Благун Іван Васильович.
Народився в грудні 1949 р. в с. Селятин, Путильського р-ну, Чернівецької обл..
Навчався частково в Селятинській школі та в Селятинській ш/інтернат, яку закінчив в 1966 році.
В тому ж році поступив в Чернівецьке музичне училище. Після закінчення училища по направленню працював директором Путильського будинку культури (1968-1970р.р.)
Тоді ж був призваний до лав радянської армії (м. Уфа, Башкирія)
1071-1972 працював в ансамблі «Карпати» м.Чернівці ,Клуб текстильшиків.
1973 по 1974 р.р. з аматорського ансамблю (ВІА «Карпати») переведений в професійний ВІА «Товтри»., а в 1974 – ВІА «Світязь» при Волинській філармонії. В «Світязі» виступав разом із Василем Зінкевичем. В ансамблі працював до 1998 року. Потім вийшов на пільгову пенсію і виїхав в США де перебуває донині.
В ансамблі Іван Васильович працював музикантом: саксафон, іоніка, акордеон.
ВІА «Світязь» гастролював по всьому Радянському Союзу, в Чехії, Німеччині, Польші, Фінляндії… Виступали в Москві на Олімпіаді-80 та Міжнародному фестивалі молоді і студентів у 80х роках.
Пилатюк Михайло Васильович
Життєвий та творчий шлях В 1953 році закінчив Трацьку семерічну школу, 1956 році – Корницьку В 1961-1977 н.р. працював вчителем німецької мови в Селятинській З 1997 року – на пенсії. Перші поетичні спроби припадають на 1950 рік, коли навчався в 4 класі. Друкувався в районній газеті “Червоний промінь” Коломийського району, Навчаючись в Чернівецькому Державному університеті, відвідував обласне Благословив на літературний шлях видатний український поет Максим 6 листопада 2004 року помер Михайло Пилатюк.
|
Історія села Селятин дуже давня і цікава. На території села дуже багато гарних давніх будинків ,які мають свою історію.
На території теперішньої школи-інтернат в 1954 році було відкрито санаторій для лікування і оздоровлення хворих на туберкульоз. Перших два роки в цьому закладі були тільки лежачі хворі, в яких був туберкульоз кісток. Потім там лікувались хворі на туберкульоз легенів. Санаторій «Селятин» проіснував до 1959 року. Тоді ж був переведений в Красноїльськ Сторожинецького району.
На території лікувально-оздоровчого закладу функціонувало десять корпусів. Це і спальні корпуси, кабінети лікарів, лабораторії, бухгалтерія, баня, прачка, клуб тощо. В приміщенні ,де тепер шкільна бібліотека, був кабінет головного лікаря Володимира Павловича Малкоскроса і терапевта Зіньковського. В приміщенні, де зараз головний корпус школи були процедурні кабінети. Де корпуси молодших класів знаходилась лабораторія, де перевірялись аналізи хворих.
Пацієнтів обслуговували двоє лікарів, десять медсестер і біля двадцяти санітарок та інший персонал.