Home / Вижницький район / Виженка / Традиції Виженка

Традиції Виженка

Традиції

 

 

 

 

Сторінку підготували вчителі початкових класів:

Гулей В.Я., Чепіль Г.І., Радуляк Т.А. ізсвоїми вихованцями

 

 

 

 

 

 

Як і кожна нація, кожен народ пиротягом століть зберігали свої звичаї та традиції, так і мешканці нашого села свято бережуть їх, адже вони  живлять нашу пам’ять. Одним із прикладів цього є відкриття недільної школи при церкві Іоанна Предтечі. Школа стала своєрідним духовним центром, де діти черпають віру, мудрість і наснагу. Засновником школи є Нонна Дмитрівна Симака, людина творчої та благородної натури, чуйна і доброзичлива.  Вона навчає дітей іти до Спасителя дорогою віри, надії та любові, іти до нього завжди.

 

 

 

 

 

 

Великодні свята вирізняються тим, що вся родина збирається разом біля церкви, відвідує  могили померлих родичів. Діти співають веснянки, грають у великодні ігри.

 

 

 

 

У нашому селі збереглася традиція перекидати писанку через церкву. Це змагання – хто вище перекине. Існує давній звичай, що протягом трьох днів і старий, і малий повинен подзвонити у церковні дзвони, щоб захистити себе на цілий рік від головного болю.

 

За переказами старожилів цього дня вода в річці  стає надзвичайно цілющою – хто скупається в ній, той довіку не знатиме хвороб.
З давніх-давен від покоління до покоління передаються звичаї і традиції святкування. Тож і ми навчаємося у старших і будемо продовжувати дотримуватися традицій нашого народу та передамо їх наступним поколінням.