Виженка

 Ми раді, що Ви відкрили сторінку «Історико-краєзнавчого портрету Вижниччини», що Вас зацікавила інформація про наше чудове прикарпатське село. Адже Виженка – це мальовничий куточок нашої Буковини, яка гостинно зустрічала і зустрічає своїх гостей біля самого підніжжя знаменитого перевалу Німчич.
Невповторна природа нашого села приваблює туристів з різних країн світу. Вже багато сімей у селі займаються сільським зеленим туризмом. Туристично-рекреаційний потенціал Виженки чималий. Тому запрошуємо до себе інвесторів.
Вдячний вчителям та учням місцевої школи, які взяли участь у проекті. Завдяки їм про наше село, наших талановитих людей буде знати світ.

 

Сільський голова                     Василь Савчукевич 

 

 

 

 

  Ми пишаємося нашим краєм, нашим селом. Виженка – Богом дарована людям перлина Гуцульщини.

Тут, у далекому минулому, наші предки , мужні й сміливі гуцули, зупинили татар. Тут, гірськими стежками ходив зі своїми опришками славетний Олекса Довбуш. Тут, наші відважні діди боролися за свободу і незалежність України. Тут і зараз, в мирний час, поруч із нами проживають герої сьогодення – воїни – інтернаціоналісти та ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, хоча багато з них вже відійшло у вічність.
Знамените наше село не лише своєю природною красою. Його прославляли і прославляють люди своєю працею, своїм талантом. У селі проживав відомий світові колекціонер-писанкар Фірчук Михайло Корнелійович, який першим в світі розробив рецепт консервування писанки, Клим Параска – вишивальниця, майстер народної творчості. Сьогодні живуть і працюють над своїми шедеврами наші знамениті односельчани – Клим Марія Іванівна та Гудима Марія Власівна – майстри народної творчості, вишивальниці, Курик Дмитро Миколайович – заслужений майстер народної творчості, різьбяр. У селі також проживають – хранителька національного вбрання, стародавніх речей побуту, берегиня традицій Яремчук Євдокія Аркадіївна та відомий далеко за межами нашого села наш односельчанин, меценат Штефюк Григорій Іванович, який працює перевізником.
Про це все і не тільки, шановні відвідувачі сайту, ви можете дізнатися, переглянувши сторінки проекту.
Ласкаво просимо !

 

Директор школи        Надія Попадюк

 

 

 

село Виженка

 

Вижницького району

 

Чернівецької області

Основні дані

Населення 1321

Поштовий індекс 59209

Телефонний код +380 3730

Географічні дані

Географічні координати 48°12′44″ пн. ш. 25°11′08″ сх. д. (G)

 

Координати: 48°12′44″ пн. ш. 25°11′08″ сх. д. (G)

Середня висотанад рівнем моря 448

Карта села Виженка

 

Керівник проекту

 

Клим Валерій Іванович