Іспас

Вітаємо всіх, хто завітав на наш сайт, на якому Ви зможете довідатись про хвилюючу історію села Іспас, його освіту, духовність, культуру, досягнення у спорті і, звичайно, про його людей, які своєю невтомною працею дбають про свій добробут, вносять значний вклад в соціально-економічний розвиток своєї територіальної громади.
На території села проживає 5048  осіб.
У двох навчальних закладах села навчаються 650 учнів.

Дошкільну дитячу установу відвідують 125 вихованців.

Значний вклад в розвиток села вносять підприєства: “ТОВ. Буковинські Будматеріали”, завод «Нерудпром», агротовариство «Мрія», «Добробут», “Дорбуд – 102».
З метою залучення інвестицій в соціально-економічний розвиток села,  ми активно співпрацюємо з різними державними та міжнародними фондами. Тільки за останні три роки нам вдалось залучити коштів в сумі   900 000 грн. на впровадження енергозберігаючих технологій в Іспаській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Це реконструкція пришкільної котельні, водогону та заміна дерев’яних вікон на металопластикові. В цьому році територіальна громада виборола ІІІ місце в обласному конкурсі на кращий населений пункт, кошти якого будуть спрямовані на реконструкцію вуличного освітлення і рекультивацію сміттєзвалища.
Ріст добробуту жителів села позитивно відображається на їх культурі, духовності та спортивних досягненнях. Осередком культури села є СБНТД, клуб та школа мистецтв.  Далеко за межами району та області відомий Іспаський чоловічий хор, якому присвоєно звання народний.
Колектив викладачів Іспаської школи мистецтв виховує творчо   обдарованих учнів, які своїми успіхами постійно підвищують авторитет школи,  розширюють географію подальшого навчання випускників школи.
12 кандидатів та майстрів спорту примножують спортивну славу с. Іспас. Радують своїми спортивними досягненнями сільська волейбольна та футбольна команди. Волейболісти своїми силами облаштували волейбольне поле, де проводяться не тільки сільські змагання з волейболу, але й міжрайонні та міжобласні.
Дружба і злагода панує між парафіянами Української Православної Церкви Київського та Московського Патріархатів.
Ми пишаємось своїми земляками, уродженцями с. Іспас, які відомі в усьому світі: Темістокль Вірста – всесвітньовідомий художник, який нині проживає у Франції.  Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2003). Євзибій Антохій – відомий педагог, вчений із світовим іменем, почесний         член Румунської та Чеської Академій наук, почесний професор Паризького, Боннського та Чернівецького університетів.  Микола Марфієвич – письменник, ім’я якого носить Іспаська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Олексій Качковський – доктор хімічних наук, член національної спілки письменників України.
Висловлюю щиру вдячність педагогам та учням школи, які взяли активну участь у створенні веб-сайту «Історико-краєзнавчий  портрет Чернівецької області» і всебічно  представили в ньому своє рідне село.
Гостинно просимо в наш край працьовитих і щирих людей, які завжди славились своєю гостинністю, культурою, самобутніми традиціями.

З повагою до всіх сільський голова Михайло Іванович Андрюк.

 

Щиро дякуємо всім, хто завітав на наш сайт.
Іспаська ЗОШ І-ІІІ  ступенів імені Миколи Марфієвича – це заклад, в якому навчається 500 дітей. Це заклад, в якому створені всі умови для навчання і виховання юних іспасчан. А навчають їх 56 педагогів, серед яких 12 відмінників освіти України,  14 старших учителів, 4 вчителів-методистів, і  просто це люди щедрої душі,  які плекають любов до своїх вихованців і віддають свої знання, щоб з випускників школи виростали прекрасні громадяни України, які б примножували красу, велич і славу свого отчого краю.
Школа відома далеко за межами нашої держави. З доробком педагогічного колективу школи у справі зміцнення навчально-матері¬альної бази та оновлення змісту навчання знайомилися численні зарубіжні делегації, які побували у школі: з Танзанії,  Камбоджі, Канади, Болгарії, Чехословаччини, США, Японії, Ізраїлю, Румунії.
Сторінки нашого сайту – це путівник у світ історії нашого краю, освіти, це знайомство з видатними особистостями, це відвідини духовних скарбниць, що розташовані в нашому селі, це багаж знань про звичаї і традиції, які є оберегами нашого життя. Над цим  путівником  наполегливо працювали вчителі та учні Іспаської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які активно включились у створення веб-сайту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області».
В подальшому ми надіємось, що  співпраця з колишніми випускниками нашої школи, з усіма, хто не байдужий до свого отчого дому, доповнить сторінки нашого проекту новою і цікавою інформацією, яка буде корисною не тільки для учнів школи, але й для кожного громадянина нашої країни, чиї перші кроки колись були зроблені на іспаській землі.

Директор школи Ніна Орестівна Мазуряк.