Home / Вижницький район / Черешенька / Освіта Черешенька

Освіта Черешенька

   Над розділом працювали: директор школи Колотило Володимир Іванович, учень 11-А класу Витернюк Юрій, учениця 9-Б класу Саблук Марія

                         

 

Розвиток освіти в с.Черешенька

Українська свідомість проникла в Черешеньку рано, зокрема після відкриття в 1902 році в селі українськоїнародної школи з відданими справі вчителями, які несли освіту в народ.

З окупацією Буковини Румунією почалася заборона української мови, протягом 1925-1927 років були ліквідовані всі українські школи. І тільки з приходом Червоної армії навчання в школах українською мовою відновилося. Але більшого розвитку освіта в Черешеньці здобула в післявоєнний  період.

З 1938 року була заснована восьмирічна школа.

У 1967р. в нашому селі побудовано нове приміщення восьмирічної школи.

У 70-ті роки відкрилася середня школа на базі Черешенської і Багнянської восьмирічних. Але вона функціонувала у 4-х приміщеннях, які були розкидані по всьому селу на відстані 500-1000 м одне від одного, що створювало великі незручності в організації навчально-виховного процесу.

З 1975 року після об’єднання Багнянської ВШ і Черешенської ВШ – функціонує як середня школа.

4 листопада 2007 року в с.Черешенька була відкрита типова середня загальноосвітня школа із сучасним обладнанням і всіма зручностями. Тут створені умови для всебічного розвитку дитини, формування її духовності. В школі обладнано 17 навчальних кабінетів, здійснюється комп’ютеризація навчання, обладнано методичний кабінет. 

Директори:

до 1966 р.- Братко Григорій Костянтинович,

до 1982 р. – Сусак Петро Михайлович:

до 1983 р.- Купець Лілія Семенівна:

до 2003 р.- Гайсан Яків Георгійович,

з 2003 по 2008 р.- Колотило Орися Миколаївна,

з 2008 р. – Колотило Володимир Іванович: