Home / Вижницький район / Мигове / Культура Мигове

Культура Мигове

Культура

 

Матеріал підготувала директор Мигівського сільського Будинку народної творчості та дозвілля Москалюк Галина Петрівна

Мигівський сільський Будинокнародної творчості та дозвілля

До 1967 року клуб с. Мигове разом із бібліотекою знаходився у єврейській хаті (сучасна шашлична). Великий внесок у розвиток культурно-освітньої роботи с. Мигове вклав тодішній голова правління колгоспу ім. Леніна – Варус Іван Іванович. Він сам вибрав проект для побудови нового Будинку культури. Нове приміщення Будинку культури було відкрито 1967 року, всі жителі села надзвичайно раділи цій приємній події.

Першим директором Будинку культури був Ткачук Микола Петрович(на фото справа).

На даний час приміщення гарне і просторе, з 1993 року Будинок культури було перепрофільовано на Будинок народної творчості та дозвілля (скорочена назва Мигівський СБНТД). У приміщенні знаходиться глядацька зала, яка вміщує 718 осіб, танцювальний зал, обрядова кімната, гурткова кімната, кабінет директора та філіал бібліотеки № 11.

Підпорядкований Мигівський СБНТД Міністерству культури і туризму України, відділу культури Вижницької районної державної адміністрації, Мигівській сільській Раді.

Будинок культури співпрацює з усіма державними і громадськими об’єднаннями, які займаються розвитком народної творчості, народознавства, організацією дозвілля в установах культури.

У Будинку народної творчості та дозвілля працюють такі гуртки: образотворче та декоративне мистецтво, ансамбль народних інструментів, фольклорний, жіноча вокальна, художнього читання, сольного співу, танцювальний, драматичний, обрядовий та любительське об’єднання. У цих гуртках задіяні понад сто учасників художньої самодіяльності різної вікової категорії.

 

Учасники художньої самодіяльності (2006 р.)

 

Робота гуртківців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, розпис писанки (2005)

 

 

 

 

Виступ ансамблю народних інструментів (2010)

 

Постійно ми приймаємо участь у районних та обласних конкурсах, привітаннях до свят, проводимо виставки дитячих робіт, відзначення державних свят, тісно співпрацюємо з туристичним комплексом “Мигове” та проводимо вечори відпочинку для молоді села.

 Дует. Марія та Микола Гладчуки (2006)

Будинок народної творчості та дозвілля тісно співпрацює з бібліотекою, Мигівським НВК та з клубом села Велике.

В даний час в Мигівському сільському Будинку народної творчості та дозвілля працює 4 працівників: директор – Москалюк Галина Петрівна(перша справа), художній керівник – Гуцул Дмитро Дмитрович (другий зліва), керівник танцювального гуртка – Гавриляк Яна Михайлівна(перша зліва) та акомпаніатор – Бойчук Настасія Василівна (друга справа) (2011 р.)