Home / Вижницький район / Берегомет в / Культура Берегомет в

Культура Берегомет в

Культура

 

КЕРІВНИК – ВЧИТЕЛЬ ІСТОРІЇ
НВК «БЕРЕГОМЕТСЬКА ГІМНАЗІЯ»
КОРНЕЦЬКА ПАША ВАСИЛІВНА

 

Творча група учнів 8-А класу НВК “Берегометська гімназія”

Зліва направо:
Перший ряд: Граб Наталія, Іпатій Микола, Єремічук Ольга, Том’юк Аліна.
Другий ряд: Гуцуляк Іван, Танас Наталія, Гуджук Дмитро, Вакару Аліна. 
Третій ряд: Костриба Богдана, Андрицуляк Роксолана, Паламарюк Дмитро, Бучок Любов

 

 

Будинок культури

  Будинок культури смт. Берегомет збудований за радянських часів з метою розвитку культурних уподобань місцевого населення. Свого часу тут виступали народні артисти України Софія Ротару, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, ансамбль «Смерічка» та багато інших.
Сцена Будинку культури завжди гостинно запрошує талановитих берегометчан, які із великим задоволенням демонструють свої таланти.
Також при Будинку культури діють різноманітні гуртки, до яких активно залучені наші найменші односельчани.
Саме за сприяння директора Атрощенко Євгенії Федорівни у будинку культури відзначаємо такі великі свята, як Новий рік, Міжнародний жіночий день 8 березня, щорічний звітний концерт Школи мистецтв, випускні вечори. З яким захопленням виходять на сцену для вручення атестатів зрілості своїм учням директори шкіл! Як хочеться кожному учню-берегометчану поглянути із сцени в зал і гордо сказати: «Так, я дорослий! Я – майбутнє своєї держави! »

Кінотеатр селища Берегомет

 

Національний природний парк “Вижницький”

Зовсім недавно у Берегометі розпочав свою діяльність Національний природний парк «Вижницький», створений згідно з Указом Президента України від 30 серпня 1995 року № 810. Там дуже цікаво, адже у ньому оформлено екологічну стежину пір року; є міні-зоопарк, куди часто учні шкіл, вихованці садочків ходять на екскурсії; також працівники закладу розробили туристичні маршрути горами Карпатами, подолати які запрошують своїх гостей, туристів, відвідувачів; міститься тут виставка робіт з дерева видатних майстрів краю. Саме тут можна почерпнути багату інформацію про рослинний і тваринний світ нашого краю, зокрема Берегомета.

Отже, спершу прогуляймося екологічною стежиною пір року!

 

 

 

Міні-зоопарк на території НПП «Вижницький».

 

 

 

 

 

 Бібліотека Заріччя
Приміщення бібліотеки Заріччя було побудоване двома братами Мендришорами за Австрійської влади. Тут колись була школа, де навчалися учні перших, других та третіх класів.
Бібліотека села Заріччя, відкрита 1964 року, знаходилася у будинку родини Татарчуків. Першим бібліотекарем була Бучок Василина. У 1970 році прийняла бібліотеку Шовк Марія Миколаївна.
Книжковий фонд бібліотеки становив 1200 примірників, читачів було 200. Потім бібліотеку було перенесено в Зарічанську школу. Зараз у бібліотеки Заріччя нараховується 450 читачів. Фонд бібліотеки становить 9000 книг.

Бібліотека розташована в двох кімнатах. Одна кімната – закритий книжковий фонд, а друга кімната – абонемент. Будинок Зарічанської бібліотеки селища Берегомет зарахований до історичних пам’яток. На території посаджений дуб, якому близько ста років.

Дитяча бібліотека 

Берегометська дитяча бібліотека була відкрита 5 липня 1973 року. З фонду дорослої бібліотеки було відібрано 1834 примірники дитячої літератури і в приміщенні клубу виділено 2 кімнати під дитячу бібліотеку.
Першим бібліотекарем була Берник Параска Прокопівна, яка пропрацювала в бібліотеці з 1973 по 1991 рік.
З липня 1978 року почала працювати Дарій Людмила Миколаївна.

На той час бібліотека обслуговувала 1500 читачів. Бібліотека мала 2 читальні зали для 1-5 класів та 6-9 класів, три відділи для молодших, середніх та старших дітей. Влітку обслуговувала читачів

табору «Юність».
Працівники бібліотеки оформлюють виставки актуальних тем, проводять літературні години, ними оформлений куточок „Завітайте в наш Берегомет”.
Коли заходиш до цього храму книг, здається, що опинився у казковому світі, де тебе оточують найдивовижніші пригоди, казкові герої, літературні дослідження. Немає жодної людини, яка б,

завітавши сюди, не взяла собі додому книги для прочитання.
На нашу думку, бібліотекарі прочитали всі книги, які є у фонді, адже про що б їх не спитали, завжди так цікаво розповідають, вміють порадити, з якої книги варто починати свої літературні

дослідження.
У бібліотеці кожен читач від найменшого до найстаршого віку зможе знайти собі саме ту книгу, ті зразки преси, які б задовольнили його читацькі потреби!

Дитячий пансіонат “Юність”

  

Свою діяльність дитячий табір відпочинку «Юність» розпочав у далекі післявоєнні роки. Відкриття табору почалося у літній сезон 1952 року. На базі табору було тільки два будиночки: „Теремок”, та „Дельфіньонок”. Вони вміщали близько вісімдесяти дітей. Піонерська організація носила ім’я Леніна.
Через двадцять років табір розширився. Були добудовані ще декілька менших за розмірами будиночків. До речі, всі ці будиночки функціонують і сьогодні. Тоді ж був збудований клуб та дитячий спортивний майданчик. Піонерська організація носила ім’я Олега Кошового
У 80-х роках почали будувати ще три основні цегляні корпуси: „Космос”, „Марічка”, а також великий радіовузол й приміщення їдальні. Оновлено спортивний майданчик та стадіон, а також побудовано літню естраду. Табір називається „Юність”, а дружина „Веселка”. І знаходиться він вже на балансі Чернівецького профспілкового житлово-комунального господарства.
Сьогодні табір оздоровлює понад п’ятсот дітей. У зв’язку з цим табір став „дитячим пансіонатом”.
У 2001 році дружина пансіонату стала носити ім’я уродженця Буковини, Першого героя Буковини, колишнього працівника-комунальника Івана Федоровича Козачука. У цьому ж році родина і друзі – ветерани галузі посадили в пансіонаті алею лип. Знаходиться вона поза спортивним майданчиком.
Пансіонат „Юність” є одним з кращих у області. Там працюють досвідченні фахівці. Завдяки їм батьки з радістю віддають своїх дітей на відпочинок.
Так у 2000 році музичним керівником пансіонату О.І. Буєвою був написаний гімн табору „Юність у Карпатах”, а оранжеровку зроблено методом Романюк Світланою Іванівною.
Директором пансіонату „Юність” є Ковалюк Катерина Олексіївна.

Берегометський ОРАЦС

Кімната урочистих подій, в якій документально засвідчують створення сім’ї, знаходиться у приміщенні, збудованому ще за австрійських часів. Це Берегометський ОРАЦС (орган реєстрації актів цивільного стану).
Саме сюди приходять пари закоханих, щоб підтвердити своє бажання створити сім’ю підписом на спеціальному документі – реєстрації про шлюб.
Обряд створення нової сім’ї проводять Думенко Юлія Юріївна та Дарій Людмилою Миколаївною: це і вручення весільного рушника молодим як першої сімейної реліквії, і зустріч молодих парою весільних калачів на вишитому рушникові, і звернення-подяка батькам молодих за виховання дітей, танець першого шлюбного вальсу…
У 2007 році було проведено ремонт кімнати урочистих подій. Сучасний дизайн надає їй урочистості і ніжності нареченої. Все зроблено в біло-рожевих тонах. Наша кімната одна з кращих в районі!