Home / Вижницький район / Карапчів в / Спорт Карапчів в

Спорт Карапчів в

Спорт у Карапчеві

У будь-який історичний час найбільшою цінністю суспільства є люди. Карапчів достатньо багатий на таланти. Наше село славиться великими досягненнями в спорті. Наші спортсмени неодноразово ставали переможцями в районних спартакіада, виступали за колгосп «Червоний прапор» і здобували призові місця у першості серед колективів товариств сільської молоді. Протягом 1966-1975 років вони були 9-кратними чемпіонами області з волейболу серед сільських середніх шкіл у молодшій віковій групі. Як повідомлялося в районній газеті від 22 квітня 1975 року, «успішно завершили у Чернівцях свій виступ у фіналі обласних піонерських ігор з волейболу учениці Карапчівської середньої школи. Вони продемонстрували високу техніку і тактичну підготовку, зуміли здобувати перемогу із збереженням своїх сил, які їм так необхідні. Адже незабаром більшість членів команди братиме участь у республіканських змаганнях, відстоюватиме спортивну честь школи і району». Свої досягнення юні волейболісти доповнювали і пізніше новими перемогами. Так, Людмила Гаврилюк у складі обласної збірної товариства «Колос» стала чемпіонкою України, а Микола Лазар та Іларій Опаєць були в 1960 році чемпіонами СРСР серед студентів технікумів. Захищали честь області на республіканських та міжнародних товариських змаганнях з волейболу першорозрядники Василь Костянтинник, Іван Войценко, Богдан Гаврилюк. Велика заслуга в цьому вчителя фізкультури Октавіана Вікторовича Фраціяна, який виховав цілу плеяду спортсменів. Так, у 1973 році Марія Липованчук за один рік подолала відстань від чемпіона району до володаря золотої нагороди у змаганнях на першість Радянського Союзу серед юних сільських спортсменів. Її було визнано однією з кращих легкоатлеток України з бігу на 200 і 400 метрів. На цих обох дистанціях вона виконала нормативи кандидата в майстри спорту СРСР. У фіналі 5-х республіканських сільських спортивних ігор з легкої атлетики Марія подолала 200 метрів за 25,1 секунди і здобула звання чемпіона України та золоту медаль. Також успішно виступила вона у фіналі ІІ Всесоюзних сільських спортивних ігор, що проводилися в Саратові 1975 року, де на дистанції 200 метрів здобула третє місце з результатом 22,2 секунди. У складі збірної команди України Марія Липованчук здобула золоту медаль в естафеті 4х100 метрів. У складі молодіжної збірної СРСР вона брала участь у товариській зустрічі легкоатлетів Радянського Союзу та США, у інших змаганнях. Майстер спорту з марафонського бігу Василь Гаврилюк мав честь переносити олімпійський вогонь по м. Чернівці під час Московської олімпіади 1980р. Спорт став сенсом його життя. Закінчив Кам’янець – Подільський педагогічний інститут, здобувши кваліфікацію тренера. Кандидат у майстри спорту з кульової стрільби, нині вчителька фізкультури СШ №19м. Чернівці, учасниця категорійних походів по Карпатах, Кавказу та Кримських горах Валентина Мар’янчук також досягла високих спортивних результатів. Кандидатами в майстри спорту є Микола Михайлович Тирон (вільна боротьба), Юрій Петрович Тесліцький ( волейбол), Марія Миколаївна Павлюк (футбол). Вадим Комарницький є шестиразовим призером України з бодібілдінгу, президентом Чернівецької обласної федерації бодібілдингу, чемпіономХмельницької області, Львівської області, дворазовим призером гран-прі «Кубку Поділля» 1987 року завітав у Вижницю перехідний кубок обласного відділу народної освіти завдяки бігунові на дистанцію 3000 метрів, карапчівцю Миколі Опайцю. Кращими спортсменами села стали Іван та Дмитро Гаврилюки, Микола І Дмитро Зав’яльці, Микола і Ярослав Єремійчуки, Артемізія Кейван, Дмитро Марковський, Георгій Стринадко, Ганна І Григорій Миронюки, Вадим Скакун, Дмитро Павлюк, Василь Понич, Іван Паламарюк та ін. Заняття спортом для Марії Кейван (Панченко) та Степана Зав’яльця, Петра Скутаря та Миколи

Тирона – не просто улюблена справа, а й покликання. Вони стали прекрасними педагогами – спеціалістами вищої категорії з фізкультури. Молодими фахівцями з фізкультури є Олександр Кузик, Євгеній Тесліцький, Михайло Бойчук, Микола Джимига, Наталія та Ірина Зав’ялець, Надія Терен, Олексій Шандро.