Home / Вижницький район / Виженка / Освіта Виженка

Освіта Виженка

З історії Виженської школи

Для мене назавжди в свідомості залишиться ніжне материнське слово, батьківська порада, червоні грона калини на нашому подвір’ї. Але ніколи де б я не була, ким би я в житті не стала, в моїй пам’яті назавжди залишиться, ота єдина стежина, яка веде до другої моєї домівки – рідної школи.
Вже протягом восьми років я крокую до нашого сільського храму науки і добра. На перший погляд вона не примітна, але хто відвідає нашу школу, то відразу відчує в її стінах шалену енергетику домашнього тепла та затишку. Я пишаюся тим, що є ученицею Виженської школи, тому що тут навчалися  відомі і талановиті люди.
Виженська школа  заснована в 1935 році.
За панування Австрії, а пізніше Румунії, у селі була початкова школа. Було всього три класи. Вчилися діти на румунській мові. Дисципліна була надзвичайна. За будь-яке порушення вчитель бив учня довгою різкою або ставив у куток на коліна, де було насипане зерно.
Директором школи був Роман Гордейчук – син відомого в той час інтелігента Юрія Гордейчука. В нього був великий маєток. Люди старшого покоління пам’ятають, що у нього була своя прислуга.
Будинок був великий, двоповерховий, багато кімнат, тому влітку часто приїздили відпочивати знайомі і друзі. Є свідчення, що тут зупинялися Леся Українка та Ольга Кобилянська, подорожуючи на перевал “Німчич”.
Але згодом, в 1944 році сталася пожежа, яку вчинили по необережності російські війська. Один з будинків згорів. Сучасна школа розташована в трьох будівлях. Основна будівля – головний корпус, де навчаються учні 1 – 9 класів. За архітектурою – це двоповерховий будинок.  В 1990 році здійснено прибудову дох класних кімнат та спортивної зали.

У іншому приміщенні находиться шкільна майстерня та дві класні кімнати. Цікава історія цього будинку. Колись, ще за часів Румунії, цей будинок був спочатку хатою-читальнею, а згодом Народним домом. Пізніше там містилися три класи початкової школи.

 

 

 

 

У третьому приміщенні розміщена

шкільна їдальня. Вона була збудована у 1974 році.

 

 

 

 

 

 

Життя школи


Військово-патріотична гра “Зірниця” 

 

День туриста

 

 Волонтерській загін у учасниці Великої Вітчизняної війни


Акція «Чисті узбіччя»
Прибирання території  відпочинку в урочище «Лужки»


    Святкування Дня Перемоги

 

Проведення Дня туризму

 

 

Сторінку підготували учениця  8 класу Романчук Даряна

 

 та вчитель українознавства Романюк Уляна