Home / Путильський район / Дихтинець / Освіта Дихтинець

Освіта Дихтинець

Над сторінкою працювали:

Грицюк Михайло Григорович,
учитель інформатики

 

 

Грицюк Надія Павлівна, заступник директора школи з навчально-виховної роботи, Заслужений вчитель України

 

 

Кречун Микола Терентійович,

учитель трудового навчання та 

інформатики

 

 

 

*********************************************************************************

ДИХТИНЕЦЬКИЙ ЗАКЛАД  ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

І-ІІІ СТУПЕНІВ

 

Історія школи

  Згідно з архівними даними, школа в селі Дихтинець заснована в 1862 році за часів, коли Північна Буковина входила до складу Австрійської імперії. Тоді це була двокласна школа з німецькою та українською мовами навчання, в якій працювали двоє вчителів і навчалося 123 школярі.

1919–1935 роки – початкова школа з румунською мовою викладання.1935–1937 роки – семирічна школа з румунською мовою викладання.

   З 1940 року – початкова школа з українською мовою викладання.

     1945 рік – розпочалося будівництво семирічної школи. З 1947 року школа почала функціонувати як семирічна. Перший директор – Терещенко Ольга Данилівна.

    1961–1962 роки – семирічна школа реформована у восьмирічну. Під керівництвом директора Петра Васильовича Котелевського створено школу робітничої молоді. У цій школі працювало 18 учителів, причому четверо із них – вихідці із села Дихтинець.

   У 1978 році збудовано сучасне приміщення школи, а школу із восьмирічної реорганізовано в середню. Першим директором цієї школи був Стеблюк Юрій Миколайович.

   Сьогодні – це загальноосвітній навчальний заклад з власними підходами до створення сприятливих умов, спрямованих на реалізацію індивідуальних творчих запитів школярів.

У школі створено сприятливі умови для навчання та розвитку здібностей учнів: два кабінети інформаційно-комунікаційних технологій з доступом до мережі Інтернет, бібліотека, актова і спортивна зали, їдальня, комбінована майстерня, стадіон, спортивне містечко.

Серед випускників школи професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України, Заслужена артистка України, професор Академії керівних кадрів культури і мистецтв України Ольга Дмитрівна Шлемко (Терен); співак і композитор, засновник гурту “Сузiр’я Карпат”, Голова Асоціації українців у Чехії Павло Васильович Бубряк, академічні стипендіати Президента України, Верховної Ради України, аспіранти НАН України, кандидати наук.

   У 2012 році школі присвоєно статус школи-новатора. Навчальний заклад ввійшов до списку переможців Загальнонаціональної акції “Флагмани освіти і науки України” (2012 рік).

Детальніші новини про школу та розвиток освіти в нашому селі Дихтинець читайте на сайті нашої школи у відповідній рубриці.

Натисніть тут  www.dtschool.ucoz.ua

*********************************************************************************

Відео про школу:

Умови навчання в початкових класах Дихтинецької школи http://youtu.be/scqreU7F280

Оформлення кабінетів початкових класів Дихтинецької школи http://youtu.be/PCLuNDulRE8

Фізкультхвилинка в школі http://youtu.be/11K2yPcMlHo

*********************************************************************************

Відлуння історії…

Історія школи у фотографіях  http://dtschool.ucoz.ua/photo/?page2

Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить…
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.
Тендітну душу ласкою зігріти
І добротою ниву засівать,
Безмежно, щиро цілий світ любити
І дітям усього себе віддать.

Вчителі та учні 1-3 класів Дихтинецької семирічної школи в травні 1955 року.

 *********************************************************************************************************************************************

Фото з архіву колишнього вчителя географії та фізкультури

Дихтинецької середньої школи Терена Михайла Дмитровича

https://photos.app.goo.gl/RT9566Dsb2kcQchn7

******************************************************************************** 

 1987 рік

*********************************************************************************

1989 рік

*********************************************************************************

2015 рік

*********************************************************************************

2016 рік

 
**********************************************************************

 XІХ Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини

6 травня 2016 року в Путильському районі проведено XIХ Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини, метою якого є підтримка талановитих школярів, ознайомлення їх з усіма частинами Гуцульщини – галицькою, буковинською,  закарпатською та виховання бажання досліджувати рідний край. Місцем проведення Зльоту стали Дихтинецька ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Черкач Петро Ілліч) та Дихтинецький ДНЗ (завідувач Скрипчук Мирослава Юріївна).

 Всі деталі Зльоту можна прочитати на сайті Путильського відділу освіти.

 

 

**********************************************************************

 

ДИХТИНЕЦЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Відлуння історії

Дитячу дошкільну установу в селі Дихтинець вперше було відкрито у жовтні 1979 року. В ній функціонувала одна різновікова група.

Першою завідувачкою була Скидан Наталія Дмитрівна, вихователем Грицюк Ганна Миколаївна. Дошкільна установу розташувалася у пристосованому приміщенні колишньої Дихтинецької восьмирічної школи. Відвідували садок переважно діти вчителів, яким на той час було вкрай необхідним відкриття установи.

/Files/photogallery/732/2.jpg

Старе приміщення дитячої дошкільної установи

З часом було відкрито ще дві групи для дітей дошкільного віку. Завідувачкою працювала Фокшек Марія Олексіївна; вихователями – Грицюк Ганна Миколаївна, Онуфрейчук Ганна Гаврилівна, Скидан Наталія Дмитрівна, Григолинська Надія Петрівна, Паралюк Ніна Іванівна, Євдощак Антоніна Олександрівна.

Вихователь Григолинська Надія Петрівна з вихованцями садочка

В 1989 році розпочалося будівництво нового типового приміщення Дихтинецького дошкільного навчального закладу на 4 групи. Замовником будівництва виступив місцевий колгосп на чолі з колишнім головою Тарасом Василинчуком. Всі сподівалися що за два, максимум – три роки відчинить свої двері дітлахам ця споруда. Та на жаль, у зв’язку із ситуацією, що склалася у країні на той час, будівництво призупинилося: і не на рік-два, а на цілих п’ятнадцять років.

Добудову дошкільного закладу було розпочато у 2005 році МПП «Карпати», яке очолював директор Лоза Василь Дмитрович. Естафету будівництва продовжили спеціалісти чернівецького «Будуніверсалу» під керівництвом Гулей Марії Василівни.

У Дихтинці Путильського району повінь допомогла збудувати дитсадок

Музей дитячого садка

Дитячий садок у Дихтинці був ще з 1979 року, проте тулився він у невеличкому пристосованому приміщенні, звичайній хатині. Тому з 1989 року почали будувати новий великий заклад. Із розпадом Союзу будівництво заморозилося і відновили його тільки 2005 року.

– Наш дитячий садок відкрили у грудні 2008 року, зробити це фактично допомогла негода – повінь. Саме завдячуючи їй нам виділили мільйон гривень, які надійшли як допомога з Миколаївської області, – зізнається завідувач Дихтинецького ДНЗ Антоніна Євдощак. –  Нова дитяча установа розрахована на 95 осіб, зараз тут виховують 93, лише п’ять груп, переповнена тільки переддошкільна. У наш дитсадок їдуть із сусідніх сіл, і навіть із Путили, є двадцять таких діток. У районі такого ДНЗ більше ніде немає, ним пишаються і батьки, і вихователі, і діти. Часом малюки не мають вдома таких умов, які є тут. Зараз багато чим допомагають батьки, саме вони встановили альтанки для дітей, також постійно здають гроші на поліпшене харчування, адже фінансування не дає його зробити таким. Зараз мріємо обладнати надворі фізкультурний майданчик. Місцевий дитсадок цікавий і тим, що вихователі тут намагаються впроваджувати нові методи роботи із дітьми, практикують казкотерапію, арт-терапію та інші.

19 грудня 2008 року було офіційно здано в експлуатацію нове приміщення Дихтинецького дошкільного навчального закладу.

1 червня 2009 року двері закладу гостинно відчинилися для своїх маленьких вихованців.

/Files/photogallery/732/3.jpg

/Files/photogallery/732/4.jpg

/Files/photogallery/732/5.jpg

/Files/images/P4070577.JPG

Скрипчук Мирослава Юріївна завідувач ДНЗ

 Детальніше читайте на сайті закладу: http://dyhtynets-dnz.cv.sch.in.ua/

**********************************************************************

ЗАМОГИЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА

І-ІІ СТУПЕНІВ

У Замогилі проживав багатий житель, який володів землею, де знаходиться теперішня школа. Прізвище його Тонієвич Михайло Іванович. Це було за часів Румунії у 1922 – 1923 рр. Тонієвич Михайло виділив участок своєї землі для будівництва школи. Також він мав багато лісу на території своєї землі і вирішив виділити для побудови школи. Михайло Іванович приймав активну участь і був одним із робітників на будівництві школи. Бо був досвідченим майстром. По завершенню будівництва школа мала вигляд звичайної на той час сільської хати. I – III класи розміщувались в одній кімнаті і уроки проводив один учитель. Всього було 7 класів. За радянських часів Тонієвича Михайла Івановича виселили до Хабарського краю, а його будинок забрали як школу для вечірнього навчання. Згодом там розмістився пришкільний інтернат, який проіснував до 2000 року. Школу, яку збудував Тонієвич Михайло, щорічно відремонтовують, де й досі навчаються діти з хуторів, які прилягають до Замогили.

ХРОНОЛОГІЯ  ЗАМОГИЛЬНОЇ ЗОШ

 1920р. – заснована однорічна школа на хуторі Атаки. Засновник – священник Тимінський. Вивчалося релігієзнавство, читання , письмо.

1921 – 1923 рр. – в будинку Тонієвича Михайла відкрито однокласну школу з німецькою мовою навчання.

1924 – 1926 рр. – побудований один корпус школи (чотирьохрічна школа). Вчителі : Георгій та Параска Кристофовичі.

1933 р. – однокласна школа з ромунською мовою навчання. Вчитель – Філіп Єнесій.

1945 р. – чотирьохрічна школа з українською мовою навчання.

1954 р. – семирічна школа з українською мовою навчання.

1960 р. – восьмирічна школа з українською мовою навчання.

1968 р. – побудований бругий корпус школи.

1987 р. –  добудовано третій корпус школи, в якому сьогодні розміщені пришкільний інтернат, бібліотека, кухня.

2008 р. –  зроблено капітальний ремонт приміщень школи, обладнано комп*ютерний клас.

Детальніше читайте на сайті закладу: http://zmschool.kl.com.ua/