Home / Вижницький район / Коритне / Культура Коритне

Культура Коритне

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ

В 1948 році приміщення будинку священика було дано під клуб і бібліотеку. Згодом при добудові сцени та гримерної кімнати було створено Будинок культури.

Будинок культури

 

За роки існування Будинку культури директорами були : Томко Любов Дмитрівна (1980-1984; 1988-1990), Павлюк Макарій Іванович (1984-1988), Данелюк Вікторія Степанівна (1995-2006).

Нині Будинком культури завідує Колотило Михайло Васильович. Проведено зовнішні ремонтні роботи (ремонт даху, вікон, фасаду).

У 2000 р. при Будинку культури був створений молодіжний хоровий колектив. На даний час в БК діє жіноча вокальна група, вокальний ансамбль дівчат, дитячий колектив «Дзвіночок», гурток сольного співу, художнього читання та інші.

Художні колективи Коритненського БК постійно беруть участь в оглядах народної творчості, конкурсах та різних масових заходах.

Данелюк В.С.- художній керівник БК

 

Вікторія Степанівна у 1990 р. закінчила Чернівецьке культурно-освітнє училище за спеціальністю – клубний працівник, керівник самодіяльного хорового колективу. Стаж роботи в культурі – 17 років. За час роботи Вікторія Степанівна неодноразово брала участь у різних заходах району. Нагороджена грамотами Вижницької РДА, Вижницької районної ради та райкому профспілки працівників культури за багаторічну і сумлінну працю та особистий внесок у розвиток культурно-освітньої роботи.

У 1951 році в с. Коритне була відкрита бібліотека. З 1964 р. бібліотека-філіал №24 в приміщенні Будинку культури села Коритне. За роки її існування бібліотекарями працювали Стружинська К., Іванчук Є.В., Михайлюк С.К., Данилюк М.І., Катапська С.Я., Загул Т.В., Сорохан М.М., Романюк М.І.

Бібліотека обслуговує 850 читачів, фонд бібліотеки – 12500 книг. При бібліотеці діє клуб за інтересами «Любимо, надіємось, прощаємо…».                     У бібліотеці є постійно діючі виставки «Україна: вчора, сьогодні, завтра», «Цікавий світ навколо тебе», «Відлуння вічного болю», «Сузір’я славетних імен», «Обряди, звичаї, традиції», «Новинки книжкового світу» та ін., створено куточок народознавства.

З 1 квітня 1998 року на посаді бібліотекаря працює Колотило Одарка Гаврилівна.

Сільський бібліотекар

Одарка Гаврилівна у 1992 р. закінчила Чернівецьке училище культури, де здобула кваліфікацію – бібліотекар. Працювала у Вижницькій районній бібліотеці. Нині є спеціалістом 12 розряду. За сумлінну працю та розвиток бібліотечної справи нагороджена грамотами Коритненської сільської ради, Вижницької районної ради, Вижницької РДА та райкому профспілки працівників культури.