Home / Вижницький район / Чорногузи / Освіта Чорногузи

Освіта Чорногузи

Над розділом працювали:

Керівники


Пердейко Надія Степанівна директор школи Паладій Жанна Олександрівна
вчитель історії
Кудрик Любомир Дмитрович

вчитель біології

Дослідники

Мицкан Михайло
учень 9 класу
Дмитрюк Василь

учень 11 класу

Білак Лариса

 

Чорногузівський дошкільний навчальний заклад

“Світлячок”

      Дитячий садочок в Чорногузах спочатку було розташовано у пристосованому приміщенні, збудованому ще в 1810 році. Саме в цьому приміщенні 1954 року було відкрито дошкільну установу, в якій була одна різновікова група ( 22 дітей).

До 2009 року дошкільний заклад працював у 2-х старих аварійних приміщеннях села Чорногузи. Були відсутні музична та спортивна зали. Групова кімната та спальня були дуже тісні і не пристосовані для навчання маленьких діток. Оскільки опалення було пічне, взимку температурний режим не відповідав санітарно – гігієнічним вимогам.

Будівництво нового приміщення для дошкільного закладу розпочато 2008 року і завершено 2010 року.

Сьогодні садочок вміщує дві різновікові групи, розраховані на 44 місця.

Групові кімнати та спальні укомплектовані зручними і сучасними меблями, є сучасний музичний зал, методичний кабінет, кабінет завідуючої. Перебудовано кухонне приміщення та укомплектовано новим кухонним обладнанням.

На всіх поверхах працюють санвузли. Опалення парове, яке забезпечує газова котельня.

Напрямок роботи ДНЗ “Світлячок” – художньо – естетичний.

В закладі працюють гуртки “Маленькі художники” (керівник – Ткач М. Г.) та “Маленькі руки не знають суму” (керівник – Терехова Г. К.).

Колектив вихователів працює над проблемою розвитку здатності дитини передавати свої життєві враження засобами образотворчого, музичного, літературного та театрального мистецтва. В ДНЗ “Світлячок” діти знайомляться з декоративним дизайном, вчаться малювати з натури, моделювати гардероб для ляльок. Малюки беруть участь у колективному створенні картин та аплікацій і одночасно вчаться спілкуватись, дружити та допомагати один одному.

Про гармонійний розвиток дітей невтомно піклуються завідуюча Татарин Світлана Василівна, вихователі Ткач Марія Георгіївна, Терехова Ганна Кузьмівна, Костинчук Оксана Юріївна та помічники вихователів Малиш Параска Михайлівна, Розняк Василина Іванівна і Москалюк Галина Фоківна.

Любов до прекрасного світу музики у дитячих серцях виховує музичний керівник Овадюк Ольга Іванівна. Смачну і корисну їжу для малюків готують кухарі Москалюк Єфросинія Іллівна та Буражук Марина Дмитрівна.

Діти з радістю відвідують ДНЗ “Світлячок”, адже для них він є чарівним палацом, де живуть Доброта, Радість і Взаєморозуміння.

Адреса закладу:

59206

с. Чорногузи

Вижницького району

Чернівецької області

тел. 5 – 76 – 88

 

 

 

 

 

 

 

 

Чорногузівська загальноосвітня

школа І – ІІІ ступенів

Історична довідка

Найперша двокласна школа в селі Чорногузи заснована в 1888 – 1889 рр. та проіснувала до початку Великої Вітчизняної війни. Відомо також, що у 1901 р. учнями та вчителями села було створено театральний гурток, який був взірцем для інших населених пунктів.

З 1941 по 1945 рр. проходила румунізація школи. Після закінчення Великої Вітчизняної війни з 1946 по 1969 рр. в Чорногузах розміщувались дві початкові школи: одна в центрі села (дитячий садок – панська садиба), а друга – в урочищі Діброва (будинок багатого селянина).

В 1969 р. відбулася реорганізація школи у восьмирічну, директором якої став Червінський Богдан Дмитрович.

Перший випуск Чорногузівської восьмирічної школи відбувся у 1974 році. На даний час багато випускників нашої школи сумлінно працюють в різних організаціях і установах.

У 2002 році відбулася реорганізація школи у повну середню. В 2005 році було добудовано корпус для початкової школи.

Структура нашої школи

І ступінь – початкова школа – 74 учні

ІІ ступінь – базова середня школа – 84 учні

ІІІ ступінь – загальна середня школа – 29 учнів

Кількість класів: 11

Школа працює над проблемою:

„Створення оптимальних психолого-педагогічних умов для самореалізації індивідуального розвитку особистості”

Мета виховної діяльності:

„Формування національної свідомості школярів, всебічно розвиненої особистості, громадянина, патріота України на основі відродження національних традицій” .

Ключовими напрямками роботи педагогічного колективу нашої школи є:

– демократизація;

– гуманізація;

– виховання патріота України.

Наша школа світла і ошатна. В коридорах розташовані різноманітні вазони, які милують око кожного відвідувача. В школі є актовий та спортивний зали, бібліотека, до яких в учнів є вільний доступ.

Велику увагу в школі приділяють вивченню української мови: в 5 – 9 класах учні поглиблено вивчають даний предмет, а в 10 – 11 класах обрано філологічний профіль.

Уроки в школі завжди пізнавальні, оскільки наші вчителі прагнуть перетворити навчання не в нудне зубріння, а в захоплюючий творчий пошук потрібних знань.

Весело та цікаво в нашій школі і в позаурочний час, адже тут працюють спортивні секції, факультативи, гуртки: художньо – естетичний (вокальний, образотворчий), військово – спортивний, виразного читання, пішохідного туризму, „Рівний – рівному”та етики і психології сімейного життя; клуб „Патріот”. Також в школі проводятьсябрейн – ринги, конкурси, КВК та святкові вечори на різноманітну тематику: „Новий рік”, „Вечорниці”, „Посвята в козачата”.

Поділитись своїми проблемами та негараздами учні можуть зі шкільним психологом, яка завжди вислухає і допоможе порадою.

Наші вчителі активно використовують інноваційні методи та нові технології навчання, сприяють активній науково-пошуковій та дослідницькій діяльності учнів.

Творчий та професійний колектив наших вчителів очолюють:

Perdeyko Директор школи – спеціаліст ІІ категорії, вчитель української мови та літератури Пердейко Надія Степанівна
Marfiychuk Заступник директора з навчально-виховної роботи – спеціаліст вищої категорії, вчитель світової літератури Марфійчук Марія Костянтинівна
Grigоryak Заступник директора з виховної роботи – вчитель початкових класів Грігоряк Альона Юріївна
Barbir Anna Практичний психолог та соціальний педагог школи – спеціаліст ІІ категорії Барбір Анна Григорівна.
Zvarichevska Педагог-організатор – Зваричевська Уляна Миколаївна

Школа пишається вчителями – лауреатами районної премії імені Юрія Федьковича. Це:

Кравчук Єлизавета Францівна – 2004 р.

Ковалюк Лідія Степанівна – 2004 р.

Червінська Марія Андріївна – 2007 р.

Овадюк Ольга Василівна – 2007 р.

Котова Тамара Іванівна – 2010 р.

Кредо нашої школи

Ми хочемо: щоб наша школа стала острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку, щоб її випускники на все життя засвоїли: якщо хочеш стати щасливим, то слідуй золотому правилу: розум у голові, щирість у серці, здоров’я в тілі.

Ми погоджуємося: нове – добре забуте старе. Ми вчимося на власному минулому, ми не боїмося розв’язувати життєві виклики і добиватися поставлених цілей.

       Наше завдання: зрозуміти кожну особистість та виявити до неї повагу. З допомогою вчителя кожен учень може: оволодіти необхідними навичками з обов’язкових предметів; поповнити знання у сферах, які цікаві йому і розкривають йому нові горизонти пізнання; розвинути свою самосвідомість як самостійної особистості і як члена колективу.

Призер районного етапу Всеукраїнського конкурсу

“Вчитель року – 2010” в номінації Правознавство (ІІ місце)

Вчитель історії та правознавства – Паладій Жанна Олександрівна

Кваліфікаційна категорія “спеціаліст І категорії”

Педагогічний стаж роботи – 10 років

Педагогічне кредо: “Людина своїми руками і розумом творить свою долю”

Проблема, над якою працює: “Використання інтерактивних технологій навчання на уроках історії та правознавства”

У своїй педагогічній діяльності застосовує активні методи навчання: проблемно-пошукові, творчо-пізнавальні, вирішення нестандартних ситуацій.

За допомогою особистісно-зорієнтованого навчання прищеплює дітям любов до рідного краю, спонукає до дослідницької і пошукової роботи, розвиває творчу думку і аналітичне мислення дітей.

Приділяє велику увагу розвитку творчих здібностей та навичок учнів, індивідуальному та диференційованому навчанню і вихованню школярів.

Вважає, що головне завдання кожного педагога – навчити дітей вчитися, творчо працювати і мислити, тому наполегливо розвиває в учнів навички самостійної і дослідницької роботи.

Переможець ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської

олімпіади з трудового навчання (2006)

Гуйван Валентин Васильович – випускник Чорногузівської ЗОШ І – ІІІ ступенів (2008). Студент інженерно-технічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

 Робота Гуйвана В. на IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання

 

 

 

 

 

 

 

Зразкові кабінети

Кабінети початкової освіти

Зав. кабінетом Барбір М. М.
Зав. кабінетом Шпак О. С.
Зав. кабінетом Курик М. І. Зав. кабінетом Калараш Л. А.

Кабінет образотворчого мистецтва

Завідуючий кабінетом Овадюк Ігор Степанович

 Кабінет англійської мови

Завідуюча кабінетом Котова Тамара Іванівна

Кабінет практичного психолога

Завідуюча кабінетом Барбір Анна Григорівна

Матеріально-технічна база

Кабінет інформатики та фізики

Завідуючий кабінетом Курик Ярослав Юрійович