Home / Вижницький район / Вовчинець в / Освіта Вовчинець в

Освіта Вовчинець в

ВОВЧИНЕЦЬКА

 

загальноосвітня школа

 

І-ІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

 

РІК ЗАСНУВАННЯ –1902 

 

Гімн – ода  школі

 

слова  Мельничук Євдокії Григорівни.     

 

                  І-ст.

 

Школа  наша – мудрості  криниця,

 

Як  прекрасно  із  тобою  жить.

 

Пісня  українська  ніжно  тут  лунає

 

Й  рідна  мова  гордо  так  дзвенить.

 

                    приспів

 

Шумлять  акації  довкола,

 

Твоя  душа  навік  жива,

 

О,  рідна  Вовчинецька  школо,

 

Тут  ми  щасливі – ти  і  я.

 

                    ІІ-ст.

 

Тут  нове  покоління  зростає

 

Пізнає  силу  знань  і  добра.

 

Мов  птахи,  що  у  небо  злітають,

 

Юнь  вивчає  основи  життя.

 

                     ІІІ-ст.

 

Дітям  крила  міцні  ти  даруєш,

 

Дивний,  радісний  тут  кожен  день.

 

Твоя  доля – то  зоряна  нива,

 

Вічно  житиме  в  душах  дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

 

 

За архівними даними (статистичні звіти крайової шкільної Ради від 30 травня 1902 року про стан шкільництва на Буковині) школа в селі Вовчинець була відкрита у травні 1902 року. Діти навчалися в приватному будинку Онуфрія Олексюка тому, що спеціального приміщення в селі не було. Як свідчить газета «Каменярі» за 10 вересня 1909 року, шкільного приміщення і будинку для вчителя в селі Вовчинець не було і в цей час, ходити до роботи треба було через річку, що є в певні періоди року небезпечно для життя учителя. Цей стан для існування освіти був не зовсім сприятливим. В школі в той час мали потребу навчатися до 100 дітей. Перший вчитель в школі в цей період – Семенюк Микола. За розпорядженням повітової управи, в роки І світової війни навчання в школі було припинено і відновилося вже в румунський період. За часів боярської Румунії в селі працювали Беян Еліонора, Сандру Еліонора. Вчителі, які до того самі зазнавали певних обмежень з боку австрійської влади, дуже швидко почали румунізувати  свої школи. Стан освіти став гіршим, ніж у австрійський період. Про це сказано у статті «Наша школа»  в газеті «Каменярі» за 1922 рік.
В повоєнний час (1946-1947 роки) школа відновила свою діяльність у будинку Шокостюка, згодом – Олексюка. Навчання велося українською мовою.
В 1948 році місцевий житель Мицкан Іван збудував дерев’яний будинок, у якому вчилися у 1-4 класах 164 учні.
У 1951 році у школу прийшла вчителька Филипович Іванна Йосипівна, яка стала першим класним керівником 6 класу. До того часу 5 клас навчали вчителі початкових класів, розділивши між собою основні предмети. Директора у школі не було, був завідуючий школою. Один із перших завідуючих – Липівський Іван Панасович.  Першим директором було призначено Сегеду Володимира Максимовича у 1952 році. У 1953 році школа стала семирічкою, навчаючи 7 клас у будинку Шородка Олексія. Перший випуск відбувся у 1954 році.
В 1961 році було збудовано типове приміщення для 4-8 класів. У ньому і зараз учні здобувають базову загальну середню освіту. Учні початкових класів до сьогодні навчаються у пристосованих приміщеннях. Існує нагальна потреба у добудові школи. Корпус основної школи також потребує капітального ремонту.
У навчально-виховній роботі школа має свої добрі традиції, успіхи та здобутки. Кожного року маємо учнів, які закінчують навчання з досягненнями високого рівня. Протягом ряду років займаємо призові місця у підсумковому заліку Всеукраїнських предметних олімпіад серед шкіл району. Учениця 9 класу Романенко Наталія зайняла ІІ місце на ІІІ етапі Всеукраїнської предметної олімпіади з української мови у 2010 році. У активі наших учнів перемоги на ХІ зльоті творчої учнівської молоді Гуцульщини та ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу науково-творчих робіт до 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя.

 

 


 

ФОТОПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБОТИ ШКОЛИ

 

 

 

Моменти шкільних буднів, які нечасто потрапляють в об’єктив фотокамер

 

 

Приємна і відповідальна місія – прийом гостей, членів районного методоб’єднання

 

 

 

Фірмовий знак школи – організація літнього відпочинку школярів

 

Сторінку підготували учні 8 класу Шенкович Юрій, Лазоряк Василина, Козубовська Тетяна

 

 

Керівник – вчитель початкових класів Мельничук Євдокія Георгіївна