Home / Вижницький район / Чорногузи

Чорногузи

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Вітаємо Вас на нашому сайті! Тут Ви зможете ознайомитись з історією та сьогоденням села Чорногузи, дізнатись про людей, які своєю невтомною працею та талантом збагачують наш край. Над сторінками сайту працювали учні та вчителі Чорногузівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, які наполегливо і дбайливо збирали краєзнавчий матеріал.

Чорногузи … При згадці про наше село в кожного, хто хоч раз побував тут, в уяві постає чарівний світ яскравих вишиванок, різблених скриньок і тарелів, виробів з лози, неповторна краса природи.

Село Чорногузи розташоване на Західній Україні в передгір’ї Карпат на правому березі річки Черемош, за 3 км від районного центру –міста Вижниці та за 70 кілометрів від обласного центру міста Чернівці. Адміністративне підпорядкування – Вижницький район, Чернівецька область. Село межує з містом Вижниця, селами Багна, Черешенька, Іспас Вижницького району та селом Слобідка і смт. Кутами Косівського району Івано – Франківської області.

Перша письмова згадка про Чорногузи відноситься до 1753 року.

Через село проходить залізниця Вижниця – Чернівці та республіканська дорога, що сполучає міста Вижницю і Чернівці.  З півночі Чорногузи окреслює річка Черемош. Село доволі розтягнуте в довжину і тягнеться вздовж траси Путила – Вижниця – Чернівці приблизно на 4,5 – 5 кілометрів. Ліворуч вздовж річки знаходяться Луг і штучно створена дамба, посадки сосни, кущі верболозу, тополі та інші дерева.

Нині у Чорногузах на території 1913 гектарів проживає 2900 громадян.

За невтомну працю та творчість на благо села Чорногузи званням “Почесний громадянин” нагороджені:

  • Гулей Фрозіна Тодорівна, Заслужений майстер народної творчості;
  • Іванчук Марія Дмитрівна, нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора;
  • Кравчук Єлизавета Францівна, вчитель світової літератури Чорногузівської ЗОШ І – ІІІ ступенів;
  • Марфійчук Ніна Василівна, багатодітна мати;
  • Паучек Юрій Ілліч, майстер народної творчості.

В селі діють державні установи:

Чорногузівська сільська рада

Чорногузівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Чорногузівський дошкільний навчальний заклад “Світлячок”

Будинок культури

Бібліотека

Сільський ФАП з аптечним пунктом

Відділення зв’язку “Укрпошта”

Чорногузи – село майстрів декоративно – прикладного мистецтва, славних митців, село добрих і мудрих людей, що закохані в працю та в свою землю, яка щедро обдаровує своїх господарів.

 

Сільський голова                         Томко Дмитро Георгійович

 

 

Дякуємо, що завітали на наш сайт!

Школа. Все в ній підпорядковано одній меті –викликати в душах учнів почуття любові до Вітчизни, до її духовних цінностей, славного минулого і не менш славного сьогодення. Особлива увага у навчанні та вихованні дітей в Чорногузівській ЗОШ І – ІІІ ступенів звертається на розвиток національних цінностей, формування творчої особистості учня. Адже плекання та примноження традицій рідного народу, збереження скарбів рідної мови – одне з найважливіших завдань, які стоять перед молодим поколінням та їхніми наставниками.

В школі села Чорногузи навчаються 187 учнів. Класів – 11. Працюють 28 учителів, серед яких 5 лауреатів районної премії імені Юрія Федьковича, 5 старших вчителів, 6 вчителів – методистів та 13 вчителів вищої категорії.

Школа працює над проблемою: “Створення оптимальних психолого-педагогічних умов для самореалізації індивідуального розвитку особистості”. Мета виховної діяльності: “Формування національної свідомості школярів, всебічно розвиненої особистості, громадянина, патріота України на основі відродження національних традицій”.

Основними завданнями педколективу є: широке використання в практиці передового педагогічного досвіду, інноваційних методів, нових технологій, розвиток особистості учня, його інтелекту і національної свідомості, організація активної, самостійної, науково-пошукової, дослідницької діяльності учнів.

Адміністрація та педагогічний колектив школи продовжують удосконалення системи внутрішньошкільного управління, працюють над налагодженням комплексної системи виховної роботи.

Ми щиро сподіваємось, що інформація на сторінках нашого сайту буде для Вас пізнавальною і корисною та спонукає до власного дослідження історії, звичаїв та традицій рідного краю.

 

Директор школи                         Пердейко Надія Степанівна