Home / Путильський район / Сергії / Культура Сергії

Культура Сергії

Культосвітні установи

Населення села Сергії обслуговують три бібліотеки-філії, три клуби.
Клуб села Сергії побудований в 1953 році, завідуючим працював Шевчук Михайло Григорович. При клубі діяли гуртки художньої самодіяльності, вокальний, хоровий, танцювальний, народних інструментів. Гуртківці були активними учасниками районних та обласних конкурсів та фестивалів, де займали призові місця. З 1991 по даний час село живе без будинку культури.  В  2006 році розпочалося  будівництво  типового приміщення будинку культури, який за проектом не має рівних у районі. Жителі села та молодь з нетерпінням чекають відкриття новобудови в 2009 році ( роботи на завершальному етапі).
У клубі села Рипень працював і працює на даний час Фокшек Василь Пантелович.
Бібліотека села Сергії створена 1955 році. Завідуючою працювала Ігнатенко Ольга Денисівна. З 1957-по1960 рр. завідуючою працювала Дарій Євгенія Іванівна, з 1960-1965 рр. – Лучик Марія Михайлівна, з 1985 по даний час дану посаду займає спеціаліст бібліотечної справи Торак Параска Василівна.
Бібліотека села Фошки створена у 1975 році. Першим бібліотекарем працювала Глевчук Параска Петрівна. З 1976-по даний час працює Генкул Василина Дмитрівна.
Бібліотека села Рипень створена у 1979 році. Першим бібліотекарем працювала Бечко Параска Дмитрівна. З 1980 року по даний час працює Лукань Олена Олексіївна.
Духовну скарбничку та панораму архітектурних споруд складають культові споруди села: погруддя Л.Кобилиці, обеліск воїнам-визволителям.

 

Музей історії села Сергії

На  території села функціонує музей імені Л.Кобилиці, який працює із 1965 року, де зібрано до трьохсот експонатів, матеріали про життя і діяльність Л.Кобилиці – борця за вільне життя буковинців, про гірку долю мешканців села Сергії в минулому. В експозиції представлені знаряддя праці, якими гуцули заробляли собі на шматок хліба. В музеї зберігаються вироби гончарів, боднарів, народний одяг.
Цілий розділ присвячений ватажкові селянських повстань Лук’яну Кобилиці, який відіграв історичну роль в долі села Сергії та Буковини вцілому. Поруч з кайданами, в які заковували народних борців за волю,  представлена зброя повсталих селян,  з якою вони виступали проти гнобителів під проводом відважного ватажка.
В 1966 р. відбудовано родинну садибу на хуторі Красний Діл, де народився Л.Кобилиця.