Home / Вижницький район / Коритне / Духовність Коритне

Духовність Коритне

В центрі села Коритне розташована Свято- Миколаївська церква. Вона була збудована в 1913 р. На побудову храму гроші здавала громада села. Спочатку це були австрійські крони, потім – румунські леї. Односельчани своїми силами будували церкву і дзвіницю, яка має три дзвони.

В 1929 році було збудовано капличку на місці олтаря колишньої церкви. Настоятелями церкви Святого Миколая були отці: о. Петрюк, о. Деонізій, о. Адам, о. Валентій, о. Іван Кігніцький, о.Костянтин, о. Дмитро Федорощак, о. Іван Андрюк.

З 1992 року настоятелем нашої церкви є отець Василь Радул.

В 2000 р. на пожертви прихожан було збудовано Хрест на честь тисячоліття хрещення Русі.

У 2007 р. прихожани мали можливість приклонитися до Почаївської чудотворної ікони Божої Матері.

Воїнам-односельцям, що загинули під час війни в День 20-річчя Перемоги над фашистами відкрито пам’ятник, який проектував директор Коритненської школи Синицький Вадим Павлович у 1965 році.

На обеліску викарбувані імена односельчан, які загинули в боях та слова: «Вічна слава односельчанам, які загинули в боротьбі за свободу і незалежність нашої Батьківщини.»

Це наймолодша пам’ятка нашого села. Він був збудований у 2007 році.

Вказівний знак стоїть в центрі села на роздоріжжі доріг, що ведуть на БанилівЗамостя, Бережонку та кут Гнилець. Колись на цьому місці стояла ялинка, яку посадили учні школи під керівництвом директора школи Синицького В.П. Цю ялинку щорічно прикрашали на Новий рік. Але з кожним роком ялинка в’янула і врешті засохла, тоді її зрізали і на тому місці збудували вказівний знак.

Ідею створення нового вказівного знаку подав Штефанюк Дмитро Іванович, він же створив проект.

Вказівний знак творений зусиллями Штефанюка Дмитра Івановича, голови сільської ради Мінтенка Миколи Вікторовича, місцевого художника Михайлюка Октавіана Климентійовича, коваля Колотила Юрія Степановича, підприємця Колотила Василя Васильовича.

Приміщенні колишньої дитячої установи у 1992р. реконструювали під геріатричний будинок.

9 січня 1998 р. було офіційно відкрито будинок для людей похилого віку. У 2001 р. було відкрито ІІ корпус будинку.

Нині у геріатричному будинку проживає 24 особи. Переважно це жителі нашої області. У приміщенні є всі зручності: чудова кухня, їдальня, гарно облаштована ванна.

Завідує геріатричним центром Головач Вікторія Іванівна.

Будівництво адміністративного приміщення розпочато в 1985 р. і здано в експлуатацію в 1989 р. Будівництво даного об’єкту здійснювалося на кошти колгоспу «Пам’ять Ілліча».

Адмінприміщення містить два поверхи. На першому розташовано дев’ять кабінетів, які належать сільській раді, а саме: кабінет та приймальня сільського голови, кабінет дільничного інспектора міліції, соціального працівника та інженера-землевпорядника, секретаря, діловода та завідувача військово-обліковим бюро, касира, два кабінети бухгалтерії, архів, зал засідань на 60 місць.

На другому поверсі розташовано 13 кабінетів, які належать СТОВ «Світанок», серед них приймальня та кабінет директора, кабінет головного агронома,три кабінети бухгалтерії, кабінет профспілкового працівника, кабінет інженера з питань охорони праці та шість кабінетів спеціалістів.

Магазин «Продукти» розпочали будувати у 1962 р. Спочатку заклали фундамент, а каркас магазину (фінський будиночок) , який потягом привезли з Чернівців до Банилова, а потім до нас у село. Закінчили будівництво і відкрили магазин у 1964 р.

Спочатку у магазині були змішані групи товарів: продукти, галантерея, господарські товари, парфумерія. Першим продавцем працював Волчинський Аркадій.

У 1977-1993 рр. товарознавцем в Коритному була Гаврилюк Василина Тодорівна.