Home / Вижницький район / Бережниця / Культура Бережниця

Культура Бережниця

Над сторінкою працювали:
Керівник: Новошецька Валентина Танасіївна
Пошукову діяльність здійснював: Варварюк Анатолій

Важливе місце у культурно-громадському житті села займає бібліотека.

Історія бібліотеки починається з 1953 року, коли було створено хату-читальню, книжний фонд якої становив лише 30 книг. У 1955 році в центрі села у невеликому приміщенні відкрито бібліотеку, яка працює і зараз.

Бібліотека є філіалом Вижницької ЦБС. Книжковий фонд становить – 6000 екземплярів книг. Бібліотека отримує 18 газет та 7 журналів. Бібліотекарями працювали: у 1955 р. – Турчинська Параска; з 1956 по 1958 рр. – Баланюк (Проскурняк) Катерина Георгіївна; з 1958 по 1991 рр. – Варварюк (Зозуля) Марія Григорівна; у 1971 р. – Павлюк (Пасічник) Настя Георгіївна. У 1994 році завідуючою бібліотекою було призначено Новошецьку (Варварюк) Василину Танасіївну.

Валентина Танасіївна – натхнений та творчий працівник. За роки її діяльності при бібліотеці створено клуб інтересів «Господарочка». Завідуюча бібліотекою бере активну участь у житті села. Організовує загальносільські свята, займається волонтерською діяльністю, а також співпрацює з НВК.

У бібліотеці постійно організовує виставки, видає інформаційний бюлетень, надає консультаційну допомогу. Жителі села завжди з радістю приходять у бібліотеку. Адже тут можна переглянути періодичну пресу, ознайомитися з новими книгами, збагатитися духовно.