• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
  • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
  • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
  • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці
Автор: putlmar Категория: Мариничі
Дата публикации Просмотров: 1295
Печать

Привітання

Педагогічний та учнівські колективи Мариничівського навчально-виховного комплексу «Родина» раді щиро вітати гостей та представляють матеріали, що є істотним доповненням порталу «Історико-краєзнавчий портрет Буковини».

Там, де у голубих росах гордо стоять смерекові гори, де кришталеві потічки видзвонюють дзвінкограйні пісні, а білопінний Черемош омиває великий камінь, який в народі називають Жабою, «ясніє село при долині, таке гарне як цвіт на калині». То є Мариничі Путильського району. Розташоване воно за 18 км від районного центру Путила, за 23 км від Вижницької залізничної станції та – 100 км до обласного центру.

Вперше село Мариничі Розтоцької домінії Русько-Кимполунгської округи (нині Путильського району Чернівецької області) згадується в документах XVIII ст., які свідчать, що назва його походить від румунського слова таче – велике. За переказами старожилів назва села походить від прізвища першого жителя Івана Маринича, якого доля закинула у цю чарівну місцину.

Візиткою села є геологічна пам’ятка природи – Камінь Жаба, що знаходиться на правому березі Черемошу при в’їзді  у село зі сходу.

Тут, серед неповторного шуму смерек і ніжної пісні гірських струмочків, народилися і пішли у великий життєвий світ Мігуца Дмитро Олексійович, доцент кафедри «Прикладної математики» Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Сорич Віктор Андрійович, доцент Камянець-Подільської академії аграрних наук; Сорич Дмитро Іванович, член національної спілки художників України, заслужений майстер народної творчості України.

Село є центром Мариничівської сільської ради, до складу якої входять також села Бісків, Петраші та 14 хуторів, населення яких складає 1211 чоловік та включає 358 дворів, з них у Мариничах проживає 582 особи у 358 дворах.

Тут функціонують Мариничівський навчально-виховний комплекс «Родина» із структурними підрозділами:

  • дошкільний навчальний заклад;
  • загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів;
  • Білопотіцька ЗОШ І ст. та пришкільний інтернат.

При НВК «Родина» працює історико-етнографічний музей «Скарби рідного села».

Центром культурно-масової роботи є будинок культури з просторими залами та бібліотекою.

Медичне обслуговування жителів села здійснюють 2 фельдшерсько-акушерські пункти.

Працює відділення зв’язку та АТС.

До послуг жителів села та гостей 5 магазинів; комплекс сервісного обслуговування (підприємець Дячук М.М.), що включає автозаправну станцію, міні-маркет, перукарню, салон краси; готельно-туристичний комплекс «Солован» (підприємець Том’юк М.М.), який розрахований на 25 відпочиваючих. Тут працюють: душ, сауна з гідромасажем, бар, банкетний зал, кімнати відпочинку.

 

 

         

Copyright 2012. All Rights Reserved.