Home / Вижницький район / Банилів / Традиції Банилів

Традиції Банилів

Споконвіку у селі Банилові розвивалася культура

осередком розвитку культури є “Банилівська толока”

Засновниками «Банилівської толоки» –  є Мензак Олена Іллівна, Андрюк Тодор Козьмович під керівництвом Мазуряка Василя Миколайовича. Вони засвоєні і примножені не одним поколінням, вони містять у собі духовні, моральні цінності. Тому на основі фольклорно – етнографічного гуртка «Банилівська толока» (старше покоління) в 1997 році було створено учнівський фольклорно – етнографічний колектив “Банилівська толока ” (керівники: Шиманович І.Й., Мазуряк В.М. та Андрюк О.П.) У репертуарі колективу різноманітні обрядові пісні: весільні, різдвяні колядки, щедрівки, родинно – побутові, жартівливі пісні, пісні про кохання, танцювальні та коломийки. Відтворені та повернуті до життя весільний обряд села, похоронний обряд, храмовий день у Банилові, Банилівська толока, свято Юрія, а також танці “Старий гуцул”, “Коломийка”, “Коса”, “Волошка”, “Сокола”. Колектив неодноразово завойовував призові місця на фестивалях-конкурсах етнографічних колективів у місті Вижниця, на обласних конкурсах звичаїв та обрядів рідного краю.

 

 

1997 рік – Диплом III ступеня на Першому обласному конкурсі на кращого знавця звичаїв та обрядів рідного краю.

2002 рік – Грамота III ступеня за зразкові знання історії, етнографії, фольклору, звичаїв, традицій та обрядів рідного краю. (Обласний конкурс) У цьому ж році – Диплом Лауреата премії Вижницької РДА «Надія України». Диплом управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

2004 рік – Почесна грамота Вижницького районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка за активну участь у просвітницькій роботі, творчий  внесок в розвиток української мови, з нагоди 190-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка та 135-річчя ВУТ «Просвіта».

2004 рік – участь у звітному концерті Чернівецької області у Києві.

2004 рік – участь у XIV Міжнародному гуцульському фестивалі, Гран – Прі.

2005 рік – Диплом І ступеня за зразкові знання історії, етнографії, фольклору, звичаїв, традицій та обрядів рідного краю (Обласний конкурс).

2005 рік – у складі сільського Народного колективу “Банилівська толока” брали участь у XV Міжнародно-гуцульському фестивалі у Рахові, І місце.

2006 рік – колектив завоював перше місце на Обласному конкурсі на кращого знавця звичаїв та обрядів рідного краю.

2009 рік – «Банилівська толока» переможець обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» у номінації «Фольклорне мистецтво». Без виступу нашого колективу не обходяться жодні сільські та районні свята.

 

З року в рік культурне життя села ще більш розвивається. У розвиток культури зничних зусиль докладають жителі села та учні школи, які є неодноразовими переможцями районних, обласних та республіканських конкурсів.

Андрич Тетяна – учасниця та переможець районного конкурсу патріотичної пісні та конкурсу, присвяченого дню народження Н.Яремчука.

 

 

 

 

Чорногуз Тетяна – учасниця конкурсу “Золотий ключик”.Переможниця республіканського конкурсу “Кримські зорі”