Home / Вижницький район / Долішній Шепіт

Долішній Шепіт

Шановні буковинці!

Дзвенять пісні, відлунюють Карпати,

Трембіти голос чути звіддаля.

Ми хочемо усіх вас привітати,

Стріча гостинно шепітська земля.

Вітаємо вас на сторінці села Долішній Шепіт у рамках чудового проекту “Історико-краєзнавчий портрет Буковини”. Наше село є одним з наймальовничіших у Вижницькому районі. Історія Шепота багата подіями і фактами. Шепітська земля виховала багато талановитих людей, які своєю працею та вчинками стали відомими на Буковині та Україні. Стрункі смереки, буки-легіні, норовистий Сірет, піднебесна гора Магура і перевал Шурдин – ось візитки села Шепіт. Тут люди вміють цінувати життя, люблять весело жити і весело працювати. На території села розташовані: сільська рада, пошта, відділення “Ощадбанку”, школа, дитячий садок, будинок культури, чотири лісництва, амбулаторія сімейної медицини та багато магазинів. Процвітає в селі розвиток “зеленого” туризму. До послуг відпочиваючих готель “Ковчег” на горі Магура та живописні котеджі підприємця Виноградова Л.Р. Хто хоч раз побував у нашому селі, той захоче приїхати іще раз, щоб поринути у таємничий світ гірських легенд і переказів, віч-на-віч зустрітися з первозданною красою природи, поспілкуватися з шепітчанами – привітними, працьовитими, волелюбними. Шепіт – це перлина мудрості, глибокого таланту та обдарувань.

Шепоче гілля верховіть про Шепіт, про Шепіт.

Дзюркочуть тихо ручаї про Шепіт, про Шепіт.

Шепочуть трави у плаю про Шепіт, про Шепіт.

Ласкаво просимо ми вас у Шепіт!!!

Сільський голова Юрій Дмитрович Жебчук.

 

 

Шановні краяни та гості!

Серед гір й зеленої краси
Процвітає наша школа – квітка знань.
Ти сюди свої турботи принеси,
І тобі ми допоможем без вагань.
Школо рідна, знань колиско!
Віддаєм тобі ми душу і любов.
Де б не були ми – далеко чи близько,
та до школи повертаємося знов.

Щиро вітаємо вас в мальовничому куточку Буковини, багатому лісами, стрімкими річками та зарослими вічною хвоєю горами – селі Долішній Шепіт.
1 лютого 2012 року в Долішньому Шепоті було створено Долішньошепітський навчально-виховний комплекс шляхом об’єднання загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дошкільного навчального закладу.
На освітянській ниві сіють розумне, добре та вічне 31 педагогічний працівник. З них – 7 – це вчителі-методисти,  4 – старші вчителі, 15 –  вчителі вищої категорії, 2 вчителі І категорії та 1 вчитель ІІ категорії.
Школа укомплектована сучасними інформаційно-комунікативними та мультимедійними засобами. Учні навчаються в гарних, просторих, світлих класах, що, звичайно ж, дає можливість та натхнення працювати над різними проектами,  в тому числі і над історико-краєзнавчим портретом нашого рідного села та району.
Школа активно співпрацює з Корпусом Миру в Україні. На протязі останніх двох років волонтер Ебігейл Сотер працювала вчителем англійської мови та придбала для потреб школи різноманітної довідкової літератури, підручників, технічного та спортивного обладнання на суму 110 тисяч грн.

Ми співаємо, а пісня лине в синю даль
Про гірське повітря наше, чисте, мов кришталь.
Про джерельную криницю чистої води,
Щиро просим, приїжджайте ви до нас сюди!

Директор Долішньошепітського НВК та керівник даного проекту

Іван Васильович Гілюк.