утрачене здоровлє і марнуєте маєток, який ви дістали як спадщину.

Даже я хотів вас змести з поверхні землі, но я стримався через прозьбу Матери моєї, котра завше стоїть і молиться за світ і за бідних і бідованих і за вдови убогі, котрі  просять вас о помилуванні щоби-м простив вам провини ваші. Но от, кажу вам, як не покаєтеся, відберу плід земський за гріхи ваші і земля не принесе плоду, висхнуть сади ваші, і сади виноградні висушу, потім відберу воду  по всіх поверхні землі. По сім знайте, що в муках пекельних страдати маєте по віки, бо ви зробили з себе п’яниць, злочинців, лицемірних, брехливих, безстидних, не маючи любови між собою, но зависть заволоділа між сусідами і ви підслухаєтеся під вікнами чужими і радуєтеся нуждою других, замість щоби ви їх помилували і милостиню давали убогим, до церкви не ходите поучень священників не слухаєте, но оказуєтеся яко невіри, обманюючи один одного. Я дав вам закон святий, но ви скверні не хороните єго і не узнаєте, що в неділю святу післав Отець мій архангела Гавриїла благовістити Пречистій Матери моїй народження моє, і що в неділю воскрес я із мертвих і вибавив Адама від мук пекельних, і що в неділю судити будуть весь світ, живих і мертвих і кожному дам по ділам єго. Того, що зробив добре і жив після заповідей моїх, пішлю в рай, де буде вічно щасливим, а тих хто творили зле, віджену від себе і вони учують зі страхом і дрожанієм голос мій коли заговорю до них. «Ідіть від мене прокляті в вогонь вічний і неугасаючий, в муку пекельну і до черваків неумираючих, де приготовлене вам місце з дияволами, з невірами і з злочинцями». Отже! Кажу вам, як не покаєтеся гріхів ваших, які мене ображають, як не покинете корчми, і не збережете церкву безгрішно і ревно, то зішлю гнів на вас, і то тоди, коли не будете навіть сподіватися. І най проклятий буде той чоловік, що буде робити від суботи до вечора аж до понеділка рано перед сходом сонця, або хто піддасться тоді п’янству і згрішить. Наново кажу вам за середу і п’ятницю, тримайте сі дні не лише постом но і чистотою, щоби ви стримавши уста від скорома, не обтяжали душу свою ділами скверними і всякими бесправствами. І знаєте, що від сегодня не буду вас вже напоминати, бо перемине і моя терпеливість безмірна. Як не припімнете собі слова мої, спущу хмари з небес і зішлю дощ з огнем і спалю вас живцем по всій поверхні землі, і допущу на вас дику звірню, щоби вас живцем роз’їла, відберу світло огріваючи землю і буде тьма велика, і пішлю громи, щоби спалили вас. Тоді підете на гроби умерлих і будете взивати: «Виходіть мертві з гробів ваших і пускайте нас туди, бо неможливо вже нам терпіти муки і кари післані на нас від Бога за гріхи наші». Но я відверну тогди лице моє від вас, щоби-м не чув вас навіки, бо ви зробилися лукавими, п’яницями, ненависниками, неправедними і без сорому, не любитеся межи собою., не дивитеся на нужду бідних і нещасливих і не милуєте їх. Віри і закона не держитеся, церкву не шануєте і не учащаєте на службу Божу, яка правиться для відпущення гріхів ваших, но дорога ваша право до корчми, де помрачаєте розум свій напитком скверної горівки. Ой! Чи-ж не забирає вас страх, що земля розтвориться і проглине вас? Яку відповідь думаєте дати в день страшного суду? Для того покайтеся і верніться із дороги безправств ваших; не будьте гордими і лицемірними, но будьте смирними і право- душними один з другим, спомагайтеся як брати між собою і хороніться тих, котрі вас підмовляють, уганяючися за душею вашою. Ой! Горе тому, що лихословить і покидає віру свою православну, в якій родився і христився, бо не спасенне але осуджене собі приготовляє! Горе тому хто клене хрест, бо він не насмівається з него, але прями з мене, розп’ятого на хресті за гріхи ваші! Горе тому, що переступає закон святий! Горе нанашкови, який згрішив,  з фіною, а фінови, який згрішив з нанашкою!, горе зятеви, який згрішив з своячкою і тестиви, який згрішив з невісткою! Горе тим, що нападають на сади і на добра других, щоби збагатитися! Горе тому, хто бесідує у церкві і не слухає слів Божих! Горе тим родичам, що не посилають дітей своїх до школи, щоби научились письма, і не ведуть їх до церкви, щоби слухали слово Боже, бо вони мають колись відповідати за них перед праведним судом, за те, що оставили їх погибати в сліпоті і простоті! Горе тому, що причащається недостойно святими Тайнами! Як не згорять ему уста від пламени огня, котрого дотикається скверно?

Християне! Пробудіться вже раз із сну смертного, доки е ще час, відрічіться гріхів ваших і зділайтеся синами світла. Щасливі ті, що будуть читати слова сі і затримають їх, тим відпущу гріх їх! Щасливі ті, що виповняють заповіді мої, бо вони наслідять царство небесне з Авраамом, Ісааком і Яковом! Щасливі ті що, побідили грішні желання серця свого і направляють намірення свої! Покайтеся і спішіть до священників ваших, визнавайте гріхи свої, причащайтеся достойно пречистими Тайнами на поміч і спаленіє  душ ваших і Бог Отець в милости і милосердю своїм неограніченим відпустить гріхи вам ваші. Єго бо є держава і сила во віки віков, амінь.

Сей лист, поданий Єго Високопреосвященством патріархом Єрусалимським має велику силу. Хто отже буде  єго читати і так ділати, як в нім написано, той отримає відпущення гріхів своїх і ніяке зло не вчепиться єго, і хто лиш буде сей лист мати в своїй хаті, той буде тішитися милостію Господа Ісуса Христа і побідить всіх  противників своїх.

Добре буде поводитися тому, хто вірує з цілого серця і з вірою говорить сю молитву:

Господи, Ісусе Христе, Боже мій! Молюся Тобі, вислухай мене і помилуй задля дорогоцінної твоєї крови, котру Ти пролив на хресті за гріхи наші, охорони мене в день і в ночі, на всякий час молитвами Пречистої Твоєї Матери, яка народила Тя, Христе, плоті (тілом)! Виратуй мене від покуси диявольської молитвами Предтечі Йоана, котрий христив Тебе у водах Йорданських, охорони душу мою від кожної лукавої річі і заступи мене від удару мечем молитвами святого Великомученика Івана Нового Сучавського, і преподобної нашої Параскеви! Ти є Бог отців наших і Тобі слава належиться со безначальним Отцем і со святим і животворящим Духом во віки, амінь.

† Хресту Твоєму поклоняємся, владико, і святоє воскресеніє Твоє поєм і славим.

 

Сон Матери Божої.

Заснувши Пресвята Діва Богородиця на горі Оливній, прийшов до неї Господь наш Ісус Христос і запитався її: «Мати моя Пресвята, спиш? Но вона відповіла Ему: «Сину мій найсолодший: була-м заснула і от приснився мені страшний сон за Тебе». І сказав Господь Бог: «Вповіж ми, Мати моя, сон, котрий Тобі показався». А вона сказала Ему: «Сину мій пресолодкий, виділа-м Тя  в місті Єрусалимськім розп’ятого на хресті межи двома злодіями. Книжники і фарисеї і невірні жиди, оклеветавши Тя, зневажали Тебе і босого Тя судили, жовчію Тя кормили і оцтом Тя напоювали, тростиною і прутом по голові Тя били і в лице святе Тобі плювали і терновий вінець на голову Твою поставили і один з жовнірів копією ребра Тобі пробив,і в той час потекла кров і вода. Сонце затемнилося, місяць зійшов на небі, завіса церковна з верха аж до споду роздерлася на двоє і тьма велика наступила по всій землі від шостої (по нашому: дванадцятої) години аж до дев’ятої (по нашому третьої) Йосиф і Никодим відтак зняли Тя з хреста і положили Тя в новий гріб і ти зійшов в пекло і двері мідяні розбив-єсь і замки желізні розірвав-єсь, і потім возніс Ти ся на небо і поставився з правої сторони Отця». Господь же сказав: «Мати моя Пресвята, ви виділа правдивий сон. Я се все маю перетерпіти за нарід людський. І хто напише сон Твій і буде його пам’ятати і в домі своїм держати, то до дому того не наблизиться диявол і дух нечистий проженеться, і Ангела. Божого буде завше при собі мати з правої сторони і спасеться від нападу і гризоти злих людей і в дорозі хто буде мати з собою сей сон, той не буде страхатися ні тучі, ні грому, ні блискавки і охорониться від напасної смерти. Архангел Михаїл буде з ним і направить дорогу єго хоть куда піде. На праведнім суді отримає милість і при смерті єго покажуться єму з Тобою Мати моя, і ангел мій відбере душу єго і заведе її до царства небесного, де радуватися буде зі всіма праведними, котрі угодили мені від віків, амінь».

Пресвята Царице!

Ти надія наша.

Поможи нам у нещастю,

Ти зірничко наша

Дванадцять п’ятниць

  1. В п’ятницю першого тижня великого посту.
  2. В п’ятницю перед Благовіщенням Пресвятої Богородиці.
  3. В п’ятницю перед цвітною неділею.
  4. В п’ятницю перед Воскресенієм Господнім
  5. В п’ятницю перед Вознесенієм Господнім.
  6. В п’ятницю перед Зеленими святами.
  7. В п’ятницю перед Рождеством св.Йоана Хрестителя.
  8. В п’ятницю перед святим Петром і Павлом.
  9. В п’ятницю перед Успенієм Пресвятої Богородиці.
  10. В п’ятницю перед Рождеством Пресвятої Богородиці.
  11. В п’ятницю перед Рождеством Христовим.
  12. В п’ятницю перед Стрітенням Господнім.

 

Матеріал з архіву жителя села Кречуна Терентія Теодоровича (1919-2015 рр.)

Версія для друку:

 https://drive.google.com/file/d/14alYZyrmr33DIJOcRTuxeSvcB7cNfzl6/view?usp=sharing

**********************************************************************

Капличка – церковця на хуторі Греблина

Церква Казанської ікони Божої Матері на хуторі Греблина побудована у 1998 році

 

 

Екскурсія учнів школи до храму

https://drive.google.com/drive/folders/1vTaZxgl2LTUf7VdiQl6r3LbPb0SNs6yf

*********************************************************************************

Каплички села

 

Мінікапличка побудована в 1991 році

 

**********************************************************************

Реставрована капличка ХІХ ст. на хуторі Миший

**********************************************************************

 

Стародавня капличка на хуторі Дарадуди 

( реставрована в 1997 році)

 

**********************************************************************

 Прекрасно оздоблена капличка на

хуторі Вадівка

 

**********************************************************************

 

Новозбудована капличка  на хуторі Греблина

**********************************************************************