Home / Вижницький район / Замостя / Спорт Замостя

Спорт Замостя

Спорт

Над сторінкою працювали:

Загул Олексій Олексійович – вчитель фізичного виховання,

Загул Параска Петрівна – вчитель біології,

Мандрик Наталія Георгіївна – вчитель інформатики

 

О спорт! Ти – насолода!
О спорт! Ти – будівничий!
О спорт! Ти – справедливість!
О спорт! Ти – виклик!
О спорт! Ти – благородство!
О спорт! Ти – плідність!
Ти – прогрес!
Ти – мир!

Що може бути найдорожчим у житті людини? Звичайно, здоров»я і життя. Це добре розуміють в нашому селі.
Серед багаточисленних видів спорту, які культивуються у системі фізичного виховання у Замості одне з провідних місць займає футбол. Важко назвати інший вид спорту, який міг би змагатися з ним у замостянців.
Мабуть немає такого хлопчика, який б не гонив м»яча у своєму дворі, стійко переносячи гнівні окрики дорослих із-за шуму та розбитих вікон, чи то на будь-якому вільному майданчику, де за допомогою двох цеглин розмічаються ворота і розпочинається захоплююча гра, чи на шкільному спортивному майданчику.
Пролітають роки, діти виростають. У подальшому багато юнаків продовжують грати у футбол у колективах фізичної культури учбових закладів, підприємств і установ, де досягають неабияких успіхів у навчанні та спорті. Навчаючись у вузах, технікумах, молоде покоління не забуває про село, часто приймають участь у змаганнях різного роду. Це такі юнаки, як: Скутар Микола Борисович, Вірста Василь Миколайович, Токар Вадим Іванович, Гнидко Юрій Михайлович, Гнидко Василь Михайлович, Данилюк Борис Дмитрович, Гнидко Андрій Дмитрович та інші. Це прекрасні спортсмени, молоді юні хлопці із сформованими навичками здорового способу життя. Та й не випадково, адже в селі є з кого брати приклад. Це ветерани спорту. Здобувши освіту багато з них повернулися в рідне Замостя, де далі продовжують жити і працювати та пропагувати через спорт своїм прикладом, здоровий спосіб життя.
Саме футбол дозволяє досягати високого ступеня фізичної підготовленості та розвивати швидкість, силу, витривалість, спритність, виховує сміливість та дисциплінованість.
Село пишається такими ветеранами спорту, як: Вірста Юрій Михайлович, Вірста Сергій Георгійович, Гараздюк Петро Васильович, Думан Микола Васильович, Маковій Ярослав Григорович, Гнидко Михайло Васильович. Саме ці хлопці-ветерани були неодноразовими переможцями першості району по футболу. Вони – справжні наставники, приклад для молоді не тільки в спорті, а як справжні господарі свого села.

«Здорові діти – здорова нація». Фундамент здоров»я та фізичного гарту закладається у шкільному віці. Свідоме сформування та зміцнення здоров»я, формування життєво важливих рухових навичок та вмінь, виховання інтересу і звички до занять фізичними вправами, формування основ здорового способу життя закладається на уроках фізичної культури. Саме на заняттях видно здібності і обдарованості учнів. На сьогоднішній день школа пишається такими своїми «чемпіонами»: Токар Вадим, Кибіч Яна, Олійник Юрій, Різничук Юрій, Вірста Василь, Токар Іван, Максимюк Дмитро, Козоглодюк Юрій, Козоріз Тетяна, Федюк Юлія та інші. Вони неодноразово приймали участь в районних змаганнях, де займали призові місця.

 

Вчитель фізичного виховання з учнями школи під час відпочинку в горах буковинського краю.